حملات سایبری علیه اسرائیل از هک دوربین های شهری گرفته تا حمله به وزارت جنگ


گروه بین الملل – رجانیوز: اگرچه رژیم صهیونیستی به طور گسترده در تولید بدافزارهای امنیتی مشارکت داشته است. و با وجود ادعای یک اقدام سایبری جهانی شبکه‌ها و زیرساخت‌های الکترونیکی رژیم همچنین دارای آسیب‌پذیری‌ها و باگ‌های امنیتی متعددی است که منجر به حملات سایبری و هک علیه نهادهای دولتی و خصوصی می‌شود. رژیم صهیونیستی شده و مشکلات جدی برایش ایجاد کرده است.

ضعف تل آویو در مقابله با حملات سایبری چیز جدیدی نیست. و این چند سالی است که رژیم را آشفته کرده است. به طوری که در سال 2015 دانشگاه تل آویو با مقامات ارشد امنیتی رژیم جلسه ای برگزار کرد تا چگونگی بستن این روزنه و نحوه برخورد با آن را مشخص کند. به دلیل اهمیت این موضوع، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به صورت خصوصی در این نشست حضور یافت و در سخنان خود تاکید کرد که هر چه بیشتر به رایانه وابسته باشیم، بیشتر به رایانه خود وابسته هستیم. هر چه بیشتر ضعیف تر می شویم بنابراین چاره ای جز مقابله با این حملات به شکلی سازمان یافته و سیستماتیک نداریم.

پس از برگزاری این نشست سایبری رژيم صهيونيستي با كمك كارشناسان اين رژيم، نهادها و سازمان‌هاي ديگري مانند «گروه‌هاي ويژه سايبري» را تاسيس كرده است، اما هيچ يك از اين اقدامات نتيجه‌اي نداشته است. و اسرائیل و زیرساخت های آن به طور فزاینده ای مورد هدف هکرها و حملات سایبری قرار می گیرند.

عصای موسی; به دوربین های مداربسته در شهر حمله کنید.

گروه هکری «آس موسی» بیشترین حملات سایبری را به شبکه های امنیتی و نظامی وارد کرده است. و زیرساخت های رژیم صهیونیستی در سال های اخیر. این گروه رسما اعلام کرده است هدف مبارزه و مقابله با رژیم صهیونیستی است. و کشف جنایات صهیونیست ها در مناطق اشغالی. و با افشای اسرار شرکت و سایر اطلاعات حساس، عملیات را خنثی و اهداف را در سرزمین های اشغالی منهدم کند.»

آسا موسی در ماه فوریه اعلام کرد که به شبکه ای از دوربین های نظارتی اسرائیل در خیابان ها و تصاویر آنها دسترسی دارد. در حالی که رسانه های رژیم صهیونیستی ممکن است دستورات نیروهای امنیتی را نادیده گرفته باشند، گروه آسا موسی تصاویر دوربین های امنیتی فعال در خیابان ها و میادین اسرائیل را در تلگرام منتشر کرد. با هشدار به صهیونیست ها ما می‌گفتیم شما را در جاهایی زدیم که تصورش را هم نمی‌کردید.»

اطلاعاتی در مورد وزارت جنگ اسرائیل

زمستان گذشته به مناسبت «روز جهانی حفاظت از داده‌ها…» عسا موسی یک سورپرایز را برای وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد. این گروه سیستم های امنیتی پیشرفته وزارت جنگ را هک کرد و صدها پرسنل نظامی بزرگ و کوچک از جمله نام، ایمیل، آدرس و شماره تلفن را هک کرد. و یک فایل حاوی اطلاعات اولیه گردان رزمی رژیم موسوم به گردان الرین و همچنین فایل هک شده حاوی اطلاعات مشترک در دستگاه امنیتی است. داده های شخصی حساس، مانند وضعیت روانی، اجتماعی و اقتصادی نیروهای مسلح رژیم این گروه همچنین عکس هایی از وزیر جنگ رژیم، بنی گنج را در رایانه های این وزارتخانه منتشر کرده است. با تهدید به توهین به نهاد نظامی و امنیت رژیم.

همان روز این گروه همچنین از هک کردن دوربین‌های نظارتی با امنیت بالا در اطراف رافائل خبر داد. آسا موسی گفت: “این تنها آغاز است.” رافائل یک شرکت صهیونیستی است که در زمینه دفاع هوایی و مهمات ارتش تل آویو فعالیت می کند.

به گزارش رسانه های اسرائیلی، یک منبع عبری در مارس سال گذشته گزارش داد که اطلاعات دیوید بارنیر، رهبر رژیم صهیونیستی (موساد) هک شده است. یک گروه هکری به نام «دست باز» ویدئویی را در کانال تلگرامی خود منتشر کرده است. که اسناد محرمانه را افشا کرده است اطلاعات شخصی و گزارش های مالی رئیس موساد، به گفته یک گروه ناشناس. اطلاعات هک شده از عملیات هشت ساله چندین هدف در سرزمین های اشغالی فلسطین به دست آمده است. از جمله افسران عالی رتبه امنیتی و خدمات حساس نظامی در تل آویو.

