در مشاوره قبل از ازدواج چه بگوییم؟


یکی از مهمترین کارهایی که افراد می توانند برای خود انجام دهند این است که به دنبال مشاوره قبل از ازدواج باشند. زیرا روز به روز بر آمار طلاق افزوده می شود. بهتر است بدون مشاوره قبل از ازدواج ازدواج نکنید. اگر بخواهیم دقیقاً اشاره کنیم که این آمار چیست، باید گفت که متاسفانه در سال های اخیر دو سوم ازدواج ها منجر به طلاق شده است. و درصد بسیار بالایی از طلاق های عاطفی را در بین گروه هایی که انجام دادند مشاهده کردیم. طلاق نگرفتن این آمار تکان دهنده نشان می دهد که انتخاب و مشاوره نادرست قبل از ازدواج، این انتخاب را عاقلانه و مناسب در حال حاضر برای ما می کند تا مشاوره درست را دریافت کنیم. ممکن است سوالاتی داشته باشیم: در مشاوره قبل از ازدواج چه بگوییم؟ این مقاله برای این نوشته شده است که در مشاوره قبل از ازدواج چه بگویید.برای پاسخ با ادامه مطلب همراه باشید.

در پاسخ به مشاوره قبل از ازدواج خود چه می گویید؟ همانطور که در زیر توضیح داده شد، ابتدا در مورد هر چیزی که باید در مشاوره قبل از ازدواج بگویید صحبت خواهیم کرد. سپس در مورد هر یک با جزئیات کامل صحبت خواهیم کرد.

در مشاوره قبل از ازدواج چه بگوییم؟

  1. آنچه از شریک زندگی خود می خواهید
  2. نوع رابطه جنسی مورد نظر شما
  3. باورها و مفاهیم دینی
  4. موقعیت و فرهنگ خانواده
  5. موقعیت اجتماعی
  6. حقوق لازم
  7. و…

وقتی چند مورد را به دست آوردید. بهتر است هر مورد را به طور کامل توضیح دهید تا بتوانید با آگاهی کامل در مشاوره قبل از ازدواج شرکت کنید. در مشاوره قبل از ازدواج چه بگوییم؟ و آنچه در آن لازم است را نشان دهید تا بتوانید بهترین انتخاب را برای شریک زندگی خود داشته باشید. آگاهانه خانواده تشکیل دهید و تعداد طلاق ها را کاهش دهد

آنچه از شریک زندگی خود می خواهید

مهمترین موضوعی که باعث طلاق می شود و نیاز به بحث در مشاوره قبل از ازدواج دارد این است که شما از همسرتان چه می خواهید. شریک زندگی شما باید بتواند نیازهای شما را در سطح مناسب (ناقص) برآورده کند. شما نمی توانید کسی را پیدا کنید که بتواند آنچه را که از یک نفر انتظار دارید به شما بدهد. اما اگر نیازهای شما از طرفتان با نیازهای شریک زندگیتان همخوانی نداشته باشد چه؟ ممکنه مشکل داشته باشی پس پیشگیری بهتر از درمان است و شما در مشاوره قبل از ازدواج به این موضوع بپردازید، شاید بتوان گفت شرح خواسته مهمترین پاسخ در مشاوره قبل از ازدواج است.

به عنوان مثال، اگر نیازهای شما از شریک مالی شما بیشتر از توانایی های شخص مورد نظر باشد. ممکن است با همدیگر با مشکل مواجه شوید.البته این خواسته ها تنها به نیازهای مادی منجر نمی شود. و خواسته ها را می توان به سبک زندگی نیز تعمیم داد. یک مورد بود که به روانشناس و مشاور زنگ زدند چون خانم ها نمی خواستند آشپزی کنند. اما همسر این فرد به آشپزی خانگی اهمیت می دهد. ممکن است فکر کنید این یک مشکل جزئی است. متاسفانه امروزه مسائل جزئی زیادی وجود دارد که باعث طلاق می شود. به علاوه، وقتی همه این چیزهای کوچک با هم جمع می شوند، زندگی شلوغ می شود. بنابراین قبل از هر چیز دیگری:

برای اینکه بدانید در مشاوره قبل از ازدواج چه باید گفت؟ بهتر است ابتدا فهرستی از تمام چیزهایی که می خواهید در ازدواج و زندگی مشترک خود داشته باشید تهیه کنید. (به عبارت دیگر خواسته های شما) و به مشاور ارائه دهید. با انبوهی از دانش و تجربه یک مربی می تواند شما را در زمینه های مختلف راهنمایی کند که آیا فرد مقابل برای شما مناسب است یا خیر.

نوع رابطه جنسی مورد نظر شما

نکته مهم دیگری که در پاسخ به مشاوره قبل از ازدواج باید گفت؟ شما باید تمایلات جنسی خود را بشناسید. اگر زوجین شباهت جنسی نداشته باشند یا نتوانند نیازهای یکدیگر را برآورده کنند. آنها در نهایت از هم جدا می شوند زیرا تأثیر جنسیتی آنها جنبه های دیگر را تحت الشعاع قرار می دهد. از زندگی بدون شک

اگر نمی توانید مستقیماً با شریک زندگی خود در مورد نیازهای جنسی خود صحبت کنید. برای این موضوع از مشاور کمک بگیرید.همچنین به خاطر داشته باشید که بسیاری از فانتزی ها و فتیش های جنسی وجود دارد که از قدرت کسانی که این تخیلات و فتیش های جنسی را ندارند فراتر می رود، پس حتما در ارائه دادن آنها را مطرح کنید. و در مورد مسائل جنسیتی در مشاوره قبل از ازدواج چه باید گفت؟ دانستن

برخی از افراد ممکن است تمایل جنسی خود را به داشتن رابطه جنسی یک بار در هفته تصور کنند. و ممکن است شخص دیگری به دلیل میل جنسی زیادش بخواهد هر روز و هر شب رابطه جنسی داشته باشد، بنابراین خود و شریک آینده تان را برای رابطه جنسی نیز بررسی کنید. تا مشکلات ناامیدکننده ای پیش نیاید و مسیر شما به طلاق منتهی نشود.

باورها و مفاهیم دینی

باورهای دینی و انواع اعتقادات را تنها در حدی می توان شناسایی کرد که عقاید طرف مقابل را زیر سوال نبرد. در مشاوره قبل از ازدواج چه بگوییم تا از آن مطلع شوید؟ بهتر است مهم ترین اولویت های زندگی و اعتقادات اصلی خود را به مشاور بیان کنید. با نشان دادن طرف مقابل و کنار هم قرار دادن آنها. می توان تشخیص داد که از منظر ایده آل ها و اعتقادات خود می توانید زندگی سالم و مناسبی داشته باشید.البته توجه داشته باشید که مشاور برای شما تصمیم گیرنده نیست. اما فقط جمع آوری اطلاعات و چیدمان پازل ها شما را به بهترین تصمیم راهنمایی می کند.

موقعیت و فرهنگ خانواده

در بسیاری از موارد، تفاوت بین خانواده، فرهنگ و مسائل مالی مشکلاتی را ایجاد می کند. برخی افراد اهمیت زیادی برای این موضوع قائل نیستند. اما مشاوران نیز باید این بی اهمیتی را بررسی کنند. می ترسم به خاطر احساس ناگهانی و زودگذر باشد. تفاوت های فرهنگی و مالی می تواند گمراه کننده باشد. در برخی فرهنگ ها برخی رفتارها نامناسب است اما در فرهنگ های دیگر برخی رفتارها قابل قبول است. در این موقعیت مردم نمی توانند با دوستان و شرکای خود کنار بیایند، بنابراین بهترین کار ممکن این است که این موضوع را برای یک مشاور توضیح دهید و بدانید که در پاسخ به مشاوره قبل از ازدواج چه باید گفت. این امر ضروری است.

موقعیت اجتماعی

موقعیت اجتماعی نیز شامل تمامی موارد فوق می شود. مانند مورد قبلی وکیل همچنین باید پرونده را بررسی کند تا مشخص کند که آیا پرونده به دلیل احساسات نادیده گرفته شده است یا واقعاً به زندگی شخصی دو نفر مربوط نیست. این مورد مشکلات بسیار کمتری نسبت به مورد قبلی ایجاد کرد. اما این یکی از مواردی است که در مشاوره قبل از ازدواج ذکر شده است.

images_1660048928.jpeg

حقوق لازم

در زمان ازدواج زنان معمولاً حقوقی را که می خواهند دریافت می کنند. به عبارت دیگر نمی خواهند از حقوق خود استفاده کنند. اما آنها می خواهند حقوق از دست رفته را که حقوق طبیعی آنهاست، به دست آورند. در این موقعیت برخی از مردم نمی خواهند کار انسانی انجام دهند. شما می توانید آن شخص را راضی کنید یا تصمیم هوشمندانه ای بگیرید. این یک مورد مهم در پاسخ به مشاوره قبل از ازدواج است. چه بگوییم؟ است.

و…

با این حال، از چنین مواردی بدیهی است در مشاوره قبل از ازدواج چه باید گفت؟ توجه داشته باشید که اگر قدم اول اشتباه است داستان آجر اول مانند سنگ تراشی پیچ خواهد خورد. و به طور طبیعی دیوار پیچ در پیچ تا ثریا بالا می رود. از این روزهای اولیه عاقلانه و با بهترین خلق و خوی استفاده کنید. تا با مشکلات دیگری مواجه نشوید. این مربوط به همان مشاوره قبل از ازدواج است. البته همه چیز در اتاق درمان به عهده شما نیست. اما مشاوران موظف به مشاوره و بیان خود هستند. و در مشاوره قبل از ازدواج چه بگوییم؟ با راهنما بودن، ناوبری شما را تسهیل می کند. پس ساختن فهرستی را که همین چند لحظه پیش پیشنهاد دادید شروع کنید.

موفق باشی شاد