خطر تنگی آئورت – عوارض بیماری قلبی


خطر تنگی دریچه آئورت – عوارض بیماری قلبی

تنگی آئورت یکی از شایع ترین عوارض بیماری عروق کرونر قلب است. به بیان ساده تر ، تنگی آئورت تنگ شدن دهانه دریچه آئورت است. تنگی آئورت در واقع جریان خون را از سمت چپ به آئورت محدود می کند و ممکن است به دهلیز چپ فشار وارد کند.

اگرچه برخی از افراد به دلیل نقص مادرزادی قلب به نام دریچه دو طرفه آئورت دچار تنگی آئورت می شوند ، اما این حالت در سنین بالا بیشتر دیده می شود زیرا کلسیم یا زخم ها به قلب آسیب می رسانند و جریان خون را در مرز افزایش می دهند.

آیا تنگی آئورت همیشه علائم ایجاد می کند؟

پاسخ این س noال منفی است. بسیاری از افراد مبتلا به تنگی آئورت یا AS ، تا زمانی که جریان خون محدود آنها به میزان قابل توجهی کاهش نیابد ، علائم قابل توجهی را تجربه نمی کنند.

علائم تنگی آئورت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• درد قفسه سینه

• ضربان قلب سریع و تکان دهنده

مشکل در تنفس یا تنگی نفس

احساس سرگیجه یا سبکی سر ، حتی غش کردن

• مشکلات راه رفتن کوتاه

تورم دست و پا

مشکلات خواب یا نیاز به خوابیدن در حالت نشسته

• کاهش سطح فعالیت یا ظرفیت فعالیت عادی

نقایص مادرزادی تنگی دریچه آئورت

نوزادان و کودکان مبتلا به تنگی آئورت ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

• هنگام کار خسته شده اید

• افزایش وزن

تغذیه نامناسب یا نامناسب

• مشکلات تنفسی

علل تنگی دریچه آئورت

مدلهای 3 می توانند باعث ضخیم شدن شریان آئورت شوند:

ذخایر کلسیم:

خون حاوی کلسیم است که یکی از مهمترین مواد معدنی و مواد مغذی است. وقتی خون از دریچه آئورت عبور می کند ، رسوبات کلسیم در طول زمان در دریچه ایجاد می شود. این می تواند کار را سخت و استرس زا کند.

نقایص قلبی از بدو تولد:

دریچه آئورت طبیعی دارای سه پیکان یا پلک است که به خوبی جا می شوند. برخی از افراد با دریچه آئورت متولد می شوند که دارای یک ، دو یا حتی چهار گوشه است. قلب می تواند سالها به خوبی کار کند. اما با افزایش سن ، ضربان قلب شما افزایش می یابد. این نقص مادرزادی قلبی را می توان با تعمیر یا تعویض دریچه درمان کرد.

تب روماتیسمی:

اگرچه این مشکل گلودرد استرپتوکوکی مانند گذشته نزدیک نیست ، اما می تواند جدی باشد. تب روماتیسمی می تواند به دریچه آئورت آسیب برساند. سلولهای زخم تجمع کلسیم در واژن را آسان می کنند.

تنگی آئورت چگونه ایجاد می شود یا عوارض بیشتری ایجاد می کند؟

علاوه بر علائم تنگی آئورت ، که می تواند باعث ضعف ، ضعف یا خستگی شود ، دیواره بطن چپ نیز ممکن است ضخامت ماهیچه را نشان دهد زیرا بطن باید بیشتر کار کند تا خون را به بطن باریک آئورت پمپ کند.

دیواره ضخیم فضا را در محفظه تحتانی قلب اشغال می کند که فضا را برای بدن به منظور تامین خون کافی فراهم می کند. این می تواند منجر به حمله قلبی شود. درمان مناسب می تواند پیشرفت بیماری را معکوس یا کند کند.

افرادی که در معرض تنگی آئورت هستند

چه کسانی در معرض تنگی آئورت هستند؟

تنگی آئورت معمولاً افراد مسن را به دلیل زخم و تجمع کلسیم در حفره صفاقی (سوراخ شدن یا پارگی) درگیر می کند. AS مرتبط با AS معمولاً بعد از 60 سالگی شروع می شود ، اما اکثر افراد تا 70 یا 80 سالگی هیچ علامتی را نشان نمی دهند.

در نوجوانان ، شایع ترین علت عفونت تنگی آئورت در نوجوانان ، ناهنجاری های مادرزادی است. دلیل دیگر ممکن است ضربان قلب ضعیف باشد. در نتیجه ، قلب برای پمپاژ خون به دهان فشار می آورد و سالهاست که دریچه قلب اغلب به دلیل تجمع کلسیم سفت می شود.

مشکلات تنگی دریچه آئورت

هنگامی که دریچه آئورت به طور معمول باز نمی شود ، قلب شما قادر به ریختن تمام خون تجمع یافته نیست. این وضعیت باعث می شود خون به سایر قسمت های قلب و حتی ریه ها بازگردد. برای جبران ، ماهیچه قلب سعی می کند خون بیشتری را به بدن پمپ کند.
برخی از عوارض جانبی قلب بسیار فعال عبارتند از:

درد قفسه سینه ناشی از جریان خون ضعیف در ماهیچه قلب است

از دست دادن هوشیاری (زیرا خون کافی به مغز نمی رسد)

حمله قلبی (ضربان قلب ضعیف و فشار نیاوردن خوب)

آریتمی (ضربان قلب غیر طبیعی ناشی از جریان خون نامنظم به قلب)

تشخیص تنگی دریچه آئورت

راههای تشخیص دریچه تنگی دریچه آئورت

برای تشخیص تنگی آئورت ، پزشک به دنبال علائم و نشانه ها ، همچنین سابقه پزشکی شما و انجام معاینه فیزیکی است. ممکن است پزشک از یک گوشی پزشکی برای بررسی ضربان قلب شما استفاده کند تا مشخص شود آیا سوفل قلبی دارید که نشان دهنده وضعیت دریچه آئورت است یا خیر.

علاوه بر این ، پزشک ممکن است چندین آزمایش را برای تشخیص این بیماری و تعیین علت و شدت بیماری قلبی توصیه کند. این آزمایشات شامل موارد زیر است:

اکوکاردیوگرام:

در این آزمایش از امواج صوتی برای تولید تصاویر ویدئویی از یک قلب متحرک استفاده می شود. در طول این آزمایش ، متخصصان دستگاهی مانند مبدل را در قفسه سینه خود نگه می دارند. پزشکان می توانند از این آزمایش برای ارزیابی حفره های قلب ، عروق آئورتی و جریان خون به قلب استفاده کنند.
پزشکان ممکن است نوع دیگری از اکوکاردیوگرام جرم ترانس را برای نظارت دقیق دریچه آئورت انجام دهند. در این آزمایش ، یک مبدل کوچک متصل به انتهای لوله از دهان به معده (مری) در لوله وارد می شود.

نوار قلب (نوار قلب):

در این آزمایش ، سیم (الکتریکی) متصل به پنبه روی پوست فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند. نوار قلب می تواند حفره های بزرگ قلب ، بیماری های قلبی و ضربان غیرطبیعی قلب را تشخیص دهد.

عکس برداری از قفسه سینه:

اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشک شما در تعیین بزرگ شدن قلب شما کمک کند ، زیرا این می تواند نشانه تنگی آئورت باشد. همچنین می تواند نشان دهد که یک رگ خونی (آئورت) بزرگ شده یا کلسیم در دریچه آئورت تجمع یافته است. اشعه ایکس قفسه سینه همچنین می تواند به پزشکان در بررسی وضعیت ریه ها کمک کند.

تست های ورزشی یا تست های استرس:

آزمایش های ورزشی به پزشکان کمک می کند تا علائم و نشانه های زوال عقل آئورت را در حین فعالیت بدنی تشخیص دهند و این آزمایشات می تواند به تعیین شدت این بیماری کمک کند. اگر قادر به ورزش نیستید ، ممکن است داروهایی که تأثیر مشابهی بر ورزش دارند برای قلب استفاده شود.

سی تی اسکن قلب:

سی تی اسکن قلب از اشعه ایکس برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب و سیستم اسکلتی استفاده می کند. پزشکان ممکن است از این آزمایش برای اندازه گیری اندازه آئورت و نظارت دقیق دریچه آئورت استفاده کنند.

MRI قلب:

تصویربرداری رزونانس (MRI) قلب از میدان های مغناطیسی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب استفاده می کند. از این آزمایش می توان برای تعیین شدت بیماری و اندازه گیری اندازه آئورت استفاده کرد.

سوند قلب:

این آزمایش معمولاً برای تشخیص آنوریسم آئورت استفاده نمی شود ، اما در صورتی که سایر آزمایشات نتوانند بیماری را تشخیص دهند یا شدت آن را تعیین کنند ، ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. در این روش ، پزشک یک کاتتر را از طریق رگ خونی در بازو یا کشاله ران عبور داده و آن را به شریان کرونری هدایت می کند.

سپس رنگ به داخل کاتتر تزریق می شود ، که به شریان ها کمک می کند تا در آنژیوگرافی کرونر ظاهر شوند. این آزمایش تصویر دقیقی از عروق کرونر و نحوه عملکرد قلب به پزشک می دهد. همچنین می تواند فشار داخل حفره های قلب را اندازه گیری کند.

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی آئورت بستگی به شدت بیماری دارد:

اگر علائم خفیف هستند یا هیچ علائمی را تجربه نمی کنید ، پزشک از طریق ملاقات های منظم وضعیت شما را تحت نظر دارد. پزشک همچنین توصیه می کند که شیوه زندگی سالم خود را تغییر دهید و از داروها برای درمان علائم یا کاهش خطر عوارض استفاده کنید.

در نهایت ، ممکن است برای ترمیم یا تعویض دریچه آئورت بیمار به جراحی نیاز داشته باشید. در برخی موارد ، حتی اگر هیچ علائمی را تجربه نکنید ، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند.

جراحی ترمیم یا تعویض دریچه آئورت معمولاً با برش قفسه سینه انجام می شود. البته ممکن است روشهای تهاجمی تری نیز وجود داشته باشد.

در صورت ابتلا به تنگی آئورت ، باید در یک مرکز درمانی با تیم متنوعی از متخصصان قلب و سایر پزشکان و متخصصان بهداشت که در تشخیص و درمان بیماری عروق کرونر تخصص دارند ، مورد ارزیابی و درمان قرار بگیرید. این گروه می تواند به شما مشاوره پزشکی دهد تا تصمیم بگیرد کدام درمان برای شما مناسب است. کلینیک اکسیر کلینیک قلب و دیابت می تواند از نظر خدمات درمانی برای بیماران مبتلا به مشکلات قلبی تا انتهای مسیر پزشکی در کنار شما باشد.

گزینه های جراحی عبارتند از:

• ترمیم دریچه آئورت

• تعویض دریچه بیولوژیکی

• تعویض دریچه بیولوژیکی

جراحان به ندرت دریچه آئورت را برای درمان تنگی آئورت ترمیم می کنند ، زیرا تنگی دریچه آئورت به طور کلی نیاز به تعویض دریچه آئورت دارد. برای بهبود دریچه آئورت ، جراحان ممکن است پوشش نمک جوش داده شده را بردارند.

اسپری والوپلاستی
پزشکان ممکن است از یک کاتتر باریک و بلند برای اصلاح تنگی دریچه باز استفاده کنند. این روش که “اسپری ولووپلاستی” نامیده می شود ، شامل سوندی است که یک کاتتر را با آتل در نوک آن وارد ورید کرده و دریچه آئورت را ثابت می کند. دکتری که این عمل را انجام داده است.

تعویض دریچه آئورت

تعویض شیر مکانیکی

تعویض دریچه آئورت اغلب برای درمان تنگی آئورت مورد نیاز است. با تعویض دریچه آئورت ، جراح دریچه آسیب دیده را برداشته و آن را با یک دریچه مکانیکی یا دریچه ای ساخته شده از قلب گاو ، خوک یا انسان (دریچه بافت بیولوژیکی) جایگزین می کند.

سیم های سلول های آلی با گذشت زمان خراب می شوند و ممکن است در نهایت نیاز به تعویض داشته باشند. افرادی که کلیدهای فنی دارند باید از داروهای کم خونی نجات دهنده برای جلوگیری از لخته شدن خون استفاده کنند.

تعویض دریچه آئورت

جایگزینی دریچه آئورت (TAVR) پزشکان برای جایگزینی دریچه آئورت از یک روش بسیار ساده به نام تعویض دریچه زیر پوستی (TAVR) استفاده می کنند. در TAVR ، پزشکان یک سوند را در ساق پا یا قفسه سینه قرار می دهند و آن را در قلب قرار می دهند. سپس یک کارت جایگزین وارد کاتتر شده و به قلب هدایت می شود. هنگامی که دریچه وارد می شود ، پزشکان کاتتر را از رگ خونی شما خارج می کنند.

www.mayoclinic.org
www.heart.org

برای رتبه بندی این مقاله کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید