خرید 3.5 میلیون تن گندم از کشاورزان / 6.5 میلیون جوجه در روز. توزیع رایگان بین روستاییان / تصویب آیین نامه اجرایی قانون گرانی خانه و باغ


گروه سیاسی – رجانیوز: علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت خارج از جلسه هیئت دولت با خبرنگاران. تسلیت زلزله افغانستان: جمهوری اسلامی ایران مانند سایر مسائل بشردوستانه در کنار مردم افغانستان خواهد ایستاد و آنچه را که نیاز دارند فراهم خواهد کرد کمک.”

وی افزود: طبق وعده رئیس جمهور برای بازدید از شهرستان ها. استان تهران برای ایجاد منطقه اداری ویژه در ورامین، این موضوع امروز در جلسه هیئت دولت به تصویب وزیر کشور رسید. و وزارت کشور نیازمند ارتقای فرمانداری ورامین به خدمت ویژه دولتی است.

سخنگوی دولت گفت همچنین گزارش وزیر جهاد کشاورزی از میزان خرید گندم از کشاورزان ارائه شد. بیش از 3.5 میلیون تن گندم خریداری و 6.5 میلیون قطعه جوجه یک روزه به صورت رایگان بین روستائیان توزیع شد. تا ما دچار فاجعه کشتن مرغ یک روزه و وزارت نشویم. جهاد بر روی مراحل واکسیناسیون کار می کند.

بهادری جهرمی افزود: همچنین دستور اجرایی قانون مالیات بر واحدهای گران قیمت و باغ ویلایی گران قیمت تصویب شده است. و ایراد قبلی از بین رفته است.»

وی افزود: در عین حال مجوز واردات کالاهای اساسی که قبلا توسط تعاونی های مرزی و پیله ای صادر شده بود یک سال دیگر تمدید شد.»

سخنگوی دولت همچنین درباره برنامه های دولت برای تقویت تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: فدراسیون فوتبال در این زمینه مسئولیت دارد. اما دولت از هیچ حمایتی دریغ نمی‌کند زیرا مردم در اولویت هستند.» وزیر ورزش از موفقیت تیم خبر می دهد رئیس جمهور تاکید کرد: بازیکنان و کادر فنی نباید نگران باشند و تنها ایده آنها موفقیت در جام جهانی است.

بهادری جهرمی درباره پرداخت یارانه‌ها تا زمانی که زیرساخت‌های کاربرگ الکترونیکی فراهم شود: قانون‌گذاران روش کاربرگ را پیش‌بینی می‌کنند و دولت تلاش می‌کند زیرساخت‌ها را فراهم کند. یارانه نقدی تا زمان فراهم شدن زیرساخت ها ادامه خواهد داشت.

وی افزود: دولت پیش از این لایحه ای را برای رسیدگی به دو موضوع در بودجه کل کشور ارائه کرده بود که نیاز فوری به آن وجود دارد. به خصوص در شهرداری پیشنهاد اصلاحی در این خصوص ارائه شده است. در قانون بودجه کاهش تورم کسری بر اساس نحوه محاسبه نرخ حقوق ورودی پیشنهاد شده است و بنابراین بخشی از مصوبه کاهش آثار تورمی از بودجه دولت محروم است.

سخنگوی دولت گفت: امروز در جلسه دولت پیشنهاد جداگانه ای از سوی وزرای نفت و صمت به دولت مطرح شد. و دلایل مختلفی ارائه شده است. و در نهایت مصوبه شد که دو لایحه به مجلس شورای ملی نیز تقدیم شود. دو موضوع فوری»، چرا که گمان می‌رفت وزیر و برخی اظهارات مجلس نمایندگان می‌دیدند ترکیب این دو لایحه می‌تواند منجر به تصمیم‌گیری‌های متفاوت در مجلس شود. و از این بنابراین این لایحه امروز به طور جداگانه تصویب شد.