دیدار سید حسن نصرالله و اسماعیل هنیه در بیروت.


رئیس دفتر سیاسی جنبش ضد اسلامی حماس که به لبنان سفر کرد سید حسن نصرالله روز پنجشنبه در بیروت دیدار کرد.

رجانیوز به نقل از فارس، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان و اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش ضد اسلامی فلسطین (حماس) در بیروت دیدار کردند.

روابط عمومی حزب الله لبنان امروز (پنجشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد که دو طرف درباره تحولات سیاسی و میدانی در فلسطین، لبنان و منطقه گفتگو کردند.

بر اساس این بیانیه، سید حسن نصرالله با اسماعیل هنیه در خصوص توسعه هسته مقاومت، تهدیدها، چالش ها و فرصت ها رایزنی کرد. و در عین حال لزوم همکاری تمامی بخشهای محور مقاومت برای دستیابی به اهداف اصلی مربوطه. به اورشلیم قداست اسلام و آرمان فلسطینی ها مورد تاکید قرار گرفت.

اسماعیل هنیه، رهبر دفتر سیاسی ضد اسلامی فلسطین پایگاه خبری صنعا که به تازگی وارد لبنان شده بود، پیشتر گزارش داده بود که هنیه قرار است با میشل عون رئیس جمهور، نجیب میقاتی نخست وزیر و نبیه بری رئیس پارلمان لبنان دیدار کند.

این سایت فلسطینی همچنین افزود: سفر هیئت حماس به لبنان همزمان با افزایش تنش ها بین این کشور و رژیم صهیونیستی بوده است. پس از حضور یک کشتی صهیونیستی در منطقه مورد مناقشه برای استخراج گاز

هنیه روز چهارشنبه با شیخ عبداللطیف داریان، رئیس مفتی لبنان دیدار کرد. در طول جلسه رئیس دفتر سیاسی حماس از نقش و جایگاه مفتی دریا در قدس، مسائل آن و فلسطینیان در داخل و خارج قدردانی کرد.

رهبران حماس به تبریک انتخابات موفقیت آمیز در لبنان ادامه می دهند ضمن تاکید بر همبستگی کامل با لبنان در خصوص حق این کشور در استفاده از منابع طبیعی از جمله گاز.

در ادامه این جلسه توسعه سیاسی و میدانی خصوصاً در آن زمان وقایع قدس و مسجد الاقصی – تلاش رژیم صهیونیستی برای تدوین طرح هایی برای تقسیم زمان و مکان در مسجد الاقصی و نقش الاقصی – مورد بحث قرار گرفت. مسجد آکسا در دفاع