داوود میرباقری فیلمنامه «نامیرا» را نوشته است.


محسن علی اکبری تهیه کننده سینما از همکاری داود میرباقری نویسنده و کارگردان امام علی (ع) و مختارنامه برای نگارش فیلمنامه «نامیرا» شهریار بحرانی به کارگردانی قیام امام حسین (ع) خبر داد.

رجانیوز به نقل از تسنیم، محسن علی اکبری تهیه کننده سینما اعلام کرد: رمان پرفروش «نامیرا» نوشته آقای صادق کرمیار با تزیینات طبیعی به فیلمنامه استاد بزرگ «داوود میرباقری» تبدیل می شود و به زودی به پایان می رسد و به کارگردانی شهریار به پایان می رسد. بحرانی.

وی در خصوص ساخت اقتباس سینمایی از این رمان قابل توجه گفت: این رمان 36 بار تجدید چاپ شده و یکی از پرفروش ترین و پرطرفدارترین رمان های ایران بوده است. یک نکته مهم و متمایز در مورد رمان این است که رهبر معظم انقلاب در مورد این رمان اظهار نظر کرده و از نویسنده برای نگارش آن تشکر کرده اند.

تهیه کنندگان «مریم مقدس» افزودند: رمان «نامیرا» داستانی مفصل با اشاراتی مهم و روشن به واقعه کربلاست. این نتیجه تحقیقات دقیق آقای کرمیار در این رویداد تاریخی است. این جزئیات به رمان اجازه می دهد تا فیلمی حرفه ای و مجلل بسازد. داستان رمان با ارتحال امام حسین آغاز می شود. (صلی الله علیه و آله و سلم) از مدینه تا کوفه در این مسیر طبق اسناد تاریخی. مردم به کاروان امام می پیوندند. و برداشتی که از امام می گیرند جالب و خواندنی است.

وی با اشاره به اهمیت ساخت فیلمی با موضوع واقعه عاشورا و قیام امام حسین (ع) گفت: بعد از انقلاب اسلامی که به برکت خون و نهضت امام حسین (ع) پایه گذاری شد تنها فیلم دو داستان است. «سفیر» و «روز واقعه» درباره واقعه عاشورا ساخته شده و سینماهای ما در این زمینه با خلاء فرهنگی بزرگی مواجه هستند. حتی در برخی از کشورهای منطقه درباره امام حسن (ع) و امام حسین (ع) و سایر ائمه اطهار فیلم هایی ساخته شده است. که گاهی مملو از تحریفات تاریخی یا مقاصد جانبدارانه است. بنابراین تصمیم گرفتیم با یاری خداوند و توسل به امام حسین (ع) این رمان را روی صحنه ببریم.

علی اکبری در سخنانی درباره سوابق ممتاز شهریار بحرانی همچون مریم مجدس(س)، ملا سلیمان نبی(س) و فیلم های دفاع مقدس گفت: این فیلم توسط این کارگردان باسابقه ساخته می شود. تاریخ و آشنا به سینمای ایران تجربه بزرگ او در ساخت فیلم های تاریخی نقطه درخشانی در تولید این اثر خواهد بود.

وی افزود: قبل از سال جدید با آقای خزایی رئیس سازمان سینمایی دیدار کردیم. و آمادگی کامل خود را برای همکاری با یک سازمان سینمایی در زمینه تولید فیلم اعلام کرد. اواسط آوریل تولید فیلم را شروع کردیم و پروانه ساخت گرفتیم.

این تهیه کننده با سابقه سینمای ایران از نوشتن فیلمنامه این فیلم به من خبر داد: استاد داوود. میرباقری با زحمت فیلمنامه این فیلم را بازنویسی کرد. کارگردان و فیلمنامه نویس بزرگ ایرانی اگرچه در پروژه سریال تاریخی معروف «سلمان فارسی» حضور داشت، اما به عشق امام حسین (ع) تصمیم گرفتند اثری را از ابتدا تا انتها بنویسند.

وی در این باره توضیح می دهد: سریال «مختارنامه» بدون شک بهترین اثر عاشورایی ما در تلویزیون است که یکی از بهترین و غنی ترین سریال های ایرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و وجود این عزیز محسوب می شود. از هنرمندان برای این پروژه تجلیل می شود.

علی اکبری در بخشی دیگر از صحبت های خود درباره زمان ساخت این فیلم گفت: امیدواریم پس از اتمام مراحل نگارش فیلمنامه، از اوایل مهرماه بتوانیم کار پیش تولید را آغاز کنیم.

این فیلم همچنین می تواند منجر به ورود هنرمندان دیگری به کشور در عرصه های مهم و اساسی عاشورا شود که در سینمای کشور مغفول مانده است. جالب بود بدانید که برای همکاری در این رویداد با هنرمندان و مجریان کشورهای مختلف در زمینه های مختلف صحبت کردیم. و بلافاصله موافقت کردند که من در این فیلم حضور داشته باشم. حتی برخی افراد با نام و نشانی در سمت خود. آماده شرکت در هر قسمت هستند این پروژه به دلیل علاقه به امام حسین (ع) و دریافت سهم خود از این کار است. به نظر من قلب هنرمندان کشورمان واقعاً حسینی است و همگی حاضر به همکاری در آسورایی هستند که با انگیزه جدی کار می کنند.

تهیه کننده نامیرا با انتقاد از برخی مدیران فرهنگی گفت: قاعده این است که مدیران برای کار در فیلم عاشورایی به سراغ هنرمند بیایند، اما اکنون وضعیت برعکس شده و این هنرمند است که باید به سراغ کارگردان برود. این کار بدون همکاری نهادهای فرهنگی و هنری قابل انجام نیست. زیرا تولید این آثار به دلیل فضای تاریخی و باستانی پرهزینه و پرهزینه است. امیدوارم با همکاری مدیرکل هنری کشور می‌توانیم آثار فاخر و شیکی برای سینمای ایران خلق کنیم و سومین اثر آسورایی سینمای ایران پس از انقلاب را بسازیم. برخی مدیران شعار تولید فیلم های مذهبی و ارزشی می دهند. اما آنها کمتر انجام می دهند. امیدوارم این بار با همکاری قابل قبول مدیران این کشور. ما قادر خواهیم بود این فیلم را با کیفیت بسیار خوب تولید کنیم.

در نهایت این عکاس از احتمال حضور نامیرا در جشنواره فیلم فجر امسال می گوید:

طبیعتاً ما می خواهیم فیلم ها بتوانند در جشنواره ها حضور داشته باشند. اما اساس ما این است که این فیلم باید با بالاترین کیفیت و زیبایی ساخته شود و از کیفیت فیلم به دلیل برخورداری چیزی کم نشود. مقام و منزلت بالا در موضوع امام حسین (ع).