جروزالم پست به قول بنت از کشته شدن اسرائیلی ها خبر می دهد.


تعلیق سفر جوبیدن به اراضی اشغالی ناشی از مشکلات سیاسی و بی ثباتی است که کابینه نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل را به تصرف خود درآورده است.

به گزارش رجانیوز، روزنامه انگلیسی زبان جروزالم پست روز دوشنبه در یادداشتی تحلیلی به وضعیت ناامن کنونی رژیم صهیونیستی اعتراف کرد. به نظر می رسد کابینه دولت نفتالی بنت بسته شده و کمتر از یک ماه تا پایان آن باقی مانده است. از این رو رئیس جمهور مشروط به سفر به سرزمین های اشغالی نبود.

وقتی روز جمعه اعلام شد که جو بایدن می خواهد سفر خود به سرزمین های اشغالی را لغو کند، هیچ کس تعجب نکرد. از آنجایی که رهبران کشورهای دیگر هرگز خود را برای کابینه بی‌ثبات به زحمت نینداخته‌اند، بایدن چقدر خوب است که با یک نخست‌وزیر ضعیف و نالایق که تنها چند روز از دولتش باقی مانده است، ملاقات کند؟

بایدن امیدوار است که دلایل برای او اهمیت داخلی داشته باشد. او می‌تواند بین لشگرکشی به سرزمین‌های اشغالی و ملاقات با نفتالی بنت و همچنین پیشبرد معاهده آبراهام به این مهم دست یابد. (برای بهبود روابط صهیونیست ها با منطقه) با راه اندازی سریع راه حل، دو دولت برای حل مسئله فلسطین و دستیابی به توافق با رژیم صهیونیستی در ایران.

ديدن کسي که آخر ماه اخراج شد چه فايده؟

اگرچه بایدن این سفر را یک ماه به تعویق انداخت. اما اگر این سفر دوباره لغو شود جای تعجب نخواهد بود. به ویژه به دلیل بحران های سیاسی حاکم بر رژیم صهیونیستی.

نفتالی بنت تا پایان ماه ژوئن از سمت خود برکنار نخواهد شد. بایدن و دیگر رهبران جهان هنوز متعجبم که چرا باید پول و انرژی را صرف کسی کنند که نمی‌داند تا چه زمانی در موقعیت خواهد بود.

روز جمعه در اقدامی بی سابقه گزارش شد. در حالی که چند روز تا انتخابات مهم پارلمانی اسرائیل (کنست) باقی مانده بود، نفتالی بنت نامه ای سرگشاده 28 صفحه ای به “اکثریت خاموش صهیونیست” نوشت و عاجزانه از آنها خواست. برای حمایت از او و کابینه اش به خیابان ها برود.

نخست وزیر اسرائیل در نامه ای چند روز قبل از سالگرد تحلیف بنت (13 ژوئن)، هشدار داد که اگر دولت او سرنگون شود، رژیم صهیونیستی در خطر فروپاشی قرار خواهد گرفت زیرا “تضاد داخلی”

جروزالم پست از بنت خشمگین شد و گفت که خوانندگان نامه او نه تنها بودند “اکثریت خاموش صهیونیست ها” بلکه دشمنان رژیم صهیونیستی. این شامل رهبران حزب الله نیز می شود. مقامات فلسطینی، حماس و ایران نیز، علت درگیری داخلی در شرایط ناامن است که فروپاشی کابینه مساوی با فروپاشی این رژیم است.

بیانیه نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز سخنان سید حسن نصرالله رهبر حرب الله را تایید کرد. در سال 2000 گفته شد که رژیم صهیونیستی به اندازه تار عنکبوت ضعیف است و برای نابودی آن کافی است.

نفتالی بنت پس از اخراج لیکود بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل برای بیش از یک دهه، به قدرت رسید.

در نامه خود به بنت دولت خود را “یک اکثریت صهیونیستی خاموش” نامید.