حالت یا احساس خوشبختی چیست؟


خلق و خوی شاد با احساس شادی مشخص می شود. هیجان و رفاه این احساس شادی این واقعاً یک شادی است که می توانست دلیل دیگری داشته باشد.

برخی از دلایل نوسانات خلقی طبیعی و سالم هستند. احساس هیجانی که در یک ترن هوایی در یک پارک تفریحی به دست می آورید یا احساس شادی و رضایتی که پس از رسیدن به نقطه عطف تجربه می کنید. همه آنها نمونه هایی از سرخوشی طبیعی هستند.

گاهی اوقات سرخوشی طبیعی می تواند ناشی از چیزهایی مانند ایروبیک، رابطه جنسی و عشق باشد. برای مثال، دوندگان مسافت طولانی تجربیاتی به اصطلاح “دونده های بلند” را توصیف می کنند که با احساس شادی مشخص می شود.

اما خلق و خوی شاد همیشه چیز خوبی نیست. گاهی اوقات احساس شادی می تواند نشانه ای از وضعیت سلامت روان باشد. در مورد دیگری افراد برای داشتن خلق و خوی شاد فوری از داروهای روانگردان استفاده می کنند.

این مقاله ویژگی ها، انواع و علل خلق و خوی شاد را مورد بحث قرار می دهد. همچنین راه هایی را پوشش می دهد که به طور طبیعی می توانید شانس خود را برای تجربه سیری افزایش دهید.

نشانه های سرخوشی

زمانی که حالت شادی را تجربه می کنید می تواند بسیار سرگرم کننده و لذت بخش باشد. وقتی خوشحالی ممکن است احساس امنیت، حمایت و بی خیالی کنید، ممکن است احساس خوبی داشته باشید و عمیقاً با دیگران و دنیا ارتباط برقرار کنید.

این احساسات بخشی از زندگی عادی است و به افراد کمک می کند تا رفتاری سالم و مرفه داشته باشند، اما گاهی اوقات این احساسات با وسایل یا تجربیاتی با علائم دیگر تقلید می شوند. از بیماری روانی

اگرچه سرخوشی به خودی خود یک حالت روحی نیست. اما حالت سرخوشی زمانی که با مشکلات سلامتی، داروها یا مواد غیرقانونی همراه باشد، می تواند ناراحت کننده باشد.

گاهی اوقات نوسانات خلقی مربوط به مشکلات روانپزشکی یا دارو ممکن است با علائم دیگری همراه باشد، از جمله:

  • اضطراب
  • گیجی
  • عشایری
  • سراب
  • نوسانات خلقی
  • پارانویا
  • بی قرار
  • نوع سرخوشی

برخی از انواع خاص سیری عبارتند از:

خلق و خوی شاد ناشی از این اختلال: مشکلات روانی زیادی وجود دارد که می تواند منجر به نوسانات خلقی شود. از جمله اختلال دوقطبی، اسکیزوفرنی و برخی اختلالات مغزی.

سرخوشی مطالب گفت: داروهایی با اثرات لذت بخش، سیستم پاداش مغز را تحریک می کنند. که قابلیت استفاده را تقویت می کند و آن را اعتیاد آور می کند برخی از موادی که باعث ایجاد احساس شادی در شما می شوند عبارتند از ال اس دی، سیلوزیبین، کوکائین، مت آمفتامین ها، اکستازی (MDMA)، کتامین، بنزودیازپین ها، هروئین، کدئین، فنتانیل و ماری جوانا.

احساسات عاطفی ناشی از دارو: داروهای تجویزی می توانند اثر خوشایندی داشته باشند. این می تواند شامل داروهای مسکن های مخدر باشد. نیتریک اکسید، آلپرازولام و کلونازپام. تحقیقات نشان می دهد که پردنیزون یک کورتیکواستروئید است که ممکن است در برخی افراد باعث سرخوشی شود.

سرخوشی این فعالیت بیان می کند که: شادی می تواند از پاداش های طبیعی و فعالیت های اجتماعی ناشی شود. اثر اندورفین از طریق فعالیت های هماهنگ با انسان های دیگر، مانند پخش موسیقی برای مردم، به حداکثر می رسد. ورزش کردن با دیگران خندیدن با دوستان، داشتن رابطه جنسی یا عاشق شدن با کسی.

اثر سیری

شادی یکی از رضایت بخش ترین حالات ذهنی است. اما این لذت شدید می تواند آن را در اثر اعتیاد مشکل ساز کند. وقتی افراد مواد مخدر مصرف می کنند و احساس سرخوشی می کنند. آنها می خواهند دوباره آن احساس را تجربه کنند.

مواد روانگردان امواج اندورفین و سایر انتقال دهنده های عصبی تولید می کنند. در مدار پاداش مغز اندورفین ها به طور طبیعی زمانی آزاد می شوند که ما چیزهای لذت بخشی مانند درگیر شدن در فعالیت های فعال و سازنده را تجربه می کنیم. با این حال، داروها سطوح بالایی از اندورفین تولید می کنند. سطوح بالای این اندورفین ها باعث ایجاد احساس رضایت می شود که به ما احساس شادی می دهد.

در طول زمان مردم باید بیشتر و بیشتر قرص بخورند. تا تمام تاثیرات را احساس کنید عدم مصرف دارو می تواند منجر به علائم ترک دارو و احساس بی کفایتی شود.

در طول زمان اغلب نیاز به ماده دیگری برای ادامه تجربه احساسات لذت بخش وجود دارد. که پدیده ای به نام مهار است تا به مردم همان خلق و خوی شاد را بدهد مردم باید بیشتر از این ماده مصرف کنند.

درمان نوسانات خلقی

شادی یک حالت عاطفی خوشایند است و به خودی خود یک وضعیت سلامت روان نیست. اما گاهی اوقات می تواند نشانه یا نشانه ای از یک وضعیت سلامت روان باشد.

اگر مشکلات سلامت روانی را تجربه می کنید که با سرخوشی و سایر علائم همراه است. باید با پزشک خود مشورت کنید.

درمان سرخوشی زمینه ای به ماهیت شرایط بستگی دارد. پزشک یا درمانگر شما ممکن است روان درمانی را توصیه کند. اما برخی شرایط ممکن است نیاز به دارو برای کمک به کنترل علائم داشته باشند.

در بسیاری از موارد، برنامه درمانی خاص شما ممکن است شامل درمان، دارو، تغییر سبک زندگی باشد. و حمایت اجتماعی

چگونه شادی را در طبیعت تجربه کنیم

استفاده از مواد برای ایجاد حالت سرخوشی خطرناک است. و در برخی موارد می تواند منجر به اعتیاد و استفاده بیش از حد شود.

خوشبختانه، کارهایی وجود دارد که می توانید بدون استفاده از مواد روانگردان، خلق و خوی شادی را تجربه کنید.

از طرف دیگر، قد بلند بودن ذاتاً می تواند به تقویت حس شوخ طبعی شما کمک کند. این تجربیات شبیه به آن چیزی است که آبراهام مزلو، روانشناس انسان گرا، آن را «تجارب اوج» می نامد، تجربیات اوج لحظات شادی خاصی هستند که اغلب با احساس شگفتی همراه هستند. خلسه و عمیقا احساس مهم بودن

برخی از چیزها را می توانید امتحان کنید تا شانس خود را برای تجربه کردن افزایش دهید “ارتفاع طبیعی” به شرح زیر است.

ورزش

ورزش هورمون های حسی و انتقال دهنده های عصبی مانند اندورفین، آدرنالین، دوپامین و سروتونین را آزاد می کند.

اندورفین ها انتقال دهنده های عصبی هستند که باعث کاهش درد و افزایش شادی و رفاه می شوند. تحقیقات نشان داده است که ورزش با شدت متوسط ​​می تواند سطح اندورفین شما را افزایش دهد.

به عنوان مثال، دوندگان گاهی اوقات تجربه می کنند با توجه به اثرات ترکیبی آدرنالین و سایر انتقال دهنده های عصبی، ورزش با چندین فواید مثبت برای سلامت روان نیز همراه است. از جمله کاهش علائم افسردگی ارتقاء شناخت و خلق و خوی کلی را بهبود بخشد

طنز و خنده

یک خنده خوب فقط سرگرمی یا سرگرمی نیست. اما برای سلامت روان شما نیز مفید است. تحقیقات نشان داده است که خنده باعث ترشح اندورفین می شود. که می تواند به شما کمک کند احساس شادی و خوشحالی بیشتری داشته باشید.

کنترل

افرادی که به طور منظم مدیتیشن می کنند احساس آرامش بیشتری می کنند و استرس کمتری دارند. تحقیقات همچنین نشان می دهد که این ورزش می تواند سطح اندورفین را در بدن افزایش دهد.

اجتماعی شدن

تحقیقات نشان داده است که حمایت اجتماعی برای بهزیستی عاطفی مهم است. بهبود سلامت کلی و کاهش خطر عوارض به تنهایی. گذراندن وقت با دوستان می تواند به شما کمک کند احساس خوبی داشته باشید.

داوطلب

انجام کارهای خوب برای دیگران می تواند به شما کمک کند بیشتر با دیگران ارتباط برقرار کنید. این یک راه عالی برای احساس اجتماعی و تجربه احساسات طبیعی است.

شرکت در فعالیت های داوطلبانه باعث بهبود سلامت روان، سلامت جسمی و رفاه اجتماعی می شود. همچنین علائم افسردگی را کاهش می دهد و رضایت کلی از زندگی را افزایش می دهد.

آخرین کلمه

خلق و خوی شاد تا زمانی که طبیعی و سالم باشد می تواند احساس فوق العاده ای داشته باشد و به سلامتی شما کمک کند. اعتیاد اغلب باعث می شود افراد حتی در صورت تجربه عواقب منفی جدی به مصرف دارو ادامه دهند. و اعتیاد اغلب در جستجوی شادی ناشی از مواد مخدر ریشه دارد.

خوشبختانه، کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا به طور طبیعی حالت سرخوشی را تجربه کنید. چنین قله های طبیعی می تواند راهی عالی برای تقویت خلق و خو و بهبود سلامت و رفاه کلی شما باشد.

منبع:

خیلی خوب

تقویم فارسی اندروید