حمله هکری به شرکت صهیونیستی “ای پست” در سرویس پست و هک سیستم کامپیوتری شرکت لجستیک “گلد باند” که مدیریت کشتی سازی سید را بر عهده دارد.اونیست یکی دیگر از موارد مهم سایبری است. . این اقدام با هک رژیم صهیونیستی منجر به برکناری ایگال اونا، رئیس دفاع سایبری این رژیم شد.

رسانه های اسرائیلی با آدرس انگشتر عقیق هک شدند

در 13 دسامبر، برخی رسانه های اسرائیلی از حملات سایبری به وب سایت ها و حساب های رسانه های اجتماعی خود خبر دادند.

جروزالم پست اسرائیل گزارش داد که وب سایت این رژیم هک شده است. در همین حال، روزنامه معاریو از هک شدن حساب توییتر آنها خبر داد.

العربی قطر تصویر مشخصی از هک دوربین امنیتی روزنامه صهیونیستی جروزالم پست منتشر کرده است. که تصویر تحریریه روزنامه را نشان می دهد به گزارش شبکه العربی، این توسط یک گروه هکر معروف به “قاسم” ساخته شده است.

هکرها تصویری از حمله موشکی به سایت هسته ای دیمونا منتشر کرده اند که در آن موشکی از حلقه عقیق در مشت به سایتی که نماد کوره هسته ای اسرائیل در دیمونا است شلیک می شود.

این حادثه در دومین سالگرد خودکشی سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی از سربازان استان رخ داد. و منشا پرتاب موشک در گرافیک نیز انگشتر عقیق حاج قاسم سلیمانی است.

هکرهای عراقی جدیدترین تهدید سایبری رژیم صهیونیستی هستند.

علاوه بر گروه هایی مانند آسا موسی، دست های باز، سایه سیاه … که سال گذشته حملات گسترده ای را به زیرساخت های رژیم صهیونیستی انجام دادند. اخیرا یک گروه هکر عراقی در شبکه های داخلی رژیم نفوذ کرده است.

در اواخر آوریل شبکه 9 تلویزیون اسرائیل اعتراف کرد که هدف یک حمله سایبری قرار گرفته است. و شبکه های اسرائیل ساعاتی است که قطع شده است.سابرین نیوز ساعاتی بعد گزارش داد که گروهی به نام «الطاهره» پایگاه ها و سرورهای نظامی رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده است. هکرهای عراقی روز بعد به رژیم صهیونیستی حمله کردند.

دومین روز متوالی است کانال تلگرامی صابرین نیوز گزارش داد وب سایت ها و سرورهای رژیم صهیونیستی هدف حملات سایبری منشأ عراق قرار گرفته اند.

بر اساس گزارش‌ها، هکرها به وب‌سایت و سرورهای فرودگاه بانگوریون در تل‌آویو حمله کردند.در همان زمان، وب‌سایت نیو پرس به نقل از منابع عبری اعلام کرد که حمله سایبری هکرهای عراقی وب‌سایت بانک اسرائیل و وب‌سایت میدانی را اشغال کرده است. گوریون دور

در اواخر اردیبهشت منابع خبری صهیونیستی از حملات سایبری گسترده به سایت و سرورهای این رژیم خبر دادند.

چنین حمله ای Igd که اسرائیلی ها می گویند منشا آن در عراق بود، Igd، بزرگترین شرکت کشتیرانی در فلسطین اشغالی را تعطیل کرد. و محموله های جدید را به حالت تعلیق درآورد صهیونیست ها همچنین اعلام کردند که سامانه های ایستگاه های حمل و نقل عمومی بزرگ و خدمات ریلی در مناطق اشغالی متوقف شده است.

ترس نهفته در زندگی صهیونیست ها.

پس از نفوذ گسترده سایبری به مؤسسه امنیت صهیونیستی رسانه های رژیم نگرانی مقامات تل آویو را در مورد این موضوع مطرح کرده اند.

روزنامه هاآرتص در مورد چندین مورد هک گفت: «تهدیدهای سایبری» یکی از بزرگترین تهدیدها برای موجودیت یک رژیم است. و نوشت که صهیونیست ها به این تهدید توجه کافی نداشته و با وجود افتخار به قدرت سایبری خود، در عین حال مخالف آنها با یک حمله بسیار قوی روبرو شدند.

رای الیوم نیز با انتشار یادداشتی در این باره نوشت که این حمله سایبری بوده است “خطرناک ترین دشمن پنهان” که رژیم صهیونیستی را به وحشت می اندازد و حرکت را با فشار یک دکمه فلج می کند. جنگ اطلاعاتی نبرد اشغال، مهاجرت اطلاعات و مالی و توسعه قوانین و معادلات است. بحث برانگیز

اگرچه دولت اشغالگر پیشرفته ترین و گران ترین برنامه ها و تجهیزات را برای محافظت از نفوذ الکترونیک در برابر حملات سایبری نصب می کند. اما به نظر می رسد که این فناوری مدرن کمک چندانی به اسرائیلی ها نمی کند و تهدیدات سایبری به تهدیدی برای کل رژیم تبدیل شده است.

منبع: فارس