رئیسی بر هشدار واکسن کرونا تاکید کرد


رئیس جمهور به مراسم راهپیمایی اربعین حسینی و بازگشایی مرکز آموزشی کشور اشاره کرد. رئیس جمهور بر لزوم واکسیناسیون کرونا تاکید کرد. و به طور کامل دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنید

به گزارش رجانیوز، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی صبح شنبه در نشستی در ستاد ملی مقابله با کرونا. با قدردانی از زحمات و تلاش های کارکنان بهداشت و درمان برای حفظ جان مردم از ویروس کرونا گفت: ایثارگری فداکاری و تلاش همه بهورزان و درمان در مقابل همه‌گیری ویروس کرونا صفحه درخشانی در تاریخ مرزها و منطقه است و در حافظه جمعی ایران خواهد ماند.

در اشاره به کفایت کشور از نظر دارو رئیس جمهور ضمن تمجید از داروساز در کشور این بیانیه خاطرنشان کرد که دولت از تلاش‌ها برای تولید تمام داروهای مورد نیاز کشور توسط داروسازان محلی حمایت می‌کند.

رئیسی با توجه به گزارش ها مبنی بر تولید بیش از 90 درصد داروهای ضروری توسط شرکت های داخلی، این دستاورد را یک دستاورد افتخارآمیز دانست و افزود: ادامه این روند گامی راهبردی در سلامت عمومی کشور است بدون شک. و دولت هر کاری که بتواند برای حفاظت انجام خواهد داد

رئیس جمهور همچنین به افتتاح قریب الوقوع مرکز آموزشی و در پیش بودن اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: همانطور که می توانیم با تلاش کادر درمانی و البته حمایت جدی مردم بر شیوع بیماری های مختلف فائق آییم. حتی در حال حاضر مردم همچنان نیاز به حمایت از مردم برای پیروی از توصیه‌ها دارند که اولین آن موفقیت سیاست‌ها در مدیریت کرونا است.

رئیسی همچنین بر لزوم انجام واکسیناسیون یادآوری تاکید کرد و گفت: تحقیقات نشان می دهد واکسیناسیون یادآوری در برابر کرونا در حفظ جان مردم موثر است. و کسانی که تزریق یادآوری ندارند در معرض خطر بیشتری هستند.

وی انجام آزمایش و شناسایی بیماران کرونایی در مرزها و مبادی ورودی کشور را ضروری دانست. و از همگان می خواهد که به رعایت کامل اصول بهداشتی توجه ویژه داشته باشند برای ایمنی از کرونا و گونه های جدید

«اجرای طرح های پزشکی خانواده» از دیگر موضوعات است. همانطور که رئیس در جلسه ستاد کرونا تاکید کرد، دکتر رئیسی وزارت بهداشت و درمان را مجبور به اجرای طرح تحول دولت در سلامت کرد. اجرای طرح های پزشکی خانواده و سیستم های ارجاع سریعتر به خصوص زمانی که کشور هنوز با اپیدمی کرونا دست و پنجه نرم می کند.

رئیس جمهور در پایان به برگزاری یک رویداد ورزشی با حضور تماشاگران در ورزشگاه اشاره و بر لزوم رعایت مصوبه ستاد ملی در خصوص کرونا برای حضور 30 ​​درصدی تماشاگران در ورزشگاه تاکید کرد.