دستور العمل توفو کرانچی هوا


این دستور پخت توفو ساده ترین راه برای تهیه توفوی ترد و خوشمزه در خانه است! آن را در یک کاسه غلات بریزید یا برای تقویت پروتئین گیاهی آن را هم بزنید.


توفو سرخ کن هوا


بعد از اولین لقمه من از این سرخ کن هوا، توفو، بلافاصله فکر کردم:? چه چیزی مرا در تمام این مدت عقب نگه داشته است؟ترد تر از هر توفویی است که من در فر پخته ام، و همچنین درست کردن آن بسیار راحت تر از توفوی سرخ شده یا سرخ شده است. خانه بدون سر و صدا، شما باید این دستور غذای توفو را امتحان کنید.


مواد لازم دستور پخت توفو سرخ کن هوا


مواد لازم دستور پخت توفو سرخ کن هوا

در اینجا چیزی است که برای تهیه این دستور توفو نیاز دارید:

 • توفو، طبیعتا! هیچ چیز کمتر از جامد در اینجا! انواع نرم توفو وقتی با چاشنی ریخته می شوند از هم می پاشند و هنگام پختن ترد نمی شوند.
 • تاماری و سریراچا آنها توفو را برای طعمی لذیذ و تند ترشی می کنند. اگر بدون گلوتن نیستید، به راحتی سس سویا را جایگزین تاماری کنید.
 • روغن آووکادو به توفو غنا می بخشد و به ترد شدن آن در سرخ کن هوا کمک می کند.
 • نشاسته ذرت – برای کرنش کردن! یک لایه ترد خوشمزه در اطراف بیرون توفو ایجاد می کند.

دستور کامل را با اندازه گیری در زیر بیابید.


مکعب های توفو را با ادویه ها در یک کاسه شیشه ای با دست هم بزنید


طرز تهیه سرخ کن بادی توفو

اگر می خواهید توفویی ترد و تردتر درست کنید، توصیه می کنم قبل از پخت توفو را فشار دهید. این مرحله کمی زمان اضافی به این دستور غذا اضافه می کند، اما کاملاً ارزشش را دارد. خارج کردن آب اضافی از توفو کمک می کند تا توفو قوی تر و ترد تر بپزد.

اگر نمی‌خواهید توفو را تحت فشار قرار دهید، یکی از گزینه‌های زیر را امتحان کنید:

 1. به جای استفاده از توفوی بسیار سفت، نوع “Super-Firm” یا “High-Protein” را انتخاب کنید. این توفو متراکم تر از توفو فوق العاده سخت است و بدون اینکه فشرده شود به خوبی ترد است.
 2. یا از قبل برنامه ریزی کنید! توفوی بسیار سفت را چند روز (یا حتی چند ماه) قبل فریز کنید. آن را در مایکروویو ذوب کنید یا آن را به یخچال منتقل کنید تا یک شبه آب شود. هنگامی که ذوب می شود، یک تن رطوبت را آزاد می کند، گویی فشار داده شده است. فقط آن را خشک کنید و دستور العمل را دنبال کنید!

بعد، توفو را مزه دار کنید. توفو را به مکعب برش دهید و با روغن آووکادو، تاماری و سریراچا بریزید. روی نشاسته ذرت بپاشید و دوباره هم بزنید.


مکعب های توفو در سبد سرخ کن بادی


سپس، آشپزی کنید! مکعب های توفو را به صورت یک لایه در سبد سرخ کن بادی بچینید و دقت کنید که اطراف هر کدام کمی فاصله بگذارید. اگر مکعب ها در سبد خیلی شلوغ باشند، در حین پخت نرم نمی شوند. در صورت نیاز به صورت دسته ای کار کنید!

در دمای 400 درجه فارنهایت به مدت 11 تا 15 دقیقه سرخ کنید و تا نیمه برگردانید تا توفو از همه طرف به طور یکنواخت پخته شود. توفو وقتی آماده است که اطراف لبه ها ترد و قهوه ای شود. در چند دقیقه آخر پخت و پز مراقب آن باشید، زیرا زمان دقیق پخت به سرخ کن شما بستگی دارد. این هست!


توفو ترد در سبد سرخ کن هوا با چنگال


پیشنهاداتی ارائه کنید

ترد و خوشمزه، این سرخ کن بادی توفو یکی از پروتئین های گیاهی مورد علاقه من برای اضافه کردن به سرخ کردن یا کاسه غلات است. سعی کنید کاسه خود را با توفو، برنج قهوه ای یا سفید پخته شده، سبزیجات کبابی مانند کلم بروکلی یا کلم بروکسل و سس خوش طعمی مانند گوچوجان، سس بادام زمینی یا سس زنجبیل کنجد درست کنید.

همچنین در هر یک از این دستور العمل ها عالی خواهد بود:

دوست دارید توفو سرخ کن هوا را چگونه سرو کنید؟ در نظرات به من اطلاع دهید!


دستور پخت توفو سرخ کن بادی


دستور العمل های بیشتر سرخ کن هوا

اگر این دستور پخت توفو سرخ کن بادی را دوست دارید، یکی از دستور العمل های سرخ کن بادی خوشمزه زیر را امتحان کنید:

توفو سرخ کن هوا

زمان آماده سازی: 30 دقیق

زمان پخت و پز: 15 دقیق

خدمت 4

این سرخ کن هوا از بیرون ترد، وسط آن خوشمزه و پر از طعم لذیذ و لذیذ است. دستور العمل ساده و بی اشتباه است – روش مورد علاقه من برای پختن توفو در خانه!

 • 14 اونس توفو خیلی سخته
 • ½ قاشق سوپخوری روغن آووکادو
 • 2 قاشق های بزرگ ورزش
 • ½ قاشق کوچک سریراچا
 • 1 قاشق سوپخوری نشاسته ذرت
 • روی توفو (یک مرحله اختیاری) ضربه بزنید. بلوک توفو را با حوله آشپزخانه یا دستمال کاغذی بپیچید. یک تابه چدنی سنگین را روی آن قرار دهید و بگذارید 30 دقیقه بماند. این کمک می کند تا آب اضافی توفو خارج شود و در حین پختن آن تردتر شود.

 • سرخ کن را با دمای 400 درجه فارنهایت از قبل گرم کنید.

 • در یک کاسه بزرگ، روغن، خرما و سریراچا را با هم مخلوط کنید. توفو را به مکعب برش دهید، به کاسه اضافه کنید و به آرامی هم بزنید تا بپوشد. نشاسته ذرت را روی توفو بپاشید و دوباره هم بزنید.

 • مکعب های توفو را به صورت یک لایه در سبد سرخ کن بادی قرار دهید و بین هر تکه فاصله کمی بگذارید. سبد را شلوغ نکنید. در صورت لزوم به صورت دسته ای کار کنید. به مدت 11 تا 15 دقیقه در هوا سرخ کنید. نیمی از راه را هم بزنید تا قهوه ای طلایی شود و اطراف لبه ها ترد شود. زمان دقیق به سرخ کن هوا بستگی دارد. با هر توفوی باقی مانده این کار را تکرار کنید.

 • برای ایده هایی برای استفاده از توفو در سرخ کن هوا، پست وبلاگ بالا را بررسی کنید.