دلایل اصلی کم کاری تیروئید چیست؟


“دکتر ، چرا دچار کم کاری تیروئید شدم؟”

دو رایج ترین پاسخی که دریافت خواهید کرد عبارتند از: “به دلیل ژن ها” و “به دلیل حمله سیستم ایمنی و سیستم ایمنی بدن شما به غده تیروئید. به این بیماری هاشیموتو و گاهی بیماری شدید گفته می شود. ”

بیایید به دو پاسخ نگاه کنیم.

ژن ها

اگر ژنها تا حد زیادی مسئول تیروئید بوده اند ، پس چگونه تیروئید در 50 سال گذشته ، زمانی که انسانها سالها بر روی زمین بوده اند ، افزایش یافته است؟ در 50 سال گذشته ژنها چگونه تغییر کرده اند؟

بیماری خودایمنی

لوزالمعده شما عامل بیماری خود ایمنی بود ، خوب. اما پس چه چیزی باعث بیماری خود ایمنی شد؟ آیا ارزش دانستن آنها را ندارند؟ اگر شخص به اصل مورد اصلی مشکل نرسد ، هرگز نمی تواند راه حلی پیدا کند. متأسفانه ، بسیاری از مردم سعی در یافتن علت اصلی ندارند.

هدف از این مقاله تجزیه و تحلیل علل زمینه ای اختلال عملکرد تیروئید است. شناسایی مشکل نیمی از راه است. به نظر می رسد هر دو دلیل فوق برای کم کاری تیروئید نشان می دهد که هیچ چیزی در دست ما نیست که قدرت زیادی برای کنترل بیماری نداشته باشد.

پروستات شما همچنین به عنوان یک بیماری مزمن شناخته می شود به همین دلیل ، نمی توان کارهای زیادی انجام داد و “وقتی صحبت از تیروئید می شود ، همیشه تیروئید است.” “این بیماری برای آخرین نفس ادامه خواهد یافت”. که کاملا درست نیست.

7 عامل اساسی در شیوه زندگی وجود دارد که باعث مشکلات تیروئید می شوند. خبر خوب این است که می توان روی علل این شیوه زندگی کار کرد و سپس کم کاری تیروئید را کنترل کرد.

علت اصلی 1: کمبود تغذیه

شاید درباره اهمیت ید در عملکرد صحیح غده تیروئید شنیده باشید. هورمون تیروئید سرشار از ید است و کمبود ید می تواند باعث کم کاری تیروئید و گواتر (التهاب غده تیروئید) شود.

اما نه تنها ید ، مواد مغذی مهم دیگری نیز وجود دارند که اغلب نادیده گرفته می شوند اما نقش مهمی در عملکرد غده تیروئید دارند:

 • بیر ، روی ، ویتامین E ، B2 ، B3 ، B6 ، C
   • ترکیبی از هورمون های تیروئید مورد نیاز است
   • تبدیل T4 به T3 ضروری است
  • نشان داده شده است که کمبود ویتامین D با بیماری های خود ایمنی از جمله بیماری گریوز و تیروئیدیت هاشیموتو مرتبط است.

مردم اغلب غذا را با خوردن کمتر مرتبط می دانند. اما رژیم غذایی بیشتر خوردن است. مقدار زیادی غذای مناسب بخورید تا همه مواد مغذی به درستی برای بدن شما کار کنند.

علت 2: اضافه وزن

مردم اغلب اعتراف می کنند که کم کاری تیروئید باعث افزایش وزن می شود اما بعداً نیز صادق است.

افراد چاق مین دارند 86٪ افزایش خطر کم کاری تیروئید درجه پایین.

چرا چاقی باعث کم کاری تیروئید می شود؟

 1. مطالعه گزارشات تیروئید ، “چاقی یک فرایند التهابی با درجه پایین است. بنابراین سیتوکین ها و سایر نشانگرهای التهابی تولید شده توسط سلول های چربی افزایش می یابد. این افزایش سیتوکین های التهابی. ممکن است بیان mRNA را در حمایت کننده سدیم / یدید مهار کند و سپس بر فعالیت جذب یدید در سلولهای تیروئید انسان تأثیر بگذارد.
 2. او همچنین گفت:لپتین ، ماده ای که توسط سلول های چربی تولید می شود ، همچنین در التهاب مزمن که می تواند باعث تغییر در ساختار تیروئید شود ، نقش دارد. [1]

کم کاری تیروئید و افزایش وزن چرخه های بدی هستند. اگر می خواهید بر کم کاری تیروئید غلبه کنید و اگر اضافه وزن دارید ، این همان کاری است که باید شماره 1 انجام دهید.

