دستور تهیه استیک گل کلم برشته – عشق و لیمو


رویه‌ی روشن، آجیلی و پستوی آروگولا خامه‌ای طعم این دستور تهیه استیک گل کلم بو داده را تقویت می‌کند. این یک غذای ساده، رضایت بخش و خوشمزه است!


استیک گل کلم بو داده با پستو آرگولا


من و جک این دستور استیک گل کلم را برای روز ولنتاین هفته گذشته درست کردیم. ما آنقدر آن را دوست داشتیم که می دانستم باید آن را با همه شما به اشتراک بگذارم!

به عنوان آشپز، یکی از کارهای مورد علاقه من این است که سبزیجات را به غذای اصلی تبدیل کنم. این دستور تهیه استیک گل کلم یک راه فوق العاده برای انجام این کار است. من با تفت دادن برش های ضخیم گل کلم در یک تابه چدنی داغ شروع می کنم تا زمانی که کاملاً قهوه ای طلایی شوند. سپس آنها را به فر منتقل می کنم و تفت می دهم تا مغزی و نرم شوند. برای اینکه آنها را به عنوان یک وعده غذایی درست کنم، آنها را روی یک سس پستو آروگولا سرو می کنم و روی آنها را با چاشنی سریع سبزی، کیپر، کشمش طلایی و آجیل سرو می کنم.

در مجموع، این ترکیب ساده، برجسته و کاملاً خوشمزه است. رویه و سس با هم تضاد زیبایی دارند و استیک گل کلم گوشتی بسیار راضی کننده است. اگر به دنبال این هستید که چرخش منظم شام خود را تغییر دهید، دیگر به دنبال آن نباشید. این دستور تهیه استیک گل کلم فقط برای شما مناسب است.


مواد لازم دستور تهیه استیک گل کلم


مواد لازم دستور تهیه استیک گل کلم

برای تهیه این استیک گل کلم به چه چیزهایی نیاز دارید:

 • گل كلم، البته! برای برش دادن 4 استیک منسجم، توصیه می کنم با دو سر گل کلم شروع کنید. مطمئناً گل کلم اضافه ای خواهید داشت. آنها را در کنار استیک ها تفت دهید، یا یکی از دستور العمل های گل کلم را در پایین این پست امتحان کنید!
 • روغن زیتون اضافی – مقداری برای پخت گل کلم و بیشتر برای پستو و رویه استفاده می کنید.
 • منداب پستو این سس روشن و فلفلی به سرعت و به راحتی در مخلوط کن درست می شود. از مواد اولیه مانند آرگولا، بادام هندی، روغن زیتون و آب لیمو استفاده می کند.
 • آجیل کاج و فندق – آنها طعم آجیلی و ترد زیادی را به رویه ساده اضافه می کنند.
 • جعفری – برای طعم تازه
 • کشمش طلایی – طعم شیرین آن‌ها نیش پستو آروگولا را متعادل می‌کند و بافت جویدنی آن‌ها به خوبی با آجیل‌های ترد تضاد دارد.
 • کپر برای طعم شور و شور.
 • فلفل قرمز یا فلفل قرمز خرد شده – برای گرما
 • پوست لیموترش – کل ظرف را روشن می کند.
 • و نمک و فلفل – برای اینکه همه طعم ها پاپ کنند!

دستور کامل را با اندازه گیری های زیر پیدا کنید.


استیک گل کلم در یک تابه


طرز تهیه استیک گل کلم بو داده

وقتی این دستور استیک گل کلم را درست می کنید، اولین قدم بریدن گل کلم است. برگ های بیرونی را از اولین سر گل کلم جدا کنید. گل کلم را به صورت عمودی روی ساقه پایینی آن قرار دهید و گل کلم را از بالا به پایین نصف کنید. سپس، یک استیک به ضخامت ۱/۲ اینچ را از هر نیمه گل کلم برش دهید و هسته آن را دست نخورده نگه دارید. این کار را با سر دوم گل کلم تکرار کنید. شما فقط از استیک گل کلم در این دستور غذا استفاده خواهید کرد. گلچه های باقی مانده را برای استفاده دیگری ذخیره کنید!

بعد، استیک های گل کلم را ببینید. کف یک ماهیتابه را با روغن آغشته کنید و روی حرارت متوسط ​​قرار دهید. هر استیک گل کلم را تا زمانی که دو طرف آن قهوه ای طلایی شود، تفت دهید، در صورت لزوم به صورت دسته ای کار کنید.

