دادگاه های مراقبت های بهداشتی نیویورک که به دنبال معافیت های مذهبی هستند درخواست تجدید نظر معلمان نیویورک را رد می کنند


یک قاضی فدرال روز سه شنبه حکم داد که نیویورک نمی تواند مانع از این شود که کارگران بیمارستان و خانه سالمندان به دنبال معافیت مذهبی از حکم ایالت برای واکسیناسیون علیه COVID-19 باشند.

قاضی دیوید هرد از دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه شمالی نیویورک در حکمی گفت که درخواست واکسیناسیون کارگران بدون مجوز برای چنین معافیت هایی “مغایر با حمایت دیرینه فدرال از ایمان مذهبی است”.

سیاست واکسیناسیون همه کارکنان بیمارستان ، خانه های سالمندان و مراقبت های خانگی در برابر ویروس کرونا در ابتدا تحت مدیریت Cuomo صادر شد و اجازه معافیت های پزشکی و مذهبی را داد. در پایان ماه اوت ، مقامات بهداشت ایالتی یک قانون را لغو کردند که به مردم اجازه می دهد بر اساس اعتقادات مذهبی مراجعه کنند – حرکتی که توسط فرماندار کتی هوچول پشتیبانی می شود.

گروهی متشکل از 17 کارمند بهداشت ماه گذشته از هوچولا و اعضای دولتش شکایت کردند. آنها گفتند که این برخلاف اولین حقوق تکمیلی آنها و عنوان هفتم قانون حقوق مدنی 1964 است که بر اساس آن کارفرمایان باید محل مناسبی برای اعتقادات مذهبی کارکنان فراهم کنند. در ابتدا ، آنها برای جلوگیری از مداخله دولت در توانایی کارفرمایان مراقبت های بهداشتی در اعطای معافیت های مذهبی ، دستور موقت گرفتند. پس از بررسی شواهد بیشتر ارائه شده توسط هر دو طرف ، قاضی هرد روز سه شنبه اقدام موقت را تمدید کرد.

استفان کرامپتون ، شورای ارشد توماس مور ، قانون زندگی ، گفت: “این یک تصمیم بسیار واضح در حمایت از حقوق اساسی آن متخصصان بهداشت است که درخواست هایشان برای رهایی مذهبی از دستور واکسیناسیون توسط فرماندار هوچول و دولتش رد شده است.” شرکت نماینده شاکیان پرونده ، در بیانیه ای پس از قضاوت اظهار داشت.

تجدیدنظر محتمل است. هوچول گفت که در جهت ارتقاء سلامت عمومی برای لغو حکم تلاش خواهد کرد.

هوچول روز سه شنبه در بیانیه ای گفت: “مسئولیت من به عنوان فرماندار حفاظت از مردم این ایالت است و شرط واکسیناسیون متخصصان بهداشت این امر را برآورده می کند.” وی گفت: “من به این دستور پایبند هستم و در دادگاه با این تصمیم مبارزه خواهم کرد. نیویورکی ها سالم هستند. “

اکثر کارکنان بیمارستان و خانه سالمندان قبلاً ملزم به ارائه شواهدی از اولین فیلم خود از COVID-19 تا 27 سپتامبر بودند ، در حالی که کارگران مراقبت از خانه تا 7 اکتبر مورد نیاز بودند. کارفرمایان بهداشت و درمان در حال حاضر اقدام به اخراج یا اخراج کسانی کرده اند که قوانین را رعایت نمی کنند. مرکز پزشکی SUNY Downstate مجبور شد موقتاً عملیات و سایر خدمات خود را لغو کند ، زیرا دستورالعمل اجرایی شد و Northwell Health 1،400 کارمند را در ارتباط با دستور واکسیناسیون ایالتی اخراج کرد.

با این حال ، برخی از کارگرانی که به دنبال استثنائات مذهبی هستند همچنان در بلاتکلیفی به سر می برند. WNYC / Gothamist به چندین سیستم بیمارستانی مراجعه کرد تا در مورد نحوه برخورد آنها با استثنائات مذهبی با توجه به آخرین حکم اظهار نظر کند.

حتی اگر این تصمیم تأیید شود ، به این معنا نیست که هرکسی که به دنبال یک استثناء مذهبی باشد ، آن را دریافت می کند.

آلیشیا اولت ، رئیس و رئیس دانشکده حقوق آلبانی می گوید: “یکی از پیامدها این است که کارکنان باید بتوانند برای اقامت اقدام کنند.” “این بدان معنا نیست که کارمند محل اقامت دریافت می کند یا کارفرما موظف است او را در خود جای دهد.”

دستور واکسیناسیون کارکنان وزارت آموزش و پرورش نیویورک به کارکنان اجازه می دهد تا از معافیت های مذهبی درخواست کنند. بسیاری از این الزامات – اما نه همه – برآورده شده است. به گفته سخنگوی وزارت دفاع ، قبل از واکسیناسیون 27 سپتامبر ، شهر بیش از 500 درخواست را تأیید کرده بود.

با این وجود ، کارکنان DOE که به دنبال جلوگیری از حکم دادگاه پس از اجرایی شدن آن بودند ، استدلال کردند که این شهر “آشکارا خصمانه” با اعتقادات مذهبی مردم است. قاضی فدرال در منهتن در جلسه روز سه شنبه گفت که هیچ شواهدی مبنی بر چنین خصومتی وجود ندارد و از درخواست شاکیان خودداری کرد. لورا مینیکوچی ، نماینده شهر ، در جلسه دادرسی گفت: کارکنان DOE ، که تاکنون معافیت هایی دریافت کرده اند ، بیش از 20 دین مختلف را نمایندگی می کنند.

هیچ دین اصلی اعلام نکرده است که افراد نباید در برابر COVID-19 واکسینه شوند. با این حال ، در مورد دستور دولت مورد مناقشه ، متقاضیان ادعا می کنند که صادقانه اعتراضات مذهبی نسبت به واکسن های COVID-19 موجود در حال حاضر مطرح کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید