دستور پخت برنج قهوه ای در قابلمه سریع


آموزش پخت برنج قهوه ای در قابلمه سریع! این فرآیند تقریباً به طور کامل از بین می رود و برنج هر بار نرم و نرم می شود.


یک کاسه برنج قهوه ای فوری در یک کاسه با یک قاشق چوبی


اگر یک دستور غذا وجود داشت که باعث شد من به دیگ فوری روی بیاورم، آن برنج قهوه ای فوری بود. بیایید صادق باشیم: پختن برنج قهوه ای روی اجاق گاز مورد علاقه کسی نیست. بیش از 40 دقیقه طول می کشد که در نزدیکی شناور بمانید و حرارت را بالا و پایین کنید تا قابلمه روی جوش تند بماند. اما این دستور پخت برنج قهوه ای فوری تقریباً خارج از موضوع است. وقتی شروع کردید، می‌توانید بدون اینکه دوباره به برنج فکر کنید، روی درست کردن بقیه غذا تمرکز کنید، زیرا می‌دانید که نرم، لطیف و کاملاً پخته خواهد شد. یک بار امتحان کنید و به هیچ وجه برنج قهوه ای را نمی پزید.


برنج را در یک کاسه چوبی با قاشق خشک کنید


طرز تهیه برنج قهوه ای در قابلمه فوری

برای تهیه این دستور پخت فوری برنج قهوه ای، فقط به دو ماده نیاز دارید: برنج قهوه ای دانه کوتاه یا دانه بلند و آب.

قبل از افزودن برنج به قابلمه فوری، حتما آن را خوب آبکشی کنید. این مرحله نشاسته هایی را از سطح برنج پاک می کند که باعث چسبندگی و چسبندگی آن در هنگام پخت می شود. برای آبکشی برنج، دوست دارم آن را در یک صافی مشبک روی یک کاسه قرار دهم. بعد از آن زیر آب سرد می گذارم تا آب کاسه شفاف شود.


در یک قابلمه فوری روی برنج قهوه ای آب بریزید


پس از آبکشی برنج، آن را در ظرف آماده سازی بریزید. به ازای هر دو فنجان برنج دو و نیم فنجان آب بریزید. ممکن است متوجه شوید که نسبت آب به برنج کمتر از آن چیزی است که اگر برنج را روی اجاق می‌پزید، استفاده می‌کنید. به این دلیل که آب کمتری از دیگ فوری تبخیر می‌شود، بنابراین برای پختن برنج نرم و پف‌دار به مقدار زیادی نیاز ندارید.


برنج قهوه ای که در قابلمه فوری با قاشق چوبی پخته می شود


وقتی آب را اضافه کردید، زمان پخت است! درب قابلمه فوری را ببندید و با فشار زیاد به مدت 20 دقیقه بپزید. کل فرآیند پخت بسیار طولانی تر از این خواهد بود، زیرا چند دقیقه طول می کشد تا فشار زودپز افزایش یابد. وقتی زمان پخت به پایان رسید، قابلمه فوری را بگذارید تا به طور طبیعی فشار را کاهش دهد. این کار حدود 20 دقیقه دیگر طول می کشد و به برنج فرصت می دهد تا دم بکشد و آب باقی مانده در قابلمه را جذب کند.

وقتی دریچه شناور افتاد، درپوش را بردارید، برنج را با چنگال پف کنید و لذت ببرید!


برنج قهوه ای دانه کوتاه که با قاشق چوبی پخته می شود


نکات قابلمه برنج قهوه ای فوری

  • بگذارید فشار به طور طبیعی خارج شود. پخت برنج قهوه ای را روی اجاق در نظر بگیرید: پس از پختن برنج، آن را از روی حرارت بردارید و قبل از سرو به مدت 10 دقیقه درپوش بگذارید. در این دستور پخت فوری برنج قهوه ای، اجازه دادن به استرس برای کاهش فشار به طور طبیعی چیزی مشابه را انجام می دهد. این به برنج فرصتی می دهد تا تمام مایع قابلمه را جذب کند و به جای خیس شدن یا خیس شدن در آب، پف دار و لطیف شود. اگر به جای آن فشار را به سرعت کاهش دهید، ممکن است در نهایت آب اضافی (یا برنج نیم پز) در قابلمه داشته باشید.
  • دسته بزرگتر بهتر عمل می کند. من یک قابلمه سریع 6 لیتری دارم و متوجه شدم که باید حداقل 2 فنجان برنج را در یک زمان بپزم تا به طور یکنواخت بدون سوختن بپزد. اگر ظرف فوری شما 6 لیتر یا بزرگتر است، باید همین کار را انجام دهید. اگر یک قابلمه فوری 3 لیتری کوچکتر دارید، 1 فنجان برنج ممکن است خوب عمل کند.
  • باقی مانده ها را فریز کنید. این برنج قهوه ای فوری کاملا یخ می زند! اگر تا چند روز دیگر همه آنها را نمی خورید، آنها را در یک لایه یکنواخت روی یک ورقه پخت با پوشش روغنی پهن کنید، سپس به مدت 2 ساعت در فریز قرار دهید. سپس برنج را به ظرف در بسته یا کیسه فریزر منتقل کنید و برنج را تا 3 ماه در یخچال بگذارید. در مایکروویو به سرعت گرم می شود. من دوست دارم انباری در دست نگه دارم تا به غذاهای غلات و سالاد اضافه کنم یا آن را با کاری و سیب زمینی سرخ کرده سرو کنم.


دستور پخت برنج قهوه ای در یک کاسه سریع


ملزومات آشپزی مورد علاقه بیشتر

اگر این دستور پخت فوری برنج قهوه ای را دوست دارید، سعی کنید یکی از این غلات یا حبوبات را بپزید:

برنج قهوه ای در یک قابلمه فوری

زمان آماده سازی: 5 دقیق

زمان پخت و پز: 45 دقیق

خدمت 8

آموزش پخت برنج قهوه ای در قابلمه سریع! این فرآیند آسان و بدون هندزفر است و هر بار برنج کاملاً بیرون می‌آید.

  • 2 فنجان ها برنج قهوه ای نپختهو خوب آبکشی کنید
  • 2 ½ فنجان ها اب
  • برنج شسته شده و آب را در یک قابلمه 6 لیتری فوری مخلوط کنید. درب ظرف را ببندید و با فشار زیاد به مدت 20 دقیقه بپزید.
  • اجازه دهید گلدان فوری فشار را به طور طبیعی آزاد کند. این 20-30 دقیقه طول می کشد. وقتی دریچه شناور افتاد، درپوش را بردارید.

  • برنج را برگردانید و لذت ببرید.