درمان کیست مویی (سینوس پلونیدال) چیست؟


امروزه بسیاری از افراد از عوارض رنج می برند. کیسه مو رنج می برند کیست مویی نام دیگر این بیماری است. سینوس پلونیدال این باعث می‌شود که فولیکول‌های مو در عمیق‌ترین قسمت‌های پوست در پشت ظاهر شوند و در برخی از بیماران این نام وجود دارد. برمی گردم همچنین شناختهشده است بیماری پوستی یا آبسه پوستی تجمع مو و کثیفی اضافی بدن است که نیاز به جراحی دارد. کیست های مویی معمولا در قسمت پایین ستون فقرات و بین کمر و باسن ایجاد می شود. و با درد و تورم همراه است. در ادامه این مقاله می خواهیم شما را با کیست من و نحوه درمان آن آشنا کنیم.

درمان کیست مویی

«افرادی که لباس های تنگ می پوشند اضافه وزن و غیر فعال و کسانی که موهای بدنشان زیاد است خطر ایجاد کیست یا کیست پیلونیدال زیاد است.

کیف مو چیست؟

کیسه مو موهای زیر پوستی یا موهای زیر پوستی یکی از بیماری هایی است که به صورت تاول روی پوست ظاهر می شود و معمولاً در اثر عفونت پوست ایجاد می شود. چین های باسن شکستگی در قسمت فوقانی لگن و دنبالچه بدن انسان همه آنها قسمت هایی هستند که ممکن است این بیماری را داشته باشند. حال اگر کسی با این عارضه مواجه شد باید فورا تحت مراقبت های پزشکی قرار گیرد. جراح عمومی به جراحی بروید و عمل را انجام دهید در غیر این صورت عوارض زیادی را متحمل می شود و رنج زیادی می کشد.

علل ایجاد پوزه

  • گاهی اوقات بلوغ و بلوغ می تواند باعث پیدایش این کیست شود.
  • عدم تحرک و اضافه وزن در بدن افراد می تواند منجر به عوارض کیست در مو بیا
  • موهای ضخیم و مجعد روی بدن اغلب عامل ایجاد کیست مویی هستند.
  • گاهی اوقات وراثت این فرد باعث ایجاد کیست های مویی زائد در بدن این فرد می شود. که باید توسط جراح درمان شود

درمان کیست مویی

برای درمان کیست مو دو راه وجود دارد امروزه بهترین درمان برای این کیست ها روشی است که از بازگشت کیست جلوگیری کرده و زمان نقاهت کوتاهی دارد.درمان کیست مو باید حداقل ملتهب باشد و اسکارها در کوتاه ترین زمان ممکن از بین بروند. زمان. حتی با در نظر گرفتن این نکات شما می توانید یکی از دو روش را انتخاب کنید. البته فراموش نکنید که درمان این عارضه باید تحت نظر باشد جراح عمومی انجام دادن برای اثر

1: درمان دارویی: زمانی که کیست مویی به طور مزمن در بدن فرد ایجاد می شود و آبسه وجود دارد. پزشک داروهایی را تجویز می کند که باعث تخلیه و حذف هرگونه آلودگی در کیست می شود البته افرادی که از جراحی لیزر و … استفاده می کنند. برای تسریع روند بهبودی می توان از داروهای مختلف و موثر استفاده کرد..

2: انجام جراحی سرپایی: دو روش جراحی مرتبط با کیست مویی وجود دارد: باز و بسته که این عمل ها به مهارت بالایی نیاز دارند. به این دلیل بنابراین همه کیست های مویی را نمی توان توسط پزشکان عمومی جراحی کرد، در دهانه، زخم پس از تخلیه بسته نمی شود و بخیه نمی شود. اما در جراحی بسته، زخم بسته می شود. باید خودتان بانداژ را عوض کنید و از زخم مراقبت کنید تا از عفونت در محل جراحی جلوگیری کنید.

