دی بلاسیو وعده می دهد که برنامه جداگانه مدارس با استعداد و مستعد در نیویورک را جایگزین کند


دولت دو بلاسیو اعلام کرده است که قصد دارد شیوه شناسایی و آموزش دانش آموزان “با استعداد” را به طرز چشمگیری تغییر دهد ، به تدریج برنامه مستعدان و استعدادهای فعلی را لغو کرده و “آموزش های سفارشی” را برای دانش آموزان سال سوم و بزرگتر اضافه کند ، اگرچه دانش آموزان همچنان باقی مانده اند. در کلاسهای آموزش عمومی خود همانطور که قبلاً اعلام شده بود ، شهر اجرای آزمون کودکان چهار ساله با استعداد و با استعداد را متوقف می کند. همه دانشجویانی که در حال حاضر در برنامه ثبت نام کرده اند می توانند ادامه دهند.

برنامه G&T از نظر نژادی در نیویورک از دیرباز مورد توجه پنج محله و محافل آموزشی در سراسر کشور بوده است. این آزمون یک ساعته ، که برای ارزیابی کودکانی که وارد مهد کودک می شوند مورد استفاده قرار گرفت ، بسیار بحث برانگیز بود. منتقدان آزمون استدلال می کردند که این آزمون مناسب سن نیست ، شایستگی واقعی را اندازه گیری نمی کند و دانش آموزان را با منابع کمتر مورد تبعیض قرار می دهد.

با کمک این آزمون ، در سال تحصیلی 20-2019 ، تنها 6 درصد از کودکان پیش دبستانی در کلاس های شهری مهد کودک های سیاه و سفید G&T و تنها 8 درصد از زبانهای لاتین پذیرفته شدند. با جایگزینی آزمون با توصیه ها و قرعه کشی ، پیشنهادات بیشتری برای دانش آموزان از جوامع کم درآمد ارائه شد. اکنون مقامات گفته اند که این شهر همه معلمان مهد کودک را در آموزش سریع آموزش می دهد – و تعداد مدارس برنامه نویسی شتابزده را از 80 به 800 مدرسه ابتدایی افزایش می دهد. معلمان دیگری را استخدام می کند که این دستورالعمل ها را در مناطقی ارائه می دهند که برنامه های استعدادی کمی دارند یا هیچ برنامه ای ندارند. همه دانش آموزان سال سوم برای غنی سازی بیشتر مورد بررسی قرار می گیرند.

گزارش دو بلاسیو رویکرد جدید خود را در زمینه آموزش سریع “نیویورک درخشان” نامیده است و می گوید که به 65000 مهد کودک خدمت می کند ، که 26 برابر افزایش 2500 دانش آموز مهد کودک در برنامه G&T فعلی است.

“دوران قضاوت در مورد کودکان چهار ساله بر اساس یک آزمون به پایان رسیده است. بیل دی بلازیو ، شهردار گفت ، NYC درخشان برای ده ها هزار کودک آموزش سریع ارائه می دهد. “هر کودکی در نیویورک مستحق استفاده از تمام توان خود است و این مدل جدید و عادلانه این شانس را به او می دهد.”

یک مجمع در سطح شهر و جلسات جامعه برای بحث در مورد تغییرات برگزار می شود ، اما تاریخ آن اعلام نشده است. نمایندگان گفتند که برنامه جدید در ماه دسامبر شروع به کار می کند ، اما سرانجام سرنوشت آن به عهده شهردار آینده است ، که فقط یک ماه بعد کار خود را آغاز می کند. اریک آدامز ، نامزد دموکرات شهردار ، گفت که او از ارائه برنامه های با استعدادتر در محله های کم درآمد حمایت می کند ، اما نمی گوید که از لغو کامل این برنامه که برای چندین دهه وجود داشته است ، حمایت می کند.

اریک این طرح را بازبینی می کند و در صورت شهردار شدن ، حق اعمال سیاست هایی را بر اساس نیازهای دانش آموزان و والدین برای خود محفوظ می دارد. ” واضح است که وزارت آموزش و پرورش باید نتایج را برای کودکان مناطق کم درآمد بهبود بخشد. “ایوان تیس ، مشاور ارشد و سخنگوی کمپین آدامز گفت.

دی بلاسیو قول داد که Gifted & Talented را به عنوان بخشی از تغییرات در سیاستهای پذیرش که در طول همه گیری اعلام کرده بود ، دوباره کار کند ، اما او دوباره بهار را امتحان کرد. با این حال ، هیئت آموزشی شهر به این قرارداد آزمایشی رأی مثبت داد که باعث از بین رفتن آن شد. گفته می شود ریچارد کارانزا ، رئیس سابق مدرسه از تصمیم اولیه شهردار مبنی بر ادامه اجرای این آزمون ناراحت بود ، که در تصمیم او برای استعفا موثر بود. گروه کاری شهردار در مورد تنوع سالها پیش توصیه کرد که G&T را حذف کنید.

این یک داستان در حال تحول است و به روز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید