حقایقی در مورد ارتز

Orthotic شاخه ای از سلامت است که با طراحی ابزارهای مورد استفاده برای تقویت و بازیابی نقش اندام درگیر است. این گجت ها به عنوان ارتز شناخته می شوند. آنها برای استفاده افرادی با ناهنجاری های طبی و فیزیکی در پاهای خود استفاده می شوند که در هنگام پوشیدن کفش های معمولی و ایستادن طولانی تر باعث درد و سوزش آنها می شود. این کفش با دستکاری تماس زمین و پا هنگام راه رفتن یا ایستادن فرد کار می کند.

شرایطی که نیاز به ارتز دارد

شرایط متعددی در پا وجود دارد که راه رفتن و ایستادن طولانی مدت را دردناک می کند. پس پلان زمانی است که پاها به دلیل دویدن، راه رفتن و ایستادن صاف هستند. قسمت کف پا صاف می شود و قوس ها بیش از حد کشیده می شوند. حرکت دردناک می شود و ارتز با ایجاد قوس مصنوعی تسکین می دهد. خارهای کلسنئال توده های سیخ دار هستند که روی پاشنه پا ایجاد می شوند. آنها معمولا به صورت دردهای تیز در ناحیه پاشنه پا احساس می شوند. این درد را می توان با گذاشتن وسیله ای که دارای پاشنه ای است که بالشتک شده است، مهار کرد. در کف پا معمولاً اولین متاتارس قبل از بقیه به زمین می رسد و باعث بالا آمدن آن می شود. دستگاه پا با کاهش ارتفاع کار خواهد کرد. آرتریت با التهاب غضروف مشخص می شود که باعث درد و تورم می شود. در مفاصل مچ پا بسیار رایج است. می توان از ارتز بسیار سود برد زیرا فشار را کاهش می دهد و قابلیت جذب ضربه بهتری دارد.

انواع ارتز

انواع مختلفی از این پاها وجود دارد که هر کدام برای کاهش دردهای خاص طراحی شده اند. پاهای پشتیبانی عملکردی که غیر طبیعی هستند. از پس پلان جلوگیری می کند و ضربه ها را هنگام دویدن یا راه رفتن جذب می کند. کل پا را از مفاصل ساب تالار، مفاصل میانی پا، قوس های پا تا تاندون ها پشتیبانی می کند. به طور خلاصه، آنها از آسیب های ناشی از استفاده بیش از حد جلوگیری می کنند و برخی ناهنجاری ها را اصلاح می کنند. ارتز نرم از یک ماده نرم ساخته شده است. به عنوان ضربه گیر و برای بازگرداندن تعادل استفاده می شود. معمولاً توسط افرادی که دارای اختلال عملکرد پا و دیابت هستند استفاده می شود. Rigid از مواد سختی مانند پلاستیک و فیبر گرافیت ساخته شده است که از انگشتان پا تا پاشنه پا به شکل پا در می آید. عملکرد اصلی آن برای افرادی است که برای مدت طولانی راه می روند یا می ایستند. نیمه سفت در درجه اول برای دو و میدانی است. این با استفاده از مواد نرم تولید می شود. پلاستیک سخت بر روی مکان های لازم قرار می گیرد که متناسب با ورزش مورد استفاده دستگاه باشد. به تاندون‌ها اجازه می‌دهد بدون دردی که هنگام پوشیدن کفش‌های معمولی وجود دارد، کار کنند. Accommodative دستگاه هایی دارد که دردهای جزئی و آسیب های پا را تسکین می دهد. معمولا برای اصلاح مشکلات کودکان استفاده می شود.

مزایای ارتز

این یک روش غیر تهاجمی برای حل مشکلی است که در غیر این صورت نیاز به مداخله جراحی دارد، درد فرد ذینفع را کاهش می دهد و همچنین ارزان تر از جراحی است. این دستگاه در صورت استفاده مداوم و مداوم می تواند راه حل های دائمی برای مشکلات ارائه دهد. جدیدترین طراحی، مد را نیز در طراحی خود گنجانده است.