خودروهای اقتصادی سال آینده وارد بازار می شوند.


وزیر صامت گفت طراحی خودرو 18 ماه طول کشید و از اواخر سال گذشته طراحی خودروهای مقرون به صرفه را در شرکت ایرانیان کدرو آغاز کردیم. و سال آینده وارد بازار خواهد شد

رجانیوز، فاطمی امین وزیر امنیت گفت: ما در تولید خودروهای متناسب با قدرت خرید مردم نقص داریم. در یک سال گذشته این کمبود با فروش پراید جبران شد و در حال حاضر به صورت جزئی است. تیبا جبران می شود اما این محصولات کیفیت مناسبی ندارند.» باید به سمت تولید خودروهای ارزان قیمت یعنی خودروهایی با قیمت مناسب و سازگار با قدرت خرید مردم برویم.

وی ادامه داد: ممکن است خودرو با قیمت اصلی و مناسب عرضه شود. اما هنوز هم افرادی هستند که هنوز نمی توانند آن را بخرند. و این نقص در صنعت خودروسازی ما وجود دارد.

وزیر صامت گفت در قوانین واردات خودرو ما خودروهای اقتصادی ممتازی داریم تا بتوانیم به تعداد بیشتری وارد کنیم و سقف قیمت برای مردم بیشتر است. مقررات واردات خودرو به زودی نهایی و ابلاغ می شود.

وی افزود: در خصوص قیمت خودرو، اکنون با انواع قیمت‌ها سروکار داریم. اولی قیمت بازار است که بسیار بالاتر از قیمت کارخانه است. و دلیلش این است که بازار خودرو سفته بازی شده است و به دلیل عرضه است برخلاف تقاضا، قیمت بازار 50 است که 80 درصد بیشتر از قیمت کارخانه است.

فاطمی امین می گوید: قیمت دیگری که در خودرو با آن مواجه هستیم، قیمت فروش کارخانه است. که با توجه به قیمت تمام شده تعیین می شود و امسال، ما با خودروسازان برای کاهش هزینه ها به توافق رسیده ایم تا ضرر و زیان را به حداقل برسانیم.