جراحی کیست مویی

همانطور که گفتیم امروزه کیست مویی به دو صورت انجام می شود. روش اول جراحی پوست باز است. که در آن زخم بیمار هنوز باز است یعنی بعد از اینکه مواد داخل زخم تخلیه شد. پزشک عمومی دیگر این زخم را بخیه نمی کند. اما با کمک روش های درمانی توصیه شده توسط پزشکان. جای کیسه مو به طور طبیعی برداشته می شود. این روش هزینه بر است و می تواند خطرات زیادی برای بدن بیمار به همراه داشته باشد به همین دلیل جراحی بسته توسط اکثر پزشکان برای درمان بیماران مبتلا به کیست مویی ترجیح داده می شود.

جراحی کیست مویی

در جراحی بسته پس از تخلیه کیست و برداشتن مو از بدن زخم های باقی مانده بخیه می شوند. به همین دلیل نیازی به بانداژ زخم یا مراقبت های لازم برای گذراندن دوره نقاهت در این ناحیه نیست. زیرا زخم پس از مدتی به طور خودکار از بین می رود. در این نوع جراحی بیمار باید ۱ تا ۵ روز استراحت کند و با اجازه پزشک به دستشویی برود. با رعایت دستورالعمل های لازم کیست های مویی بهترین درمان هستند.

بهترین پزشک برای جراحی کیسه مو در شهرهای مختلف ایران

برای یافتن بهترین پزشک برای جراحی کیسه صفرا در شهر خود، پزشک خود را برای “جراحی معمول” جستجو کنید. شهر خود را از قسمت فیلتر شهر انتخاب کنید. جراحان عمومی در شهرهای ایران از جمله جراحان عمومی در تهران جراح عمومی در شیراز جراحان عمومی اصفهان و … در دکترتو در دسترس شما هستند برخی از پزشکانی که بالاترین امتیاز را از بیماران پزشک خود دارند: دکتر ابوالفضل رخشان (جراح عمومی، تهران)، دکتر محمد حسن قاصدزاده (جراح عمومی، بوشهر)، دکتر محسن کلاهدوزان (جراح عمومی، اصفهان)، دکتر فرامرز بهشتی فر (جراح عمومی، اهواز)، دکتر ابراهیم سیوانی، جراح عمومی شیراز).

کیست پیلونیدال یا کیست مویی

عوامل خطر موثر بر کیست پیلونیدال یا کیست مویی

برخی عوامل خطر ابتلا به کیست پیلونیدال یا کیست مویی، از جمله مردان، را افزایش می دهد. (مردان چهار برابر بیشتر از زنان در معرض ابتلا به کیست پیلونیدال یا کیست مویی هستند.) سن کم (کیست پیلونیدال در سنین 20 تا 30 سالگی شایع تر است)، چاقی و مشاغل غیر فعال و کم تحرک نیاز به موهای بلند بدن و ضخیم دارد. مو سابقه خانوادگی قیچی و تراشیدن در مکان‌ها یا آسیب پوستی به دلیل سابقه قبلی ساییدگی کیسه صفرا یا کیست مویی.

جراح عمومی کیست؟

جراح عمومی پزشکی است که به درمان مشکلات و بیماری های اندام های داخلی بدن از جمله دستگاه گوارش می پردازد. اندام های شکمی، غدد درون ریز، پوست و بافت های نرم مانند سینه با جراحی جراح عمومی در اصفهان و سایر مناطق جهان نیز در بخش اورژانس کار می کند. این بدان معناست که این جراحان می توانند عمل های دیگری را انجام دهند. اغلب اوقات، مراجعه به جراح عمومی یک اورژانس یا پس از ارجاع از یک متخصص دیگر است. در این مورد، سریع ترین راه برای رزرو نوبت آنلاین با جراح عمومی، مراجعه به پزشک است. : mayoclinic, webMD, doctoreto
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