علت سوم: عدم تعادل باکتریایی روده

“ما همه می دانیم آنتی بیوتیک ها چیست ، اما چند نفر از ما در مورد همتایان آنها به نام پروبیوتیک ها اطلاعات داریم؟ اینها میکروب هایی مانند مخمر یا باکتری های خوب هستند که به عنوان سلامتی شناخته می شوند. اغلب در مکمل ها و غذاهایی مانند ماست و دوغ یافت می شود. ممکن است عجیب به نظر برسد که باکتری های زنده را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود در نظر بگیرید ، اما این یک تمرین عادی است و برای شما بسیار مفید است. ”

کمی جالب است

معده انسان حاوی تریلیون ها باکتری خوب است. آیا این شگفت انگیز نیست؟ این عدد حداقل 10 برابر تعداد کل سلول های بدن است.

نسبت باکتری های خوب و باکتری های بد در معده شما معمولاً 85: است: 15. وقتی این نسبت را حفظ کنید ، از سلامت خوبی برخوردار هستید و می توانید به راحتی وزن خود را کاهش دهید. پروبیوتیک ها به حفظ سلامت روده کمک می کنند و بنابراین به تجزیه و جذب غذا کمک می کنند.

پروبیوتیک ها در شیر و دوغ یافت می شوند ، هر چند به مقدار زیاد. با این حال ، از آنجا که بسیاری از ما پروبیوتیک های کافی در رژیم غذایی روزانه خود دریافت نمی کنیم ، نسبت باکتری های خوب کاهش می یابد و ما اغلب با اختلالات گوارشی و کاهش ایمنی مواجه می شویم.

میکروبیوتای روده همچنین بر جذب مواد معدنی ضروری تیروئید از جمله ید ، سلنیوم ، روی و آهن تأثیر می گذارد. همه آنها برای عملکرد تیروئید ضروری هستند و ارتباط واضحی بین اختلال عملکرد تیروئید و تغییر سطح این مواد معدنی وجود دارد. ” [2]

علت 4: مسمومیت

پزشکان در مورد این واقعیت صحبت می کنند که بیماری هاشیموتو به این دلیل رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن ما شروع به حمله به غده تیروئید می کند. اما چرا این اتفاق می افتد؟ سیستم دفاعی بدن ما برای محافظت از ما طراحی شده است و ما را نابود نمی کند. بنابراین چه کاری برای ما انجام می دهد رخشاک (نگهبان) باش باکساک (ناوشکن)؟

در میان موارد دیگر ، پاسخ ممکن است حاوی سموم باشد. در 2 مرحله اتفاق می افتد:

 • غده تیروئید برای تولید هورمون های تیروئید به ید و سلنیوم نیاز دارد. بسیاری از سموم محیطی با ید و سلنیوم مخلوط شده و در غده تیروئید تجمع می یابد.
 • سپس بدن از سلولهای ایمنی برای مبارزه با سم استفاده می کند و این فعالیت به غده تیروئید نیز حمله می کند.

امیدوارم ببینید که چقدر سموم دیده نشده زندگی ما را در این بیماری مسری تیروئید هدایت می کند.

چهار فلز سنگین خاص مضر ترین هستند: آلومینیوم ، کادمیوم ، سرب و جیوهبه اینها در چیزهایی که ما هر روز استفاده می کنیم مانند پلاستیک ، خشک کن ، باتری و غیره یافت می شود. ممکن است انتشار همه این موارد ممکن نباشد ، اما با در نظر گرفتن آن ، می توانیم خسارت را به حداقل برسانیم.

همچنین سموم دفع آفات ، علف کش ها ، قارچ کش ها که اغلب در تولیدات کشاورزی ما مورد استفاده قرار می گیرند از شایع ترین منابع سموم هستند. شیر همچنین دارای هورمون های اضافی است زیرا بیشتر گاوها برای افزایش تولید شیر تزریق می شوند. وقتی صحبت از غذاهای ارگانیک می شود ، نگران قیمت بالای آن هستیم. اما نوع قیمتی را که ما در بلندمدت با خوردن سموم روی غذاهای سنگین می پردازیم در نظر بگیرید.

علت پنجم: استرس و بی خوابی

استرس و کم خوابی دو مورد از شایع ترین علل گزارش نشده هستند. نه ، من در اینجا در مورد مسائل فلسفی صحبت نمی کنم. بیایید در مورد علم صحبت کنیم زیرا وضعیت تیروئید را بدتر می کند.

