درمان ضربان قلب نامنظم با تپش قلب


ضربان قلب نامنظم و ضربان قلب

نارسایی قلبی؛ هر ضربان قلب در اثر شوک الکتریکی ایجاد می شود که معمولاً ناشی از سلول های خاصی در محفظه فوقانی قلب (سلول های ضربان قلب) است. این علائم در افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی غیرطبیعی است و سریع رخ می دهد ، به طوری که قسمت های بالای قلب به جای ضربان قلب موثر (فیبریلاسیون) ارتعاش می کند. برای بازگرداندن ضربان قلب طبیعی ، منابع این نقاط داغ باید از بقیه قلب جدا شود.

رایج ترین درمان فیبریلاسیون دهلیزی برداشتن کاتتر است. در این روش ، پزشک شما یک یا چند لوله نازک (کاتتر) را از طریق عروق خونی وارد قلب می کند. از یک کاتتر نقشه برداری برای یافتن محرک ها و سپس از بین بردن این نقاط سرد یا گرم با نوک سوند استفاده می کند.

این باعث ایجاد زخم و اختلال در سیگنال های الکتریکی اشتباه می شود و ضربان قلب طبیعی را بازیابی می کند.
لازم به ذکر است که استفاده از سرماخوردگی شدید برای ایجاد زخم (سرماخوردگی) روش جدیدی است.

پزشک کاتتر را در ناحیه کشاله ران قلب قرار می دهد که در آن آریتمی ایجاد می شود. سپس از آن برای حمل و پر کردن یک بادکنک کوچک که منطقه را خنک می کند ، استفاده می کند. در نتیجه سلول های زخمی ایجاد می شوند که مسیر شلیک علائم اشتباه را متوقف می کند. این روش زمان کمتری برای گرم شدن نیاز دارد و ممکن است خطرات و عوارض جانبی مشابهی داشته باشد.

در 48 ساعت بازجویی توسط اولین آزمایش ، ممکن است احساس خستگی کنید و کمی ناراحتی را تجربه کنید -دارو. دستورات پزشک خود را برای مراقبت از ضربه ، داروها ، فعالیت بدنی و قرارهای بعدی دنبال کنید. الکتروکاردیوگرام دوره ای انجام می شود و ریتم برای بررسی ضربان قلب بررسی می شود.

برخی از افراد همچنین ممکن است پس از توقف قلب برای مدت کوتاهی ضربان قلب نامنظم یا آریتمی داشته باشند. این یک واکنش طبیعی است و بافت بهبود می یابد و باید با گذشت زمان از بین برود. در صورت نیاز پزشک ممکن است اقدامات دیگری را انجام دهد ، از جمله دستگاه پیوند قلب ، به ویژه برای درمان تپش قلب.

در مورد فیبریلاسیون دهلیزی

در طول فیبریلاسیون دهلیزی ، دو بطن قلب (دهلیز) به شدت و به ندرت می تپند – بدون اینکه دو بطن را هم تراز کنند. افراد مبتلا به بیماری قلبی ممکن است دچار درد مفاصل (تنگی نفس) ، تنگی نفس و ضعف شوند. این وضعیت همچنین می تواند شما را در معرض خطر سکته مغزی قرار دهد. این بیماری در صورت عدم درمان اغلب با گذشت زمان بدتر می شود.

فیبریلاسیون فرسایش

فرسایش فیبریلاسیون ابلاسیون روشی است که برای درمان ضربان نامنظم قلب (آریتمی) استفاده می شود که از قسمت فوقانی قلب (دهلیز) شروع می شود. این یک نوع فرسایش قلبی است که با ایجاد زخم یا تخریب سلول های قلب ، اختلال در سیگنال های الکتریکی ، باعث آریتمی می شود.

اگر داروها یا مداخلات دیگر برای کنترل ضربان غیرطبیعی قلب مثر واقع نشوند ، می توان از فرسایش فیبریلاسیون برداشت. درمان فیبریلاسیون دهلیزی معمولاً علائمی مانند خستگی و تنگی نفس را بهبود می بخشد. توجه داشته باشید که بدون درمان ، فیبریلاسیون دهلیزی با گذشت زمان بدتر می شود.

این مقاله ممکن است مفید باشد: مقالات آریتمی قلبی ؛ هر آنچه که باید در مورد آریتمی های قلبی بدانید

انواع فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی

نوع فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی به دلایل نامنظمی ضربان قلب و سایر بیماری های قلبی بستگی دارد. سه نوع فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی وجود دارد:

برداشتن سوند

پزشک یک لوله باریک و بلند (کاتتر) را در قلب نگه می دارد و گرما یا سرما شدید را آزاد می کند. این امر باعث کبودی های کوچکی در قسمت هایی از ماهیچه قلب می شود که سیگنال های الکتریکی قلب شما را مختل یا از بین می برد. شاید تا به حال در مورد روشی به نام انسداد شریان ریوی ، نوعی برداشتن سوند شنیده باشید.

