تهیه غذای اساسی: تهیه مرغ شیرین


نویسنده: اوینا دل پیتزو

به دوشنبه شب پرآشوب دیگر خوش آمدید. شما به یخچال می روید – و مجموعه ای از مواد مختلف از خواربارفروشی ارگانیک مورد علاقه خود – به این امید که برای پخت غذاهای سالم و خوشمزه ای که اهداف تناسب اندام شما را برآورده می کند ، انرژی جمع آوری کنید. به یاد داشته باشید که شما یک مرغ خریداری کرده اید و تصور می کنید که یک مرغ سرخ شده زیبا با پوست ترد ، زرق و برق بسیار زیبا و تزئینات رزماری روی آن پاشیده شده است. یک گزینه جذاب – اما در واقع آن چیزی نیست که در هنگام شروع غذا و به کره گفتید پیاده روی طولانی داشته باشید. همچنین چیزی که خریدید بدون پوست مرغ بود. برگردید و چشم امید به همسر ، همسر ، نوزاد ، سگ و / یا ماهی طلایی خود را ببینید و فکر کنید ، “چرا جوجه ها گوشت خوک افرا را نمی چشند؟ باهاش ​​چیکار کنم؟ ”

این باعث می شود که این سال را مطرح کنید که “چگونه می توانم این منبع خشک اولیه پروتئین را به یک محصول سنگین تبدیل کنم؟”

آشپزی بعد از یک روز طولانی می تواند طاقت فرسا باشد و آماده سازی غذا می تواند دلهره آور باشد ، به ویژه هنگامی که از خوردن یک مرغ خسته کننده دائم خسته شده اید ، اما با گزینه های آبیاری و خراشیدن می توانید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. به قبل از آماده شدن کمی طول می کشد ، اما برای تهیه غذاهای مورد نظر ارزش یک قدم ساده دیگر را دارد.


زیبایی برینینگ

برینینگ در بسیاری از فرهنگ های مختلف برای حفظ گوشت ، مزه و تغذیه نامناسب گوشت مورد استفاده قرار گرفته است. به طرق مختلف می توانید مرغ خود را میل کنید. اولین روش ، شاید متداول ترین ، آب نمک مرطوب است که از شما دعوت می کند تا مرغ را در حمام نمک غسل دهید. رژیم غذایی به طور متوسط ​​3/4 فنجان نمک و یک گالن آب نیاز دارد و می توانید شکر ، گیاهان و ادویه ها را به مزه اضافه کنید. به عنوان مثال ، برگ بو و درختان پروونس.

اجازه دهید مرغ حداقل 4 ساعت در آب نمک در دمای اتاق بماند یا یک شب آن را در یخچال بگذارید. اگر از سینه مرغ استفاده می کنید ، ایده خوبی است که قرار ملاقات بگذارید تا طعم بهتری پخش شود. آب نمک را حداقل 15 دقیقه قبل از سقوط ، و از 6 ساعت بیشتر نکنید. اساساً ، اگر مرغ قبلاً نازک شده است ، نمی خواهید مدتی آن را بمکید زیرا مواد را از بین می برد.

آب نمک مرطوب با اسمز ، با جذب آب و نمک به پروتئین کار می کند ، جایی که نمک به جوجه ها کمک می کند آب را حفظ کرده و مرطوب شوند.

روش دیگر آب نمک خشک است که شامل مرطوب کردن مرغ با نمک و سایر گیاهان خشک و ادویه جات ترشی جات و سپس بسته بندی کردن آن در کیسه به مدت یک یا دو روز قبل از پخت است.

روش مورد علاقه من پختن و پختن آب مرغ در حین پخت است. زمان زیادی طول می کشد اما طعم مرغ در یخچال چند روز بهتر و مرطوب می شود.


مرغ برشته مورد علاقه اوینا

من از این روش ترجیح می دهم از مرغ کامل استفاده کنم ، اما شما می توانید تکه های مرغ را نیز بپزید.

فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. دو فنجان آب به تابه اضافه کنید. مرغ را با نمک و مزه بپزید. در دمای 350 درجه به مدت 30 دقیقه بپزید سپس مرغ را از فر خارج کرده و آب حاصل را به تابه اضافه کنید.

درجه حرارت را به 450 درجه فارنهایت افزایش دهید و بسته به اندازه مرغ ، هر 10 دقیقه ، 2 یا 3 بار بپزید.

حرارت را به 350 درجه فارنهایت برگردانید و هر 5 دقیقه بپزید تا مرغ طلایی شود. سیب زمینی ها را پوست گرفته و به مدت دلخواه در فر بپزید. من این روش را بهترین می دانم زیرا آب ، نمک و ادویه جات برخی از چربی های طبیعی سینه و پوست مرغ را جذب می کند. شما در اصل به مرغ – و بقیه پرنده – به یک بلوئون طبیعی شیر می دهید. زمان زیادی طول می کشد ، اما طعم آن شیرین است و ارزش تلاش را دارد زیرا مرغ شما پس از چند روز خیس می شود.

اگر در حال تفت دادن یا سرخ کردن هستید ، برینینگ یک ابزار ضروری برای پخت مرغ مرطوب است و همچنین می تواند برای سایر گوشت های بدون چربی استفاده شود.

کشتی ها انواع مختلفی را ارائه می دهند

ماریناد یک روش پیچیده تر برای آماده سازی اولیه است و از شما می خواهد هنگام ساخت ماریناد برای مرغ خود خلاق باشید. مهم این نیست که از رطوبت محافظت کنید ، بلکه نحوه طعم خوب مرغ است. ماریناد معمولاً شامل هر ترکیبی از روغن ، اسید ، ادویه جات و گیاهان خرد شده یا خرد شده است. می توانید لیمو و سایر میوه ها و سبزیجات و همچنین ماریناد را به آن اضافه کنید تا طعم و طعم بیشتری به آن بدهد.

ماریناد باید از برچسب طعم خاص پیروی کند. به عنوان مثال ، ممکن است نماد طعم آسیایی مانند زنجبیل و لیمو یا یک مارک Southwest با سوپ چیپوتل شیرین و تند را دوست داشته باشید. امکانات بی پایان است. اگر آن را زیاد در آشپزخانه امتحان نکرده اید ، تعداد زیادی ماریناد عالی در اینترنت وجود دارد. مانند آب نمک مرطوب ، مرغ نباید روی ماریناد بر پایه لیموناد بنشیند ، در این حالت حداکثر 4 ساعت ، زیرا می تواند باعث نرم شدن و مات شدن گوشت شود.

نگهداری مرغ به مدت طولانی با سرکه لیمو یا ماریناد آن را خیلی لطیف نمی کند. از طرف دیگر ، چون مارینادها فقط به سطح طعم می دهند ، اگر آن را طولانی کنید ، مرغ طعم ترشی را حفظ می کند – و این برای همه انواع گوشت صدق می کند ، نه فقط مرغ. تعادل را پیدا کنید ، این بستگی به محتوای ماریناد دارد.

ماریناد چیپوتل عسلی اوینا

یکی از دستورهای مورد علاقه من برای سینه مرغ ، ترکیب عسل چیپوتل است.

1 1/2 پوند سینه مرغ

4 قاشق غذاخوری عسل

4 قاشق غذاخوری آب مرغ

1 قاشق غذا خوری روغن زیتون

یک قاشق غذاخوری بطری چیپوتل

آب لیمو 11/2 قاشق غذاخوری

شور به مزه

سینه مرغ را در کیسه یخ قرار دهید. همه مواد را مخلوط کرده و روی مخلوط مرغ بریزید. در صورت امکان ، 4+ ساعت یا شب ، برای بهترین نتیجه ، ارسال می شود. با این حال ، سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان آماده پخت در یک تابه یا پخت بعد از 30 دقیقه است.

