دویدن و تغذیه – پسته – میان وعده عالی برای دوندگان!

دوندگان همیشه به آنچه می خورند نگاه می کنند و سعی می کنند غذاهایی را بیابند که برای آنها مفید باشد – اما همچنین طعم خوبی داشته باشد. به نظر من چیزی که می دانم اگر مزه وحشتناکی داشته باشد برایم خوب است، نمی خورم! و فکر نمی کنم تنها باشم دوندگان نیز دوست دارند میان وعده بخورند. بنابراین، ما به یک میان وعده نیاز داریم که برای ما مفید باشد، طعم خوبی داشته باشد و به ریکاوری عضلات کمک کند.

پسته میان وعده شگفت انگیزی است که با معیارهای دونده مطابقت دارد! حالا، من همیشه پسته را دوست داشتم – یادم می‌آید که پدرم و من آن‌ها را یک مشت خوردیم. اما، اخیراً متوجه شدم که آنها چقدر برای من به عنوان یک دونده خوب هستند.

از نظر تغذیه ای – پسته مملو از هفت ماده مغذی ضروری است که همه ما به آنها نیاز داریم. اینها تیامین، ویتامین B6، مس، منگنز، پتاسیم، فسفر و منیزیم هستند. آنها منبع عالی فیبر هستند و دارای آنتی اکسیدان هایی هستند که برای سلامت چشم مفید هستند. و به عنوان یک نکته جانبی – در هر یک فقط 3 کالری وجود دارد!

یکی دیگر از چیزهای خوب در مورد خوردن این آجیل های شگفت انگیز این است که می توانند به سطح کلسترول شما کمک کنند. خوردن آنها می تواند کلسترول بد شما را کاهش دهد و در عین حال کلسترول خوب شما را افزایش دهد.

حالا به قسمتی که پسته برای دوندگان خوب است. پسته سرشار از پروتئین است. پروتئین چیزی است که دوندگان برای کمک به ساخت عضلات خود برای دویدن در مسافت طولانی نیاز دارند. علاوه بر این، آنها برای یک میان وعده بعد از دویدن عالی هستند. مطالعاتی انجام شده است که نشان می‌دهد خوردن غذاهای سرشار از پروتئین (مانند پسته) پس از دویدن طولانی یا تمرین سخت به کاهش درد عضلانی و بازسازی عضلات برای بهبودی سریع‌تر کمک می‌کند.

خوردن پسته نیز بسیار عالی است زیرا شما را سریعتر سیر می کند و به شما کمک می کند مدت طولانی تری احساس سیری کنید. این به دلیل محتوای بالای فیبر موجود در آنها است. بنابراین، اگر شما نیز در تلاش برای کاهش یک یا دو پوند هستید – این کمک خواهد کرد. همچنین پسته هایی که هنوز در پوست هستند بخرید. دیدن انباشته شدن پوسته ها از نظر روانی نیز شما را از خوردن آنها باز می دارد.

همانطور که قبلاً گفتم، من عاشق پسته هستم و سالهاست که از آن می خورم (و از آن لذت می برم! من فقط خوشحالم که می دانم آنها یک میان وعده عالی برای من به عنوان یک دونده هستند!