خلاصه داستان “بنیاد” ، قسمت 4: “باربری در دروازه”


که در پایه قسمت 4 ما حقیقت سخت را در مورد آینده تمدن می آموزیم: امپراتورهای کهکشانی نیز مرحله ایمو دارند.

FOUNDATION EP 4 LEDGE

چهار قسمت عمیق ، مزیت اصلی نمایش هنوز ماجراهای (اول) کلونهای رهبران سه جانبه آن (کلئون) است. در این مکان – اکنون 35 سال پس از تخریب پل ستاره و تبعید هیر سلدون – برادر فعلی داون یک نوجوان مشکل دار است که میدان نیروی شخصی خود را آزمایش می کند و از طاقچه بالکن سقوط می کند. این امر باعث توجه کاخ باغ به نام آزورا (امی تایگر) و بالعکس می شود. پس از چندین گفتگوی دلخراش با فرمانده جاسوسی امپراتوری ، استاد سایه ای اوبرشت (میدو حمادا) ، می بینیم که داون اطلاعاتی در مورد لاجورد به دنبال داشت تا او را به خاطر آنچه دیده بود نکشد ، بلکه به این دلیل که او با او کتک خورده بود. او حتی یک پهپاد جاسوسی کوچک به شکل سنجاقک مونتاژ می کند تا او را زیر نظر داشته باشد ، اگرچه به نظر می رسد از دیدن اینکه اوبرشت هنوز او را زیر نظر دارد ناراضی است.

ظاهراً Dawn مرد خاصی از Cleon Triumvirate فعلی است. به نظر می رسد که دی و غروب در حین ملاقات با سفیر یکی از ادیان بزرگ کهکشان ، لومینیسم ، همزمان با Dawn یک قدم جلوتر صحبت می کنند و حرکت می کنند. با این حال ، این همزمانی خارجی با شکافی در پشت صحنه ، که مطابق با شکافی است که در روشنایی رشد می کند ، زیر سال می رود. در حالی که امپراتورها به عنوان یک نامزد منتخب برای جانشین رهبر فقید مذهب فکر می کردند ، نامزد دیگری ظاهر شد که آموزه بدعت آمیز را پذیرفت: کلیونها به عنوان کلونها روح ندارند و بنابراین از انسانها کوچکتر هستند. آن روز متقاعد شده است که این یک چالش مستقیم برای حق حاکمیت آنها است. اگر او توسط یک شرور دستگیر شود ، به طور بالقوه توسط سه تریلیون شهروند امپراتوری پذیرفته می شود. (این روز از برخورد اروتیک با یک کارگر جنسی دور می شود ، او او را تربیت می کند تا او را به اندازه ای ملایم لمس کند تا از پس هاله شخصی سپر خود برآید تا بتواند با بحران کنار بیاید ؛ شاید به همین دلیل است که او بسیار بدخلق است.)

FOUNDATION EP 4 TOUCH ME

در مشاجره ای داغ ، دی جایگزین پروتکل معمول می شود و اصرار دارد که او به تنهایی به مجمع تصمیم گیری مذهبی سفر کند و طبق معمول غروب را در جاده رها نکند. (هیچ امپراتوری تا کنون ترانتور را در “روز برادران” ترک نکرده است) تفرقه و ادامه قیام علیه ترانتور ، مشکل دیگری که برخورد امپراتورها با آن مشکل است. دی می گوید دیگر تصمیمات عجولانه ای وجود ندارد – زمان آن فرا رسیده است به او مسئولیت مشکل روشنایی ، نه گرگ و میش. Demerzel ، دستیار روباتیک ، می گوید: “امپراتوری مطمئناً دیگر با فعالیتهای تکانشی استخدام نخواهد شد.” کار سلدون با فریاد زدن برای حمله قلبی کشنده؟ بله ، احتمالاً