اگر سینه مرغ را تفت می دهید ، فر را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید و به مدت 25-30 دقیقه بپزید. قبل از سرو از فر خارج کرده و بگذارید 5 دقیقه بماند. با خیال راحت می توانید هر نوع طعم را ایجاد و اضافه کنید.


هنگام استفاده از Brines و Marinades

تفاوت هایی بین دو روش آماده سازی قبل از مرغ وجود دارد و آنها در نحوه رشد جوجه های شما تفاوت ایجاد می کنند. برینینگ یک روش مبتنی بر نمک است که برای نرم کردن و محافظت از رطوبت مرغ استفاده می شود. این می تواند طعم فوق العاده ای به مرغ شما ببخشد ، اما طعم آن به همان اندازه قوی نیست که در ترشی یافتن می بینید. دم کردن برای پخت و سرخ کردن مرغ عالی است ، اما اگر مرغ خود را سرخ می کنید ، انتخاب مناسبی نیست.

ترشی یک راه عالی برای افزودن طعم است ، اما از آنجا که اکثر مارینادها نمک ندارند ، گوشت مرطوب نمی شود ، مخصوصاً مارینادهایی که بر اساس شکر و عسل هستند. با این وجود ، اگر علاقه زیادی به سرخ کردن مرغ دارید ، فرآیند ترشی آن طعم و بافت بهتری را برای شما به ارمغان می آورد.

هر دو روش جوجه های شما را زنده نگه می دارد و هر شام را لذت بخش تر می کند.

مزایای سلامتی برینینگ در مقابل مارینادز

به طور کلی ، من معتقدم خراشیدن گزینه بهتری است زیرا می توانید رطوبت بیشتری را در مرغ حفظ کنید در حالی که آن را مزه می کنید. در صورتی که مرغ حاوی آب نمک باشد در روز دوم بیشتر از آن لذت خواهید برد ، در حالی که مرغ پخته برای غذایی که بلافاصله پس از پخت می خورید بهتر است.

شاید از تمام نمکی که برای مالیدن استفاده می شود شگفت زده شوید. به نظر می رسد نمک ناسالم نیست؟ وقتی همه جوجه ها را یکجا نخورید ، متوجه می شوید که بسیار امن تر از استفاده از سدیم هستید. برای اکثر مردم ، مصرف معمول پروتئین 4-6 اونس است ، تقریباً به اندازه یک مشت قسمت 4 اونس مرغ له شده قبل از پخت ، به طور متوسط ​​300-400 میلی گرم سدیم دارد. به گفته سازمان غذا و دارو ، یک فرد معمولی باید حداقل 180 میلی گرم سدیم در روز و حداکثر 2300 میلی گرم مصرف کند. در واقع ، طبق اعلام انجمن قلب آمریکا ، یک آمریکایی به طور متوسط ​​بیش از 3400 میلی گرم سدیم در روز مصرف می کند.

بنابراین ، حتی اگر در مصرف نمک خود دقت کنید ، 400 میلی گرم در هر وعده مرغ واقعاً چنین نیست. بقیه بشقاب شما نباید بیش از 100 میلی گرم سدیم داشته باشد و این تنها در صورتی است که رژیم غذایی خود را بیش از حد نمک بزنید. یک بشقاب معمولی برای افرادی که هوشیار هستند ممکن است شامل سرو مرغ ، نصف فنجان بروکلی و یک فنجان برنج قهوه ای ، مخلوط با حدود 430 میلی گرم سدیم باشد. اگر این غذایی است که به طور معمول برای خود درست می کنید ، سدیم موجود در مرغ چیز مهمی نیست.

اگر پخت مرغ دارید که دوست دارید آن را به اشتراک بگذارید ، لطفاً نظرات زیر را بنویسید و با خیال راحت این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید