جنس مخالف به چه معناست؟


در دبیرستان به فنلاند مهاجرت کرد

شخصی که همجنسگرا او فقط زمانی رابطه جنسی را تجربه می کند که یک وابستگی عاطفی واقعی به شخص دیگری احساس کند، به عنوان مثال، آنها ممکن است از نظر جنسی نسبت به شخصی که به طور تصادفی در یک کافی شاپ دیده می شوند، جذب نشوند. اما اگر شروع به صحبت با آن شخص و ایجاد ارتباط عاطفی کنند. در طول زمان آنها ممکن است از نظر جنسی برای فرد جذاب شوند.

همجنسگرا

مانند هر جنسیتی، فضای زیادی برای تفاوت‌های ظریف وجود دارد، در نتیجه، تعریف جنسیت کاملاً روشن نیست. این به خود فرد بستگی دارد که واقعاً تعیین کند که جنسیت او چیست و چگونه خود را نشان می دهد.

اولین مثال از اصطلاح دمیجنس گرا یا دمیجنس گرا در سال 2006 زمانی که این اصطلاح در انجمن های آموزش و بازدید جنسی ابداع شد، آمد. در سال 2008، اصطلاح “جنس گرایی” به جریان اصلی در فرهنگ لغت های مدرن تبدیل شد. شاید به دلیل کلمات دیگر دقیقاً با این کلمه شناسایی کنید. برخی از سایت‌های دوستیابی، مانند OkCupid، به افراد اجازه می‌دهند هنگام بیان گرایش جنسی خود، «نیمه جنسیت» را انتخاب کنند.

دکتر مارگارت سید، روانپزشک و استاد دانشگاه نیویورک، می گوید: «اکنون می آموزیم که نوشیدن آب بهترین رویکرد بر اساس سبک زندگی و ترجیحات است.

تفاوت کلیدی

اگرچه بسیاری از افراد می خواهند قبل از هر نوع رابطه جنسی، یک رابطه عاطفی را با شخص دیگری تجربه کنند.

تفاوت این است که افرادی که خود را همجنس گرا می دانند نمی توانند جذب افرادی شوند که با آنها ارتباط عمیق تری ندارند یا نمی شناسند. برای مثال، همجنس گراها خود را جذب افراد مشهور نمی بینند، افراد مشهور یا حتی کلاسیک ها. بچه ها در خیابان، یعنی معمولاً شدت یا اشتیاق دیگران را ندارند.

راه دیگری که باید در نظر گرفت: زوج‌های همجنس تا زمانی که با کسی ارتباط عاطفی برقرار نکنند، از نظر جنسی جذب نمی‌شوند، در حالی که فرد دیگری ممکن است پس از تجربه آن رابطه عاطفی برقرار کند. جاذبه جنسی کند است.

وقتی دگرجنس گرایان در طیف جنسیتی قرار می گیرند

بسیاری از دگرجنس گرایان خود را غیرجنس گرا می دانند. اگرچه ممکن است در طول زمان دیگران را جذب کنند. اما در ابتدا جاذبه ای را که به ظاهر، صدا یا بوی تجربیات شخصی آنها بستگی دارد احساس نمی کنند.

جنس زدایی شرایطی را که در آن یک فرد یک جاذبه را تجربه می کند، توضیح دهید. که افراد را جذب می کند می تواند متفاوت باشد. دگرجنس‌گرایان ممکن است به‌عنوان دگرجنس‌گرا، دوجنس‌گرا، همجنس‌گرا، لزبین، دگرباشان، چندهمسر یا دوجنس‌گرا شناسایی شوند. یک فرد همجنس گرا ممکن است به عنوان مرد، زن، غیرجنسی یا غیر باینری شناسایی شود.

با چیزی به پیچیدگی و چندلایه بودن جنسیت انسان. بنابراین دلیلی وجود دارد که یک کلمه نمی تواند تجربه کامل کسی را به عنوان یک موجود جنسی به تصویر بکشد.

باز هم، تفاوت کلیدی که دگرجنس‌گرایان را از دیگران متمایز می‌کند این است که آنها تنها در صورتی تمایل به جذب جنسی دارند که با فردی در سطح صمیمی‌تری ارتباط برقرار کنند. عاطفی یا معنوی همچنین شایان ذکر است که یک فرد ممکن است در مقطعی از زندگی خود را بدون جنسیت بداند و در مقاطع دیگر احساس متفاوتی داشته باشد. مردم همیشه در حال تکامل و جریان هستند.

«اگر این گیج کننده به نظر می رسد این ممکن است به این دلیل باشد که جنسیت انسان به راحتی قابل شناسایی، تعریف و طبقه بندی نیست. منطقی است که کلمات نمی توان تجربه کامل کسی را به عنوان یک موجود جنسی دریافت کرد.»

همجنسگرا

تفاوت بین دمیجنس گرا و ساپیوسکسوال

اصطلاحات غیر جنسی و ساپیوسکسوال گاهی اوقات با هم ترکیب می شوند. هر چند کاملا شبیه هم هستند. اما آنها دو کلمه بسیار متفاوت هستند.

از سوی دیگر، همجنس گرایان کسانی هستند که به محض ایجاد ارتباط عاطفی، جذب کسی می شوند. اما افراد عجیب و غریب به ویژه جذب افرادی می شوند که آنها را باهوش می دانند.

هوش خصیصه ای است که در آن شما می توانید در مورد یک شخص بدون اینکه اصلاً آنها را بشناسید پیش بینی کنید، برای مثال، همجنس گرایان می توانند با فهمیدن اینکه فردی دانشمند یا فیزیکدان هسته ای است، جذب کسی شوند. برای همجنس گراهایی که عمق عاطفی بیشتری می خواهند مناسب نیست.

چرا این دو کلمه با هم ترکیب شده اند؟

«هوش کیفیتی است که از راه دور با دستاوردهای یک فرد قابل درک است. اما هوش می تواند ویژگی جذاب و جذابی باشد که اساس گرما و پیوند را تشکیل می دهد. بنابراین MSM بودن و MSM بودن یکسان نیستند. اما کاملاً از یکدیگر جدا نیستند.

باور نادرست

سردرگمی در مورد همجنس گرایی رایج است. بسیاری از فرضیات در مورد افراد جنس مخالف نادرست هستند:

  • “همجنس گرایی مانند غیر همجنس گرایی است.” افراد غیرجنسی هیچ جاذبه یا تمایلی برای رابطه جنسی ندارند. همجنس گرایان انجام می دهند اما ممکن است مانند بسیاری از افراد دیگر نباشد.
  • “دمیسکسوال همجنسگرا/دوجنسگرا/جنسی و غیره است.” این اصطلاح جذابیت جنسی خاصی را توصیف نمی کند. این موضوع در مورد این است که آیا و چگونه فرد جذب دیگران می شود. این نیست که او به کسی علاقه مند باشد. همجنس گرایان می توانند مستقیم یا همجنس گرا باشند.
  • افراد تراجنسیتی از جنسیت خود می ترسند، متنفرند یا احساس شرم می کنند. همجنس گرایی یک انتخاب اخلاقی نیست و دیدگاه فرد را منعکس نمی کند. یکی در مورد رابطه جنسی دگرجنس گراها به افرادی که نمی شناسند اهمیت نمی دهند.
  • “افراد تراجنسیتی برای داشتن رابطه جنسی به عشق نیاز دارند” افراد دگرجنسگرا برای احساس جذابیت نیاز به یک ارتباط عاطفی دارند. اما به عشق محدود نمی شود. و همچنین چیزهای متفاوتی هستند، برای مثال، این رابطه می تواند یک دوستی نزدیک باشد.

چگونه بفهمیم که دوجنسه هستیم

آن را هر چه می خواهید بنامید: “یک شب”، “سکس گاه به گاه”، “شریک جنسی” یا فقط ایده ایجاد ارتباط عاطفی با کسی از طریق عمل صمیمیت. رابطه جنسی – داشتن رابطه جنسی غیر معمول نیست. قبل از اینکه کسی رو خوب بشناسی برای ایجاد رابطه با آنها

گفت:[این رویکرد امروزی نسبت به رابطه جنسی] استانداردی است که نیاز به تعریف رفتار متفاوت از این رفتار را با کلماتی مانند جنسیت زدایی «اگر بعد از شناخت شخصیت فردی به او علاقه مند هستید. داستان زندگی و اعتماد آنها ممکن است شما هم دگرجنس‌گرا باشید.»

“یک فرد می تواند یک همجنس گرا مخفی باشد. منظورم این است که آنها کاملاً می خواهند با روندهای معاشرت مدرن مطابقت داشته باشند و کسی باشند که بتوانند در لحظه باقی بمانند، با این روند حرکت کنند و خود را مجبور به داشتن رابطه جنسی کنند. با افرادی که خیلی نمی شناسند. خب.» «بدیهی است که این رابطه جنسی داوطلبانه بوده است. اما با احساسات عمیق یک فرد نسبت به یک رابطه مطابقت ندارد.»

رابطه ی جنسی

چگونه می توانیم از دگرجنس گرایان در زندگی خود حمایت کنیم؟

شاید دوستی اسنوب باشد. که همجنس گرا هستند یا شاید کسی نزد شما بیاید تا جزئیات صمیمی خود را به اشتراک بگذارد. ممکن است افرادی که به روابط عاشقانه علاقه دارید به شما گفته باشند که دگرجنسگرا هستند. به هر وسیله ای مهم این است که حساس، پذیرنده و صبور باشید.

اگر دگرجنس گرا نیستید اما در حال قرار ملاقات با کسی هستید که دوست دارید. وقتی رابطه جنسی گزینه ای روی میز نیست احساس ناراحتی یا خجالت قابل درک است. صبر برای موفقیت نهایی رابطه شما ضروری است. و مهم است که در مورد نیازهای خود گفتگوی روشنی داشته باشید و تصمیم بگیرید که آیا می خواهید ادامه دهید یا خیر.

«بیشتر افراد آزاداندیش از ایده اجبار همجنس گرایان به انطباق با هنجارهای دگرجنس گرا می ترسند. سید می گوید: “ما هرگز به دوستان دوجنسه خود نمی گوییم که “یک طرف را انتخاب کنند”. مگر اینکه در موقعیتی قرار بگیرند که شامل گرمی، حمایت و دوستی عمیق باشد. همه باید آزاد باشند [به مرزهایش احترام بگذارید] و باید تصمیم بگیرد که به دنبال چه چیزی است و رفتارش با آن سازگار باشد.

آخرین کلمه

هویت جنسیتی چیزی است که دائما در حال تغییر است. وقتی این اصطلاح را در نظر می گیرید واضح است جنسیت زدایی که در سال 2006 وارد زبان انگلیسی شد اما به سرعت تبدیل به یک واژگان شد. اگر همجنس گرا هستید ممکن است در دنیای امروز احساس کنید که یک «غریبه» هستید. اما مطمئنا شما تنها نیستید. به یاد داشته باشید که با خودتان صادق باشید.

“هیچ کس نمی خواهد در یک جعبه به دام بیفتد. این شامل بدعت گذاران نیز می شود. و گسترش اصطلاحات جنسی انسان در مورد جنسیت منعکس کننده آن است.

منبع:

خیلی خوب

تقویم اندروید فارسی