حتی با یک رژیم غذایی مغذی، ممکن است کمبود این مکمل ها داشته باشید

آمریکایی‌ها امسال بیش از 40 میلیارد دلار برای مکمل‌ها، جایگزین‌های وعده‌های غذایی و محصولات تغذیه ورزشی هزینه خواهند کرد که این رقم همچنان در حال افزایش است. اما آیا مکمل ها واقعا کار می کنند؟ مطالعات ترکیبی هستند، اما به نظر می رسد مکمل ها زمانی مفید هستند که در رژیم غذایی فرد کمبودهایی وجود داشته باشد و کیفیت غذا کمتر از حد مطلوب باشد. به هر خواربار فروشی سر بزنید و خواهید دید که پیمایش در انتخاب های موجود و یافتن غذاهای کامل و سالم که در میان غذاهای فرآوری شده، ناخواسته و تقلبی دفن شده اند، دشوارتر از همیشه است.

حتی اگر شما به شدت از یک رژیم غذایی مغذی پیروی کنید، اکثر آمریکایی ها حداقل مقدار کمی مواد مغذی ندارند، زیرا ما به شیوه اجدادمان غذا نمی خوریم (می دانید… کل حیوان) و خاک ما از مواد مغذی که قبلاً داشت تهی می شود، بنابراین گیاهان و حیواناتی که مصرف می کنیم کمتر مغذی هستند.

بنابراین به 10 لیست برتر زیر نگاهی بیندازید و تصمیم بگیرید که آیا باید بیشتر از مواد غذایی حاوی مواد مغذی مصرف کنید یا ممکن است از مکمل ها سود ببرید. یک نکته را باید در نظر داشت… مکمل ها به تنهایی تقریباً هرگز به اندازه ترکیب با سایر اجزای مواد غذایی کامل در دسترس نیستند. به عبارت دیگر، در صورت امکان، به جای مصرف مکمل، غذا را بخورید.

مکمل

بهترین منبع غذایی

می توان

ویتامین D3*

قرار گرفتن در معرض آفتاب ایمن

1000 IU / برای هر 25

پوند وزن بدن

منیزیم

دانه کدو تنبل

800 میلی گرم

K2*

گوشت گاو تغذیه شده با علف

2000 میکروگرم

ویتامین سی

کلم بروکلی

1000 میلی گرم

روغن کریل

ماهی چرب

1000 میلی گرم

مجتمع B

جگر گاو

کوآنزیم های با کیفیت

مکمل ب کمپلکس

ید

نمک ید دار

12.5 میلی گرم

فلز روی

صدف

15 میلی گرم

سلنیوم

آجیل برزیلی

200 میکروگرم

البته این لیست کاملی از مواد مغذی مورد نیاز شما در رژیم غذایی نیست. بهترین راه برای ارزیابی رژیم غذایی این است که یک یا دو هفته یک گزارش غذایی داشته باشید و آن را با مربی سلامت خود در میان بگذارید. با هم می توانید مناطق کمبود را شناسایی کنید و بهترین غذاها را برای اضافه کردن به رژیم غذایی خود تعیین کنید. اگر از رژیم غذایی خاصی مانند وگان یا گیاهخواری، بدون گلوتن، کتوژنیک پیروی می کنید یا فقط کالری را کاهش می دهید، این امر به ویژه مهم است.

نکته پایانی در مورد مکمل ها… همه مکمل ها به یک اندازه ایجاد نمی شوند! همیشه محصولات با کیفیت خوب خریداری کنید (می توانید ارزیابی ها و بررسی های محصول را در http://www.consumerlab.com بخوانید) و برچسب ها را بخوانید. مربی سلامت شما می تواند به شما در مورد مقدار مناسب هر مکمل و نحوه مصرف هر کدام برای به حداکثر رساندن دسترسی زیستی توصیه کند.