سپس پخت. استیک های گل کلم سرخ شده را روی یک ورقه پخت روغنی قرار دهید و با نمک، فلفل و کمی روغن زیتون مزه دار کنید. حدود 25 دقیقه در دمای 425 درجه فارنهایت تفت دهید تا زمانی که هسته ها نرم شوند.


رویه سبزی و آجیلی در یک کاسه کوچک با قاشق


در همین حین رویه و سس را آماده کنید. پستو روگولا را با هم مخلوط کنید و مواد رویه را با هم مخلوط کنید.

وقتی استیک‌های گل کلم آماده شدند، آن‌ها را روی سس بپاشید و روی آن‌ها را با سبزی و رویه آجیل بپاشید. در صورت تمایل یک قطره آخر روغن زیتون اضافه کنید. سپس، حفاری در!


استیک گل کلم بو داده در بشقاب با چنگال و چاقو


پیشنهادات برای سرو استیک گل کلم

این استیک های گل کلم بوداده که با رویه و سس سرو می شوند، به تنهایی یک وعده غذایی سبک و در عین حال رضایت بخش هستند. اگر میل به غذای دلچسب تری دارید، زیر استیک گل کلم یک بستر از دانه های پخته شده اضافه کنید. توت های گندم، فارو، کینوآ یا کوسکوس همگی در اینجا به خوبی کار می کنند. چند عدد نخود سوخاری هم چاشنی خوبی خواهد بود!

برای تهیه سس خوش طعم، غذا را با نان خرد شده یا فوکاچیا کامل کنید. لذت بردن!


دستور تهیه استیک گل کلم


دستور العمل های بیشتر گل کلم مورد علاقه

باقی مانده گل کلم؟ از آن در یکی از این دستور العمل ها استفاده کنید:

استیک گل کلم بو داده

زمان آماده سازی: 20 دقیقه

زمان پخت: 30 دقیقه

زمان کل: 50 دقیقه

خدمت 4

این دستور تهیه استیک گل کلم یک غذای گیاهی خوشمزه و رضایت بخش است! من اینجا دو گل کلم می‌خواهم تا بتوانید 4 استیک واقعاً محکم و منسجم را برش دهید. مقدار زیادی از گل کلم باقی مانده است. به سادگی گلچه ها را برشته کنید، یا آن ها را ذخیره کنید تا در یکی از دستور العمل های گل کلم که در بالا لینک شده است استفاده کنید.

تاپینگ

 • ¼ فنجان آجیل کاج
 • ¼ فنجان فندق، خرد شده
 • ¼ فنجان جعفری تازه خرد شده
 • ¼ فنجان کشمش طلایی
 • 1 تست پوست لیمو
 • 2 قاشق ها کپر
 • 1 فلفل قرمز کوچک، فلفل قرمز خرد شده یا ¼ قاشق چایخوری
 • 2 قاشق ها روغن زیتون اضافی
 • فر را با دمای 425 درجه فارنهایت گرم کنید و یک ورقه پخت را با کاغذ روغنی بپوشانید.

 • برگ های درشت بیرونی هر گل کلم را بردارید، سپس 2 (به ضخامت یک و نیم اینچ) “استیک” را از مرکز هر گل کلم برش دهید و هسته را دست نخورده نگه دارید. برش دادن استیک ها از مرکز بهترین راه برای به دست آوردن دال هایی است که در طول فرآیند پخت و پز دست نخورده باقی می مانند. مقدار زیادی از گل کلم باقی مانده است. آن را ذخیره کنید تا ماکارونی گل کلم یا هر یک از این دستور العمل های گل کلم را یک روز دیگر درست کنید!
 • یک ماهیتابه را روی حرارت متوسط ​​گرم کنید و با برس روغن بزنید. یک یا دو استیک گل کلم را در تابه بریزید و به مدت 2 تا 3 دقیقه در هر طرف یا تا زمانی که قهوه ای طلایی شود، تفت دهید. این کار را با باقی مانده استیک های گل کلم تکرار کنید. هر استیک را به ورقه پخت منتقل کنید، دو طرف آن را نمک و فلفل بپاشید، کمی روغن زیتون بپاشید و به مدت 22 تا 28 دقیقه در فر بپزید یا تا زمانی که هسته آن نرم شود.

 • رویه را درست کنید: در یک کاسه کوچک، مغزهای کاج، فندق، جعفری، کشمش، پوست لیمو، کیپر، فلفل قرمز و روغن زیتون را با هم مخلوط کنید.

 • در صورت تمایل بشقاب‌ها را با مقداری پستو، یک استیک گل کلم، قاشق‌های رویه و یک قطره دیگر روغن زیتون جمع کنید و سرو کنید.