BASIC EP 4 به من بگو

با بازگشت به ترمینوس ، خوشحالم که اعلام کنم که پس از قسمت لرزان هفته گذشته ، به نظر می رسد که همه چیز در یک زمینه محکم است. اوه ، مطمئناً هنوز بسیاری از رازهای حل نشده وجود دارد: ما نمی دانیم چرا ریچ مربی و فرزندخوانده خود ، هری سلدون را به قتل رساند. ما نمی دانیم واکنش کارکنان بنیاد به مرگ بنیانگذار و رهبر آنها چگونه بود. ما هویت پسر مرموز سالوور را که هنوز می بیند ، نمی دانیم. و ما نمی دانیم چه کسی طاق را ساخته است ، چه چیزی در آن وجود دارد ، چرا خود سالور هاردین می تواند از میدان صفر خود عبور کند تا به او نزدیک شود ، آیا هری می دانست که او در آنجا قصد داشت در تبعید در ترمینوس حضور داشته باشد یا اینکه هری دستور داده بود ساخت خودش

اما این قسمت به وضوح نشان می دهد که سالور نوعی تله پات است که تلویزیون را جالب می کند. از بین همه افرادی که از فارا (Kubbra Sait) ، رهبر جنگ آناکریا که رهبری یک نیروی مهاجم کوچک را می کند ، بازجویی می کنند ، فقط سالور می تواند حقیقت را در مورد درجه بالای فرع پیدا کند. علاوه بر این ، او می تواند ذهن فرعون را در مورد تاریخ شخصی دردناک خود بخواند ، اینکه چگونه خانواده اش را در نتیجه انفجار رادیواکتیو در حمله هسته ای امپراتوری به سیاره خود پس از بمباران پل ستاره ترانتور چند سال پیش از دست داد. این دستگاه قادر است نتیجه یک دور ریختن سکه را نیم بار دو بار پیاپی پیش بینی کند. او تصوری از خود و یک پسر مرموز دارد (رایچ در کودکی ، شاید؟) در کتابخانه سلدون در ترانتور. او متقاعد شده است که آخرین قطعه Vault به او پیام می دهد – اما آیا به موقع آن را رمزگشایی می کند تا مانع از بین رفتن بنیاد توسط نیروهای فار شود؟

به طور خلاصه ، سالور یک فرد فوق العاده “دور” با توانایی های فوق العاده است. این می تواند به معنی و احتمالاً باشد او باید یعنی در برنامه سلدون گنجانده نشده است ، که الف) به سرنوشت توده ها مربوط می شود ، نه افراد ، و ب) فرض می کند که انسانها اساساً یکسان هستند ، نه جهش یافته روانی ، یا هر چه سالوور باشد. رهبر اسمی مستعمره ، لوئیس (الیوت کاوان) ، همه اینها را دلیل خوبی برای عدم اعتماد به سالور و زیر سوال بردن تصمیمات آن در مورد زندانی و امنیت مستعمره می داند. اما هوگو ، دوست سالور ، آن را متفاوت می بیند: اگر سالور به جای یک استثنا در برنامه سلدون باشد ، چه می شود هست یک نقشه سلدون؟

در مورد برنامه ، لحظات پایانی قسمت توضیحات بالقوه ای را برای یکی از غیرقابل توضیح ترین پیچ های آن نوید می دهد: قرار دادن رایچ از محافظه کار سلدون ، Gaal Dornick در یک ماژول فرار که او را برای مدتی نامشخص نگه می دارد. گال را می بینیم که هنوز در خواب است و در مایع محافظ غوطه ور شده است ، هنگامی که کشتی یک زن به کشتی بزرگ یا ایستگاه فضایی نزدیک می شود. اگر کسی در کشتی باشد چه کسی هست؟ به سلدون وصل میشه؟ آیا گال همیشه تبعید فوری از طرح بنیاد سلدون و همچنین توانایی های روانی سالور بود؟ من بسیار کنجکاو هستم که بدانم و فکر می کنم این نشانه بسیار خوبی است پایهآینده.

BASIS EP 4 TERMINUS

شان تی کالینز (theseantcollins) درباره تلویزیون می نویسد برای رولینگ استون، سوپ، مجله نیویورک تایمزآ هرجا که داشته باشد، واقعا او و خانواده اش در لانگ آیلند زندگی می کنند.

تماشا کردن پایه قسمت 4 در Apple TV +دیدگاهتان را بنویسید