حالت پیچ و خم

این یک روش ضربان قلب است که در طول جراحی قلب باز انجام می شود. پزشک از داربست یا ایمپلنت برای ایجاد پیچ ​​و خم زخم در قسمت فوقانی قلب استفاده می کند. مانند یک کاتتر ، زخم را با ضربه های الکتریکی که باعث نوعی آریتمی می شود ، التیام می بخشد.

اگر فیبریلاسیون دهلیزی به درمان های دیگر پاسخ ندهد ، ممکن است نیاز به جراحی قلب دیگری مانند جراحی پیوند عروق کرونر یا ترمیم دریچه قلب داشته باشید ، زیرا این کار ممکن است برای شما مناسب باشد.

برش گره AV

با ظهور تومورهای دهلیزی – بطنی ، جراح از کاتتر برای ایجاد اسکار در ناحیه قلب به نام گره AV استفاده می کند. این نقطه اتصال دهلیزها و بطن ها است. سلول های زخم از ارسال اعصاب الکتریکی معیوب به دهلیز جلوگیری می کنند.

اگر فیبریلاسیون دهلیزی با سایر درمانها به خوبی کار نکند ، حذف AV ممکن است گزینه مناسبی باشد. همچنین ممکن است برای تنظیم ضربان قلب پس از برداشتن گره AV به یک مانیتور ضربان قلب نیاز داشته باشید.

مزایای استفاده از روش تخلیه قلب

مزایای استفاده از روش تخلیه قلبی

فرسایش فیبریلاسیون فرسایش برای کاهش علائم و نشانه ها و بهبود کیفیت زندگی استفاده می شود. این ممکن است برای افرادی که فیبریلاسیون آنها با دارو یا درمان دیگر قابل اصلاح نیست ، یک گزینه باشد.

خطرات فیبریلاسیون

خطر فیبریلاسیون سقط به این بستگی دارد که آیا شما تحت عمل سایش کاتتر یا جراحی قلب باز قرار می گیرید ، که به ندرت اتفاق می افتد.
خطرات عبارتند از:

خونریزی یا التهاب در محل جراحی یا محل سوند
• آسیب به عروق خونی
• سوراخ قلب
• آسیب به اسکلت قلب
به سیستم الکتریکی قلب آسیب می رساند ، که می تواند آریتمی مورد نیاز برای ترمیم قلب را تشدید کند.
لخته شدن خون در پاها یا ریه ها (ترومبوآمبولی وریدی)
• سکته مغزی یا حمله قلبی
تنگی عروق بین ریه ها و قلب (تنگی ورید تنگی)
• مرگ در موارد نادر

ابیب -کادیس

چگونه خود را برای بارداری آماده کنیم

پزشک شما را معاینه می کند و چندین آزمایش را برای ارزیابی وضعیت قلبی شما تجویز می کند. او با شما درباره خطرات و مزایای فیبریلاسیون دهلیزی صحبت خواهد کرد. بنابراین ، شما باید در مورد هرگونه حساسیت یا واکنش به دارو به پزشک خود اطلاع دهید. و اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید ، به آنها اطلاع دهید.
شما باید شب قبل از عمل غذا بخورید و بنوشید. در صورت مصرف دارو ، از پزشک خود بپرسید که آیا باید قبل از عمل به مصرف آن ادامه دهید یا خیر. در برخی موارد به شما دستور داده می شود که مصرف آریتمی قلبی را چند روز قبل از عمل متوقف کنید.
اگر ایمپلنت دارید ، مانند ضربان ساز قلب یا پیوند قلب ، با پزشک خود مشورت کنید تا بدانید آیا به اقدامات احتیاطی خاصی نیاز دارید یا خیر.

در حین برداشتن فیبریلاسیون دهلیزی از طریق کاتتر

1. برداشتن سوند در بیمارستان برای ایجاد تشنج انجام می شود. قبل از عمل ، پزشک متخصص رگ را در بازو یا بازوی شما قرار داده و به شما آرام بخش می دهد. در برخی موارد ممکن است به جای خواب از بیهوشی عمومی استفاده شود.

پس از موثر شدن مسکن ، پزشک یا متخصص دیگر ناحیه کوچکی را در نزدیکی رگ ها ، گردن یا شانه بی حس می کنند. پزشک یک سوزن را به داخل ورید وارد کرده و سوزن (داخل آن) را درون سوزن نگه می دارد.

3. پزشک کاتتر را از پاکت عبور داده و آن را در بسیاری از نواحی قلب شما ثابت می کند. او رنگ را به سوند تزریق می کند ، که به او کمک می کند با استفاده از اشعه ایکس رگ های خونی و قلب شما را ببیند. کاتترها حاوی الکترون هایی هستند که می توانند برای انتقال تکانه های الکتریکی به قلب و ضبط تکانه های الکتریکی در قلب استفاده شوند. این فرآیند استفاده از تصویربرداری و سایر آزمایشات برای تعیین علت آریتمی شما مطالعه الکتروفیزیولوژی (EP) نامیده می شود.

4- در مرحله بعد ، پزشک از نکات سوند برای اعمال حرارت (کرایوآبلاسیون) یا کرایوآبلاسیون به ناحیه مورد نظر برای تخریب بافت و ایجاد زخم استفاده می کند.

5. این پروسه معمولاً سه تا شش ساعت به طول می انجامد. اما مراحل سخت می تواند زمان زیادی طول بکشد.

6. در طی این روش ، ممکن است هنگام تزریق رنگ به سوند یا هنگام تزریق انرژی در نوک کاتتر ، کمی احساس ناراحتی کنید. بنابراین ، اگر درد شدید یا آسم دارید ، به پزشک خود اطلاع دهید.

بعد از فیبریلاسیون قلبی

برداشتن سوند بعد از فیبریلاسیون دهلیزی

• پس از جراحی در بیمارستان بستری خواهید شد ضربان قلب و فشار خون عوارض جانبی به طور مرتب کنترل می شود.

بسته به شرایط ، ممکن است مجبور شوید همان روز به خانه بروید.

ممکن است بعد از جراحی کمی درد احساس کنید ، اما این درد نباید بیش از یک هفته طول بکشد. معمولاً ظرف چند روز پس از انجام عمل جراحی کاتتر می توانید به فعالیت های عادی خود بازگردید.

نتایج

فیبریلاسیون دهلیزی می تواند علائم و نشانه های مشکل حمله قلبی را کاهش داده و کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد. اما ثابت نشده است که می تواند خطر سکته مغزی را کاهش دهد ، بنابراین پزشک ممکن است به شما توصیه کند که به مصرف مسکن ادامه دهید.

ریتم غیرطبیعی قلب ممکن است بازگردد. عود در افراد مسن و افراد مبتلا به سایر بیماریهای قلبی مانند فشار خون بالا یا سابقه فیبریلاسیون دهلیزی که درمان آن دشوار است شایع تر است.

ممکن است حدود سه ماه پس از عمل به پزشک مراجعه کنید. در صورت بازگشت فیبریلاسیون دهلیزی ، می توانید آن را با دارو کنترل کنید. برخی از افراد به روش دیگری برای سقط جنین نیاز دارند.

حتی پس از انجام فرسایش موفقیت آمیز ، پزشک ممکن است به شما پیشنهاد کند که از یک مانیتور منظم ضربان قلب مانند ضبط حلقه استفاده کنید. اگر هنوز مشکلات ریتم قلب دارید ، پزشک ممکن است دستگاه ضربان قلب را توصیه کند.

ضربان قلب و میزان موفقیت

میزان موفقیت در جراحی برداشتن قلب

دید بعد از جراحی خوب است ، اما بستگی به نوع و شدت مشکل دارد. بنابراین دستیابی به نتیجه مثبت حداقل 3 ماه طول می کشد.
در مورد درمان فیبریلاسیون دهلیزی ، یک مطالعه بزرگ بین المللی نشان داده است که برداشتن سوند در افراد مبتلا به این بیماری 80 درصد م effectiveثر است و 70 درصد افراد نیازی به داروهای ضد آریتمی ندارند.

مطالعه دیگری ، کاهش دامنه تخمین زده شده آریتمی فوق بطنی در 74.1 of از عمل با پیروزی در درمان تخلیه انجام شد ، 15.7 and و 9.6 some موفقیت هایی دارند که نمی دانند موفق هستند.

علاوه بر این ، میزان موفقیت بستگی به نوع مشکل مورد نیاز جنین دارد. به عنوان مثال ، افرادی که مشکلات مزمن دارند نسبت به افرادی که دارای مشکلات بین فردی هستند موفق تر هستند.

منبع:
www.mayoclinic.org

برای رتبه بندی این مقاله کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید