دستور ادویه هویج و زنجبیل – عشق و لیمو


سس زنجبیل و هویج خامه ای، پر جنب و جوش، روشن و با طراوت است! سالاد را روی آن بپاشید، روی کاسه های غلات بپاشید یا به عنوان سس غوطه ور استفاده کنید.


سس هویج و زنجبیل


من می دانم که این فقط یک سس ساده است، اما این سس زنجبیل-هویج هنوز هم یکی از دستور العمل های مورد علاقه من در Love & Lemons است. خامه ای، زرق و برق دار، پر جنب و جوش، و روشن است، با کمی شیرینی هویج و لقمه ای زنجبیل. 6 ماده (شامل نمک و آب!) نامیده می شود و تا یک هفته در یخچال قرار دهید.

هر وقت فرصت کنم یک دسته درست می کنم. این سس زنجبیل و هویج دقیقاً همان چیزی است که می‌خواهم هنگام ناهار روی یک کاسه غلات بپاشم، در شام با سالاد کناری بپاشم، یا به عنوان سس غوطه‌وری برای تقریباً هر میان‌وعده‌ای استفاده کنم. من قبلاً چند بار آن را با این سالاد و این سوشی رول ها در وبلاگ به اشتراک گذاشته ام، اما فکر کردم برای پست کردن خیلی دیر شده است. امیدوارم شما هم مثل من دوستش داشته باشید!


مواد لازم برای دستور ادویه هویج و زنجبیل


مواد لازم برای دستور ادویه هویج و زنجبیل

برای تهیه این سس زنجبیل و هویج تنها به 6 ماده نیاز دارید:

 • هویج، طبیعتا! باید با یک هویج بزرگ یا یک هویج کوچک پوشانده شود.
 • زنجبیل نکته: زنجبیل تازه شسته و پوست کنده را در فریزر نگه دارید تا همیشه مقدار کمی از آن در دست داشته باشید!
 • سرکه برنج – سس را خوش رنگ و براق می کند.
 • روغن زیتون اضافی غنا بافت باند را می دهد.
 • اب بسته به غلظتی که برای چاشنی می خواهید کم و بیش استفاده کنید. اگر از آن به عنوان سس غوطه ور استفاده کنم، آب کمتری مصرف می کنم. اگه با سالاد بریزم بیشتر استفاده میکنم.
 • و نمک دریا – برای اینکه همه طعم ها ظاهر شوند!

دستور کامل را با اندازه گیری در زیر بیابید.


روغن زیتون را با دست روی هویج های خرد شده در سینی فر بریزید


طرز تهیه ماریناد هویج و زنجبیل

طرز تهیه چاشنی هویج با زنجبیل آسان است! در اینجا نحوه کار به شرح زیر است:

ابتدا هویج را تفت دهید. تفت دادن هویج شیرینی آنها را غلیظ می کند و ماریناد به ترکیب شدن به یک پوره فوق العاده یکدست کمک می کند. آنها را به قطعات 1/2 اینچی برش دهید، آنها را در روغن زیتون با دمای 425 درجه فارنهایت بریزید تا هویج ها نرم شوند، حدود 20 دقیقه.


مواد لازم برای دستور پخت ماریناد هویج و زنجبیل در مخلوط کن


سپس مخلوط کنید! هویج و زنجبیل خرد شده را به همراه روغن زیتون، سرکه و نمک به مخلوط کن اضافه کنید. 2/3 فنجان آب بریزید و هم بزنید تا یکدست شود. اگر چاشنی شل تر را ترجیح می دهید، 1/3 فنجان آب بیشتری اضافه کنید و دوباره مخلوط کنید. این هست!


سس هویج و زنجبیل در مخلوط کن


نحوه استفاده از چاشنی هویج و زنجبیل

این سس هویج و زنجبیل یک سس همه کاره برای نگهداری است! آن را با یک سالاد سبز ساده پر کنید، یا آن را در دستور تهیه سالاد کلم پیچ امتحان کنید. همچنین روی کاسه غلات عالی است. در هر یک از دستور العمل های کاسه غلات زیر آن را با سس جایگزین کنید:

اگر چاشنی باقی مانده دارید، سعی کنید از آن به عنوان سس غوطه ور استفاده کنید! با سبزیجات خام مانند فلفل دلمه ای و خیار و همچنین بروکلی بخارپز، بو داده یا سرخ شده در هوا عالی است. من همچنین دوست دارم آن را با رول های سوشی خانگی مانند شیتاکه های خوشمزه یا چغندرهای تند سرو کنم. البته، اگر می‌خواهید شب سوشی‌تان در خانه بیشتر شبیه یک وعده غذایی در یک رستوران ژاپنی باشد، می‌توانید از سوشی با تاماری یا سس سویا برای غوطه‌ور شدن لذت ببرید و سس را با سالاد کنار بگذارید.

دوست دارید از سس هویج و زنجبیل چگونه استفاده کنید؟ در نظرات به من اطلاع دهید!


دستور تهیه سس هویج با زنجبیل


دستور العمل های چاشنی مورد علاقه بیشتر

اگر به سس سالاد هویج و زنجبیل علاقه دارید، یکی از دستور العمل های سس زیر را امتحان کنید:

سس هویج و زنجبیل

زمان آماده سازی: 10 دقیق

زمان پخت و پز: 20 دقیق

زمان کل: 30 دقیق

خدمت 4 به 6

سس زنجبیل و هویج خامه ای، پر جنب و جوش، روشن و با طراوت است! ما دوست داریم آن را با سالاد پر کنیم، آن را روی کاسه های غلات بپاشیم، یا از آن به عنوان سس غوطه ور استفاده کنیم. تا یک هفته در ظرف دربسته یا میسون جار در یخچال به خوبی نگهداری می شود.

 • 1 ½ فنجان ها هویج خرد شدهو 1 عدد هویج بزرگ یا 2 عدد
 • ⅔ تا 1 فنجان اب
 • ½ فنجان روغن زیتون اضافیو بیشتر برای اسپری کردن
 • ¼ فنجان سرکه برنج
 • 1 قاشق سوپخوری زنجبیل تازه خرد شده
 • ½ قاشق کوچک نمک دریا
 • فر را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید و سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید.

 • هویج ها را با روغن زیتون سرخ کنید و به طور یکنواخت در سینی فر پخش کنید. به مدت 20 تا 25 دقیقه یا تا زمانی که هویج ها نرم شوند، تفت دهید.

 • هویج های پخته شده را به مخلوط کن بریزید و ½ فنجان آب، روغن زیتون، سرکه، زنجبیل و نمک را به آن اضافه کنید. سس را مخلوط کنید تا یکدست شود. اگر سس خیلی غلیظ بود، ½ فنجان آب اضافه کنید و دوباره مخلوط کنید.

 • سس را تا زمان استفاده در یخچال قرار دهید.