به گزارش Healthline ، “اثرات استرس بر غده تیروئید با کاهش متابولیسم بدن شما ایجاد می شود. این روش دیگری است که در آن استرس و افزایش وزن با هم ارتباط دارند. هنگامی که عملکرد تیروئید در هنگام استرس کاهش می یابد ، تری یدوتیرونین (T3) و تیروکسین (T4) کاهش می یابد. همچنین ، جایگزینی هورمون T4 با T3 ممکن است رخ ندهد ، که منجر به سطوح بالاتر T3 در پشت می شود. ”

همچنین ، مقصر دیگری نیز وجود دارد: هورمونی به نام کورتیزول. هنگامی که نگران هستید یا خواب کمتری دارید ، کورتیزول ترشح می شود. و کورتیزول زیاد می تواند به غده شما آسیب برساند.

این اجازه نمی دهد غده تیروئید به اندازه کافی هورمون تیروئید تولید کند تا وضعیت را تشدید کند. بنابراین ، اگر تیروئید دارید ، یک دلیل دیگر برای کاهش سطح استرس و خواب بهتر دارید.

همچنین ، مطالعات نشان داده است که بی خوابی و بی خوابی در عملکرد غده تیروئید اختلال ایجاد می کند. 7-8 ساعت خواب بهترین زمان برای خواب است. [3]

علت اصلی 6: شیوه زندگی پایدار

مطالعات نشان داده است که “عملکرد تیروئید در بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید که به طور منظم ورزش می کردند ، با کاهش سطح TSH و افزایش T3 و T4 در گروه نرمال ورزش ، بهبود یافت. ”[4]

ورزش همچنین به افزایش متابولیسم و ​​کاهش وزن کمک می کند. هر دو دوباره به عملکرد صحیح غده تیروئید کمک می کنند.

علت 7: التهاب داخلی

“من همیشه فکر می کردم عفونت به معنی بریده شدن یا تورم بافت دردناک است. این واکنش بدن به حذف سلولهای آسیب دیده یا تحریک شده قبل از شروع روند بهبودی است. تورم نامرئی چیست؟ ”، یکی از مشتریان ما ، میرا پرسید.

این التهاب داخلی نامیده می شود و یکی از عوامل اصلی چاقی ، دیابت ، تیروئید و سایر بیماری های سبک زندگی است. این دردناک نیست و ظاهر نمی شود ، اما بسیار کشنده است. این آتشی است که توسط سیستم ایمنی بدن پنهان می شود زیرا با آلرژی غذایی ، سموم ، استرس و غذای بد مبارزه می کند. ”

هاگرچه این تورم مضر است ، اما متأسفانه هیچ آنتی بیوتیکی نداریم که بتواند آن را درمان کند. التهاب داخلی ناشی از کربوهیدرات های تصفیه شده ، قند ، چربی های ترانس و مقدار زیادی چربی امگا 6 ، شیرین کننده های مصنوعی ، گلوتن ، شیر ، التهاب مزمن ، استرس ، روغن های فرآوری شده ، حساسیت و آلرژی پنهان غذایی و غیره است. سرماخوردگی تا چاقی حتی سرطان!

هر فردی متفاوت است و عوامل مختلفی می توانند منجر به عفونت شوند. ابتدا باید تمام علائم عفونت را که تجربه می کنید ، دریافت کنید و سپس آن را از بین ببرید. در واقع ، اگر برنامه احتمالی را امتحان کنید ، متوجه می شوید که از نظر ذهنی ایجاد شده است تا به شما کمک کند بفهمید چه عواملی باعث می شود شما برای مقابله با مشکل از تورم رنج ببرید.

اکنون ، هنگامی که علل زمینه ای تیروئید را می شناسید ، این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید روی این علل اصلی کار کنید یا بر مدیریت علائم با کمک داروهای هورمونی اضافی تمرکز کنید.

در صورت امکان ، ما برای حمله به همه این علل زمینه ای کار می کنیم و به هزاران بیمار تیروئیدی کمک می کنیم تا کم کاری تیروئید را مدیریت و معکوس کنند. ما یک تیم متشکل از 50 متخصص تغذیه ، پزشک داریم که روز به روز تلاش می کنند تا جهان را به مکانی سالم تبدیل کنند. استفاده از غذا به عنوان دارو

دیدگاهتان را بنویسید