دادستانی فاطمیون بی انصافی است / به چاه ۱۰۰ طبقه دولت گذشته نگاه کنید!


گروه سیاسی – رجانیوز: اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس معتقدند وزارت صمت به دلیل سهل انگاری که این وزارتخانه مسئولیتی در قبال آن نداشت و همچنین میراث وحشتناک نقدینگی در دولت های گذشته مقصر شناخته شد.

علی اکبر علیزاده در گفت و گو با خبرنگار رجانیوز با اشاره به موضوع محکومیت وزیر صمت در مجلس اظهار داشت: آقای فاطمی امین با نقاب وزیر صمت یکی از موفق ترین اعضای کابینه دولت است.

وی در ادامه از حذف ارز مورد نیاز سه وزارتخانه خبر داد مسائل مرتبط با جهادکشاورزی، صمت و اقتصاد: نقدینگی کشور نیز از 460 همات به 4500 همات افزایش یافت.

نمایندگان مجلس گفتند که بودجه کشور در دولت قبل 450 کسری داشت، در حالی که 43 درصد از کارخانه‌های دولت سابق تعطیل بودند و تنها 3 درصد آنها در حال استفاده بودند و بقیه در وضعیت بدی قرار داشتند.

علیزاده با بیان اینکه رئیس جمهور در شرایط نامناسبی رئیس دولت شد، ادامه داد: اکنون علنا ​​اعلام می شود که رشد صادرات غیرنفتی 100 درصد افزایش یافته است، بنابراین هوا تحویل داده نمی شود! به کشورهای خارجی و کالاهای تولید شده در کارنات؛ به جز کارخانه هایی که تعطیل شده اند، می توانند محصول تولید کنند، لازم به ذکر است که این کارخانه ها برای تولید و صادرات محصولات راه اندازی شده اند.

این نمایندگان مجلس با بیان اینکه وزارت صمت موفق شده رشد صادرات غیرنفتی را تقویت کند، افزودند: در حال حاضر وزارت صمت را جاهل می دانند. این وزارتخانه هیچ مسئولیتی ندارد.»

وی گفت: نقدینگی سیل به پایان رسیده است و هر وزیری ممکن است دچار مشکل شود.

این نماینده مجلس گفت: به عنوان مثال، مهم نیست در این شرایط چقدر ماشین تولید کنیم اگرچه نقدینگی وجود دارد ما همچنان شاهد خواهیم بود که مردم خودرو می خرند و با آنها معامله می کنند. که اشکالی ندارد.» او وقت نخواهد داشت.

وی گفت: ما فاطمی امین را به عنوان وزیر صمت انتخاب کردیم.

نمایندگان مجلس گفتند وزرا می توانند وزرای موفقی باشند. و محکومیت وی در این مواقع نادرست بود و افزود: متاسفانه دولت سابق به اصطلاح «صد لایه» را خوب ساخت. و این دولت 20 تا 30 لایه به ما داده است، سوراخ ها زیاد شده است. این در حالی است که برخی افراد این مشکل را نمی بینند.