خرید نهال بادام اقتصادی ترین رقم بادام دنیاست.


جوانه بادام تونو یکی از بادام های دیرگل است و همین عامل باعث مقاوم شدن آن به سرما می شود.منشا بادام تونو ایتالیا است. نهال بادام تن برای جوانه زدن بین 70 تا 100 روز نیاز به خنک شدن دارد. آستانه تحمل سرما در این رقم 20- درجه است. میوه این بادام پوستی سنگی دارد. بادام تن از قدرت و سرعت باردهی بسیار بالایی برخوردار است و سال به سال به میوه دهی خود ادامه می دهد.

آب بادام شما نیاز دارد:

در مناطقی که میانگین بارندگی سالانه آنها کمتر از 400 میلی لیتر است، کشت بادام در آب باران جواب نمی دهد. نیاز آبی هر نهال بادام در سال اول کشت بین 30 تا 50 لیتر است در مناطق خشک هر 7 روز یکبار و در مناطقی که رطوبت خاک زیاد است هر 10 روز یکبار آبیاری کنید.

خاک مناسب برای کاشت بادام:

هنگام کاشت نهال بادام باید زهکشی مناسب خاک را در نظر گرفت. تا خاک برای کشت مناسب باشد نهال بادام خاک لومی شنی است و pH بهینه خاک برای رشد نهال بادام 6/5 می باشد.

موارد مهم برای کاشت:

زیرا ریشه بادام به صورت عمودی رشد می کند. نهال ها باید در عمق مناسب کاشته شوند. گودال کاشت باید عمیق و عریض باشد.عمق ۱ متر مناسب است. محل کاشت بادام باید روشن باشد. هنگام قرار دادن نهال ها در سوراخ های اطراف آنها باید به خوبی تمیز شوند تا هوا و خاک خارج شود. فاصله کاشت نهال بادام 4×4 متر مربع نکات مهمی که در کاشت نهال بادام باید رعایت شود عبارتند از: تاج نهال باید همسطح خاک باشد و نشا باید خارج از خاک قرار گیرد.

محیط مناسب برای پرورش بادام:

برای جوانه زدن مناسب درختان بادام نیازهای سرد درخت باید در زمستان برآورده شود. متوسط ​​نیاز سرمایی بادام تونو بین 70 تا 100 ساعت است (بسته به زمین های کشاورزی با آب و هوای مختلف) به طور کلی آب و هوای مرطوب برای بادام تن مفید نیست، بنابراین بادام تونو نسبت به هوای خشک به خوبی پاسخ می دهد. نیاز نور بادام تونو زیاد است. بنابراین نور کم باعث کاهش سرعت رشد و اختلال در روند رشد درخت می شود.

بهترین زمان برای کاشت بادام:

در اواخر پاییز و پس از ریزش همه برگ های نهال. بهترین زمان برای کاشت است، اما در مناطق سردتر، تاریخ کاشت معمولاً اواخر زمستان و اوایل بهار است.

نکات مهم برای هرس درخت بادام:

اساسا درختان بادام نیاز به هرس کوتاه و منظم دارند و اگر این هرس صحیح نباشد خطری جبران ناپذیر منجر به درخت بادام می شود.

نکته مهم در هرس بادام این است که هرس نادرست به درخت بادام آسیب می رساند، زیرا هر ساله سنگین ترین درختان روی شاخه های ضعیف قرار دارند.

زمان گلدهی بادام:

بادام تنو دیر شکوفه می دهد گلهای آن سفید و صورتی است و نتایج بسیار زیبایی به بار می آورد. بر اساس منطقه و آب و هوا زمان گلدهی اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت است.

گرده افشان مناسب برای نهال بادام شما:

بادام تن خود گرده افشان است. اما به دلیل افزایش بهره وری پس از شوفه و سهند به عنوان گرده افشان استفاده کردند.

پایه بادام ماهی تن:

پایه بادام شما بادام تلخ است.

قد درخت بادام شما:

میزان مراقبت از نهال با ارتفاع درخت ارتباط مستقیم دارد. با مدیریت صحیح و محیطی ایده آل ارتفاع دستگاه از این رو تا 8 متر می باشد.حداکثر ارتفاع درخت بادام تنو 5 متر و حداقل ارتفاع درخت 4 متر می باشد.در کشور ما ارتفاع آن بسته به نوع آن بین 4 تا 6 متر است آب و هوا و محیط زیست

عملکرد درخت بادام شما:

در شرایط مناسب بیش از 4 تن در هکتار محصول می دهد

زندگی بادامی شما:

عمر اقتصادی بادام بین 30 تا 35 سال است.

ویژگی های مغز درخت بادام:

بادام ماهی تن در بازار بسیار بازدهی دارد. رنگ دانه ها قهوه ای تیره است. شکل بیضی و تیز است. دانه ها حدود 35 تا 40 درصد میوه را تشکیل می دهند، تعداد بادام های تن ماهی 15 تا 30 درصد است، بادام تن سرشار از کلسیم، آهن، فسفر، ویتامین E و پروتئین است و از مغز حمایت می کند. کاربردهای این بادام بسیار متنوع است. از جمله تهیه پودر بادام مورد استفاده در دسرها و میوه های خشک. ماهی تن بادام یا اکسیر به کنترل کلسترول خون و پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی کمک می کند. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند خواص بادام تن بر سلامت پوست و مو تاثیر بسزایی دارد.

نحوه خرید:

یکی از مهمترین مسائل در خرید نهال بادام شما باید به آن توجه کنید. تازگی نهال و نهال اصل را فقط در شرکت های نهال معروف می توان یافت. نهالستان مهندس آرمین قاسمی با تولید انواع نهال های مثمر و غیر مثمر با نازلترین قیمت با گواهی اصالت در خدمت شماست. در این مجموعه خرید نهال بادام هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین اتفاق می افتد. جهت بهره مندی از مشاوره تخصصی رایگان مجموعه رویال نهال و خرید نهال. لطفا جهت تبلیغات این مجموعه خریدار گرامی جهت خرید با شماره تماس زیر و واتساپ تماس حاصل فرمایید.

آدرس سایت: nahal110.ir

شماره تماس: 09141811520 – 09201811520