دستگیری جاعلان اسناد و کلکسیونرهای میلیاردی زمین در کرج.


فرمانده انتظامی البرز گفت: با تلاش پلیس امنیت اقتصادی این استان. جاعلان مربوط به اموال غیرمجاز در گاراژ شناسایی و دستگیر شدند.

رجانیوز از پایگاه خبری پلیس سردار عباسعلی محمدیان روز شنبه گفت: پلیس امنیت اقتصادی با اطلاع از فعالیت گسترده این فرد در زمینه جعل اسناد و فروش اراضی فاقد مالکیت، در دستور کار مجلس شورای ملی قرار گرفت.

وی افزود: تحقیقات اولیه مامور حاکی از آن بود که متهم پس از شناسایی زمین های فاقد مالکیت، از مالکان آنها در مراجع قضایی شکایت کرده و پس از اطمینان از عدم وجود ورثه، با جعل اسناد و مدارک جهت ردیابی چندین دارایی در مراجع قضایی اقدام کرد. بین آشنایانش اسنادی درست می کرد و در نهایت به مبالغ هنگفتی می فروخت.

سردار محمدیان خاطرنشان کرد: پس از ماه ها اقدامات اطلاعاتی ماموران موفق شدند مخفیگاه متهم را در کرج شناسایی و در عملیاتی غیر منتظره او را دستگیر کنند.

وی در ادامه تحقیقات گفت پس از مشاهده مدارک غیر قابل انکار پلیس متهم باید لب به اعتراف گشوده و به جعل اسناد ملکی به مساحت 5800 متر مربع اعتراف کند.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان دارایی های کلاهبرداران ادعایی را بیش از 960 میلیارد ریال برآورد کرده اند. با دستور مقتضی روانه زندان شد.

در نهایت فرمانده انتظامی استان البرز از شهروندان خواست در صورت خرید ملک از اصالت آن استعلام کنند.