حقایق مهم در مورد تغذیه

تغذیه چیست؟ این به آنچه می خوریم، می نوشیم و در غیر این صورت مصرف می کنیم تا بدن خود را سالم نگه داریم، اشاره دارد. امروزه بسیاری در مورد تغذیه صحبت می کنند، زیرا البته دولت در توضیح اینکه چه چیزی برای خوب غذا خوردن لازم است و حتی اطمینان از بی خطر بودن غذایی که می خوریم، درگیر شده است. آنها همچنین در مورد چیزهایی که ناسالم و ناامن هستند به ما توصیه می کنند!

اما مسئولیت شخصی در مورد تغذیه نیز مطرح می شود. ضروری است که هر فردی بداند که چه چیزی بخورد تا سالم باشد و چه چیزی را در غذاها جستجو کند تا مطمئن شود که بیشترین ارزش غذایی را دارد. فقط به دنبال اقلامی باشید که «تقوی» شده اند یا ادعا می کنند «منبع خوبی» از ویتامین ها و مواد معدنی و سایر عناصر ضروری هستند، هرگز کافی نیست. بنابراین بیایید بیشتر در مورد تغذیه و چگونگی تأثیر آن بر بدن و عملکردهای روزمره آن صحبت کنیم.

مراقبت از بدن و سالم نگه داشتن آن به این معنی است که آن طور که باید عمل کند. این عناصر ضروری از رژیم غذایی در این عملکردها مهم خواهند بود.

اما چگونه می توانید تشخیص دهید که آیا واقعاً از غذاهایی که می خورید تغذیه می شوید؟ البته، شما باید نیازهای خود و خانواده تان را درک کنید و سپس این درک را یک قدم فراتر بردارید و اجازه دهید بر تصمیمات خرید مواد غذایی و خوردن شما تأثیر بگذارد.

و زمانی که این انتخاب‌ها در مورد ویتامین‌ها و مواد معدنی کاملاً نیازهای تغذیه‌ای فرد را برآورده نمی‌کنند، مصرف مکمل ممکن است ضروری باشد. اینها می توانند به جبران موارد گم شده کمک کنند.

ممکن است کمی طول بکشد تا واقعاً همه چیزهایی را که باید در مورد تغذیه بدانید یاد بگیرید. عناصر مختلف بسیار زیادی در بدن وجود دارد و برخی از آنها به طور طبیعی به مقادیر بیشتری نسبت به سایرین مورد نیاز هستند و برخی ممکن است به این معنی باشد که فقط مقادیر کمی مورد نیاز است. بنابراین چه چیزی تعیین می کند که شما به چه چیزی نیاز دارید در مقابل آنچه دیگران نیاز دارند؟ هیچ قانون سخت و سریع یا فرمول مطلقی وجود ندارد که بتوانید از آن پیروی کنید. اما نکاتی وجود دارد که می توانید در مورد جنسیت، سن، وزن، فعالیت بدنی و غیره از آنها پیروی کنید. در برخی موارد ممکن است یک سایز برای همه مناسب نباشد اما یک سایز کافی است!

و البته، وقتی متوجه می‌شوید که نیازهای تغذیه‌ای هر فرد متفاوت است، ممکن است سخت‌تر شود. زنان و مردان نیازهای متفاوتی دارند، کودکان و بزرگسالان نیازهای متفاوتی دارند و غیره. این نیازها همچنین می توانند در طول زندگی با تغییر سبک زندگی شما تغییر کنند.

برای مثال، فردی که دارای یک بیماری خاص، مانند دیابت است، نیازهای متفاوتی نسبت به فرد بدون آن دارد. مطمئناً درک می کنید که موضوع تغذیه چقدر می تواند دشوار باشد. اما می‌توانید به این فکر کنید که بدنتان چگونه کار می‌کند و به چه چیزهایی نیاز دارد، تا سلول‌های واقعی بدن، و سپس بفهمید که چگونه این سلول‌ها با افزایش سن، چگونه سلامت کلی ما تغییر می‌کند و غیره. این کارکردها تغییر خواهند کرد و نیازها نیز تغییر خواهند کرد. به خاطر داشته باشید که این یک رویکرد فردی است و شما باید به صورت جداگانه در مورد آن فکر کنید تا بتوانید نیازهای خود را درک کنید و همچنین برای رفع این نیازهای غذایی تلاش کنید.