خمیر پیتزا خانگی – دستور العمل هایی از عشق و لیمو


برای تهیه این دستور ساده خمیر پیتزا فقط به 7 ماده نیاز دارید! باعث ایجاد یک پوسته جویدنی و خوشمزه می شود که پیتزای شما را به سطح جدیدی می رساند.


خمیر پیتزای خانگی


وقتی برای اولین بار شروع به تهیه پیتزای خانگی کردم، هرگز به دستوری برای خمیر پیتزا فکر نکردم (چه برسد به نوشتن!). من عاشق اختراع ترکیب‌های جدید از تاپینگ‌ها بودم، اما در آن زمان، درست کردن خمیر خودم خیلی سر و صدا به نظر می‌رسید. ورز دادنش و گذاشتن بلند شدنش… ارزش تلاش رو نداره، درسته؟

اشتباه! زیرا در واقع تهیه خمیر پیتزای خانگی به هیچ وجه نیاز به تلاش زیادی ندارد.

چند سال پیش، پس از اینکه جک شروع به آزمایش نان پخته شده، گره سیر، و چوب شور نرم کرد، فکر کرد که دستور خمیر پیتزا را امتحان کند. در کمال تعجب، بسیار ساده بود. این فقط به چند ماده اولیه نیاز داشت و صرف نظر از زمان افزایش، روند سریع بود.

از آن زمان، ما دستور العمل خمیر پیتزای بسیار آسان خود را کامل کردیم. این باعث ایجاد یک پوسته جویدنی و خوش طعم می شود که به خوبی در اطراف لبه ها پف می کند، همانطور که ما دوست داریم. دفعه بعد که یک شب پیتزا در خانه دارید، از خمیر خریداری شده در فروشگاه صرفنظر کنید و آن را امتحان کنید! فکر می کنم شما هم دوستش خواهید داشت.


آرد، آب، مخمر خشک فعال، روغن زیتون، شربت افرا و نمک در کاسه های جداگانه روی سنگ مرمر


مواد اولیه طرز تهیه خمیر پیتزا آسان

دستور پخت آسان خمیر پیتزا ما به 7 ماده ضروری نیاز دارد:

 • آرد سبوس دار سفید همه منظوره. من این مخلوط را خیلی دوست دارم – دانه ای از غلات کامل دارد، اما به اندازه خمیر گندم کامل نیست. اگر دوست دارید، می توانید این دستور را از 100% آرد گندم کامل سفید یا 100% آرد همه منظوره درست کنید. به هر دو صورت کار می کند، اما اگر آن را از گندم کامل درست کنید، پوسته آن متراکم تر و جویدنی تر خواهد بود.
 • مخمر خشک فعال این به رشد خمیر کمک می کند و در نتیجه یک پوسته خوب و پف کرده ایجاد می کند.
 • اب. به رطوبت مطمئن شوید که گرم است اما خیلی داغ نیست تا به فعال شدن مخمر کمک کند.
 • شربت افرا. قندهای آن مخمر را تغذیه می کند و به رشد خمیر کمک می کند.
 • نمک دریا برای یک پوسته لذیذ، یک پینچ سخاوتمندانه اضافه کنید.
 • و روغن زیتون اضافی! برای غنا، رطوبت و طعم.

دستور کامل را با اندازه گیری در زیر بیابید.


توپ خمیر پیتزا خانگی با رویه پیتزا


طرز تهیه خمیر پیتزا

درست کردن این خمیر پیتزا آسان است! در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید:

ابتدا مخمر را ثابت کنید. مخمر، آب گرم و شربت افرا را در یک کاسه کوچک با هم مخلوط کنید. مخلوط را به مدت 5 دقیقه یا تا زمانی که مایه کفی شود، بگذارید. احتیاط: اگر مخمر کف نکند، احتمالا تاریخ مصرف آن گذشته است. برای بهترین نتیجه، مخلوط را دور بریزید و دوباره با یک بسته مخمر تازه امتحان کنید.

بعد از آن خمیر را درست کنید. آرد و نمک را در کاسه یک همزن ایستاده با یک قلاب خمیر ترکیب کنید. مخلوط مایه و 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون را در آن بریزید. 5 تا 6 دقیقه مخلوط کنید تا خمیر به شکل توپ در اطراف قلاب شود. اگر خمیر خیلی خیس و چسبناک است که به شکل گلوله درآید، کمی بیشتر آرد را با آن مخلوط کنید. اگر خشک شد، هر بار 1/2 قاشق غذاخوری آب اضافه کنید.


دست دراز خمیر پیتزای خانگی


سپس بگذارید بالا بیاید. خمیر را روی سطح کمی آرد پاشی شده برگردانید و با دستان خود آن را به شکل یک توپ صاف در آورید. یک کاسه بزرگ را با روغن زیتون چرب کنید و توپ خمیر را داخل آن قرار دهید. کاسه را با پلاستیک بپوشانید و خمیر را کنار بگذارید تا حجم آن دو برابر شود، حدود 1 ساعت. نکته: در یک مکان گرم، مانند میز آشپزخانه آفتابگیر، بهتر بلند می شود!

در آخر خمیر را کش می دهیم. وقتی خمیر بلند شد، آن را روی سطحی که کمی آرد پاشیده شده است، باز کنید و آن را به شکل دایره ای تقریباً 14 اینچی روی یک تابه پیتزا یا ورقه پخت پهن کنید. روی خمیر کشیده شده را بپوشانید و اجازه دهید 10 دقیقه استراحت کند قبل از اینکه روی آن را با سس پیتزای مورد علاقه خود و تاپینگ ها تزیین کنید. اگر به ایده نیاز دارید، من برخی از دستور العمل های پیتزای مورد علاقه خود را در زیر به اشتراک گذاشته ام.

بهترین نکات دستور پخت خمیر پیتزا

 • حرکت رو به جلو آیا نمی خواهید در یک شب هفته منتظر بمانید تا خمیر بلند شود؟ فهمیده شد! خوشبختانه این خمیر پیتزا را می توانید از قبل درست کنید. خمیر را درست کنید و بگذارید ور بیاید. سپس آن را در ظرف در بسته در یخچال تا 2 روز یا در فریزر تا 2 ماه نگهداری کنید. خمیر یخ زده را یک شب در یخچال یخ زده کنید. قبل از اینکه پیتزا را طولانی و مونتاژ کنید، آن را به دمای اتاق برسانید.
 • سنگ پیتزا نداره؟ مشکلی نیست خبره‌های پیتزای خانگی روی یک سنگ پیتزا به نان پیتزا قسم می‌خورند. اگرچه، ما قبلاً چنین چیزی نخورده بودیم، و پیتزای خانگی همیشه عالی بوده است. من عاشق استفاده از این تابه پیتزا شکافدار هستم زیرا ته پوسته خوب و ترد می شود و یک تابه چدنی هم همین کار را می کند. در یک خرج کردن، یک ورقه پخت معمولی قدیمی نیز کار می کند!


دستور العمل آسان برای خمیر پیتزا


دستور پخت پیتزای خانگی مورد علاقه

پوسته پوشانده شده است … بیایید در مورد تاپینگ صحبت کنیم! این دستور العمل ها را برای ایده های تازه بررسی کنید:

خمیر پیتزا

زمان آماده سازی: 1 ساعت 15 دقیق

زمان پخت و پز: 12 دقیق

زمان کل: 1 ساعت 27 دقیق

خدمت 3 برای 4

طرز تهیه خمیر پیتزا را یاد بگیرید! این دستور پخت آسان خمیر پیتزا به 7 ماده ساده نیاز دارد و یک پوسته جویدنی خوشمزه ایجاد می کند. تاپینگ های مورد علاقه خود را اضافه کنید و لذت ببرید!

 • ¾ فنجان آب گرم
 • 1 ½ قاشق های کوچک شربت افرا
 • 1 (¼ اونس) بسته مخمر خشک فعال
 • 1 فنجان آرد سبوس دار سفید
 • 1 فنجان آرد همه منظوره
 • 1 قاشق کوچک نمک دریا
 • 1 قاشق سوپخوری به علاوه 1 قاشق چایخوری روغن زیتون فوق بکر
 • در یک کاسه کوچک، آب، شربت افرا و مخمر را با هم مخلوط کنید. بگذارید 5 دقیقه بماند تا مایه کف کند.

 • آرد و نمک را در کاسه یک همزن ایستاده با قلاب خمیر قرار دهید. با سرعت متوسط ​​هم بزنید تا مخلوط شوند. مخلوط مخمر و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را اضافه کنید. با سرعت متوسط ​​به مدت 5 تا 6 دقیقه مخلوط کنید تا خمیر به شکل توپ در اطراف قلاب شود. اگر خمیر خیلی خشک است که به شکل توپ نیست، هر بار 12 قاشق غذاخوری آب اضافه کنید تا مخلوط یکدست شود. اگر خمیر خیلی چسبناک بود، کمی آرد اضافه کنید.

 • خمیر را روی سطح کمی آردپاشی شده برگردانید و آن را به آرامی ورز دهید تا یک توپ صاف به دست آید.

 • یک کاسه بزرگ را با قاشق چای خوری روغن زیتون باقی مانده چرب کنید و خمیر را داخل آن قرار دهید. با پلاستیک بپوشانید و کنار بگذارید تا حجم خمیر دو برابر شود، حدود 1 ساعت.

 • خمیر را روی سطح آردپاشی شده برگردانید. کشش به اندازه یک تابه پیتزا 14 اینچی. روی خمیر را بپوشانید و 10 دقیقه استراحت دهید.

 • طبق دستور پخت پیتزا که استفاده می کنید، معمولاً 10 تا 13 دقیقه در فر 500 درجه یا تا زمانی که پوسته قهوه ای شود، بپزید.