ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی


آیا کنکور برای شما کابوس است؟ اگر این مورد است شما می توانید با ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی بدون نگرانی در رشته و محل انتخابی خود ادامه تحصیل دهید. یکی از دلایل اصلی محبوبیت دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور وارد دانشگاه شوید. است.

در واقع متقاضیان مدرک دیپلم و لیسانس می توانند بر اساس معدل بدون کنکور ادامه تحصیل دهند. برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کاردانی را دارند معدل دیپلم بررسی می شود. و برای متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی میانگین مشارکت کنندگان مهم خواهد بود.

در اینجا اطلاعات مهمی وجود دارد که می توان از آنها در تصمیم گیری استفاده کرد. انتخاب دانشگاه جامع علمی کاربردی ما به شما خواهیم گفت چه چیزی برای ادامه تحصیل موثر است.

در مورد ثبت نام دانشگاه bبدون کنکور

دانشگاه علوم کاربردی یا دارای نام انگلیسی دانشگاه علمی کاربردی و صنعتی است که از علامت اختصاری استفاده می کند UAST ذکر شد؛ یکی از مجموعه های معتبر آموزشی است که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می کند، این دانشگاه نقش مهمی در تربیت افراد مستعد و ماهر جامعه دارد.

دانشگاه علمی کاربردی در دو قالب فعالیت می کند. یک ترم و یک ترم البته سیاست کار و تحصیل به تدریج تغییرات جدیدی وجود دارد و آموزش معمولی یک ترم با آموزش پادمانی جایگزین شد.

دروس قابل قبولی در دانشگاه علمی کاربردی

 • دیپلم: تحصیل در این مرحله کنکور نخواهد داشت. و نمرات و معدل دیپلم از عوامل موثر در محل پذیرش خواهد بود.

 • لیسانس گسسته: آموزش و پرورش در این مقطع کنکور ندارد. یکی از معیارهای اصلی انتخاب محل پذیرش سوابق تحصیلی و معدل کاردانی است.

 • مدرک کارشناسی ارشدعلاقه مندان به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توانند با شرکت در آزمون داخلی که سالانه توسط دانشگاه علمی کاربردی برگزار می شود به این هدف دست یابند.

دانشگاه علمی کاربردی هر ساله در مهر و بهمن از متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کاردانی و کارشناسی را دارند می پذیرد. اما شرایط متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد کمی متفاوت است. و متقاضیان می توانند با شرکت در آزمون داخلی تنها یک بار در سال شانس خود را برای تحصیل در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود امتحان کنند.

خوشبختانه دانشگاه علمی کاربردی از قبل وجود دارد شما می توانید از مسیر پر استرس کنکور سراسری دور شوید و بدون نگرانی به تحصیل خود ادامه دهید.

با گروه مطالعاتی دانشگاه علمی کاربردی آشنا شوید.

متقاضیان می توانند تنها یک گروه مطالعاتی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. رشته تحصیلی مورد نظر باید از میان رشته های پیشنهادی به عنوان زیرشاخه های گروه مورد نظر انتخاب شود. در صورتی که متقاضیان به این اصل مهم توجه نکنند روند ثبت نام بدون موفقیت به پایان می رسد.

زیر گروه های دانشگاه علمی کاربردی عبارتند از:

 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر
 • صنعت

زمان دقیق ثبت نام در مقطع دیپلم و لیسانس دانشگاه UAST

 • ترم اکتبرطبق تاریخ اعلامی سال گذشته متقاضیان تحصیل در مقطع دیپلم از چهارم تا یازدهم شهریور ماه فرصت ثبت نام دارند و مهلت ثبت نام متقاضیان مقطع کارشناسی از 11 تا 18 شهریور ماه اعلام شده است.
 • ترم فوریه: در زمان اعلام شده در سال گذشته متقاضیان کاردانی از 25 الی 22 آذرماه زمان ثبت نام ترم بهمن دانشگاه علمی کاربردی را دارند همچنین بازه زمانی 17 تا 23 دی ماه برای متقاضیان مقطع کارشناسی ناپیوسته می باشد.

این دوره زمانی ممکن است از سالی به سال دیگر کمی متفاوت باشد، البته معمولاً به مراحلی که در سال قبل دنبال شده است اشاره دارد. به طور کلی پیش ثبت نام برای متقاضیان مشترک و سپس نوبت به متقاضیان مقطع کارشناسی می رسد.


(کپشن) علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی می توانند در دو ترم مهر و بهمن ادامه تحصیل دهند.

درخواست از دانشگاه علمی کاربردی

اولین نکته ای که برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی باید به آن توجه کنید این است که تمامی فرآیندهای این دانشگاه به صورت آنلاین در دسترس هستند. به این ترتیب از مراجعه خودراهنما به مرکز این دانشگاه خودداری شود. برای ثبت نام آنلاین باید به سایت سازمان معبد با آدرس مراجعه کنید. www.sanjesh.org مراجعه کنید.

گام به گام تا موفقیت ثبت نام.

 1. به محل نمایندگی سنجش مراجعه کنید.
 2. یک لینک جامع علمی و کاربردی از منوی وبسایت انتخاب کنید.
 3. دانلود کتاب ثبت نام (برای هر سطح تحصیلی یک جزوه در وب سایت بارگذاری می شود. لطفاً این را در نظر داشته باشید دفترچه هر ترم تغییر می کند. و اطلاعات ثبت نام، رشته های منتخب، دانشگاه ها و … در مهر و بهمن ماه به روز می شود)
 4. لطفا به بخش خرید کارت و کارت اعتباری مراجعه کنید.
 5. لینک ثبت نام را انتخاب کنید
 6. اطلاعات داوطلب را وارد کنید
 7. رسید و کد رهگیری دریافت کنید. (در صورتی که مشترک رسید و کد رهگیری را با موفقیت دریافت کند، یعنی با فرآیند ثبت نام موفق انجام شد. عدم دریافت رسید و کد رهگیری به معنی تکمیل نشدن مراحل ثبت نام است.)

زمان اعلام نتایج

محل اعلام نتایج ثبت نام CMU همان محل نمایندگان مجلس می باشد. متقاضیانی که برای ترم مهر یا بهمن ثبت نام می کنند، می توانند در مدت 2 تا 3 هفته پس از پایان دوره ثبت نام، نتایج خود را در سایت سنجش مشاهده کنند.

پس از تصمیم گیری دانش آموزان باید در دو مرحله ثبت نام را تکمیل کنند. این دو مرحله عبارتند از:

 • ثبتنام آنلاین: این ثبت نام در سایت هم آوا با استفاده از آدرس انجام می شود edu.uast.ac.ir
 • ثبت نام خود: دانشجویان برای تکمیل ثبت نام با مدارک تحصیلی و هویت خود باید در دانشگاه های معتبر پذیرفته شوند.

شرایط عمومی متقاضیان تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی

 • کلیه متقاضیان باید به دین مبین اسلام و جمهوری اسلامی ایران پایبند باشند.
 • متقاضیان نباید دارای سابقه اخلاقی یا کیفری باشند.
 • متقاضیان باید قوانین و مقررات دانشگاه علمی کاربردی را رعایت کنند به این ترتیب باید سالانه شهریه خود را با در نظر گرفتن تاییدیه سالانه پرداخت کنند. ضمناً به نبود خوابگاه برای دانشگاه اذعان دارند.
 • طبق قوانین دانشگاه علمی کاربردی ممنوعیت خدمت سربازی نیز مرد محسوب می شود.

اسناد درخواست

 • 6 عکس شخصی
 • مدارک شناسایی (کارت شناسایی و شناسنامه)
 • ابطال کارت خدمت یا معافیت از خدمت سربازی
 • ثبت سوابق تحصیلی (ارائه گواهینامه یا اصل گواهی برای علاقه مندان به ثبت نام در مقطع کاردانی و ارائه مدرک کاردانی برای متقاضیان ثبت نام در مقطع کارشناسی گسسته).
 • ارائه کپی از صفحه اول بیمه نامه متقاضی.
 • ارائه آخرین گواهی اشتغال به کار و فیش حقوقی برای متقاضیان کار.

بایدها و نبایدهای ثبت نام

 1. متقاضیان دیپلم می توانند در هنگام انتخاب رشته حداکثر 30 رشته از یک گروه تحصیلی را انتخاب کنند. در صورتی که این تعداد برای متقاضیان گسسته کارشناسی به 20 رشته کاهش یابد.
 2. کارمندانی که قصد ادامه تحصیل دارند می توانند در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل کنند زیرا این دانشگاه برای این دسته از افراد امتیازات ویژه ای دارد.
 3. وضعیت پذیرش شاغل یا بیکار و همچنین جنسیت قابل قبول دو فاکتور بسیار مهمی است که متقاضیان باید در انتخاب رشته به آن توجه کنند.

آخرین کلمه

هدف ما از ارائه این مقاله بهبود اطلاعات ذینفعان در خصوص ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در نیمسال اول و دوم می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره تخصصی از دانشگاه علمی کاربردی با شماره تلفن 02188906532 تماس بگیرید.مشاوره گروه مشاور تهران سود