دستور مراقبت ویژه از نوزاد رها شده نازی آباد


سرپرست دادسرای ناحیه ۱۶ تهران از دستور دادستانی تهران مبنی برنظارت بر روند درمان و مراقبت از نوزاد رها شده در محله نازی آباد تهران، خبر داد.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، نجف جابری سرپرست دادسرای ناحیه ۱۶ تهران بیان کرد: به محض دریافت گزارش مربوط به پیدا شدن یک نوزاد رهاشده در حوزه کلانتری ۱۳۰ نازی آباد و حوزه قضایی دادسرای ناحیه ۱۶، جهت بررسی حال عمومی نوزاد و وضعیت نگهداری و روند درمان وی از بیمارستان بازدید کردیم.

 

وی افزود: حسب اعلام پزشک مراقب در بیمارستان، کلیه آزمایش‌های لازم از جمله هپاتیت وایدز و.. از نوزاد اخذ و پاسخ منفی بوده است و صرفا به لحاظ رها شدن در سطل زباله، لوب چپ ریه وپای راست نوزاد دچار عفونت وآسیب شده و مراحل درمانی ادامه دارد.

 

معاون دادستان تهران تصریح کرد: به مدیریت بیمارستان تاکید شد تا تمام تمرکزشان بر روی درمان نوزاد باشد و در صورت کمبود امکانات و نیاز، نوزاد مذکور به درمان تخصصی به بیمارستان تخصصی و طبی اطفال منتقل شود.

 

وی با اشاره به این که دستورات لازم به مرجع انتطامی جهت مراقبت از طفل، حفظ امنیت محل و نیز شناسایی پدر و مادر احتمالی یا فرد رهاکننده نوزاد صادر شده است، گفت: تحقیقات لازم در این خصوص در حال انجام است و حال عمومی نوزاد خوب گزارش شده است.