تفاوت بین کینوا و آمارانت چیست؟

دانه‌های کینوا و دانه‌های گل تاج خروس آنقدر شبیه به هم هستند که تعجب می‌کنید که آیا در واقع همان محصول هستند یا خیر.

آنها از یک خانواده گیاهان می آیند و از نظر تغذیه کاملاً مشابه هستند اما تفاوت هایی وجود دارد.

هر دوی آزتک‌ها از آمریکای جنوبی، آمارانت را به عنوان غذای اصلی پرورش می‌دادند، در حالی که اینکاها کینوا را پرورش می‌دادند. شرایط رشد مورد نیاز برای هر دو دقیقاً یکسان است. در واقع هر دو در شرایط سخت و خاک ضعیف به خوبی رشد می کنند. محل رشد بومی آنها در ارتفاعات زیاد در کوهستان بود. در دوران مدرن آنها در ایالات متحده آمریکا و آمریکای جنوبی رشد می کنند و با بهبود شرایط رشد هر دو گیاه به راحتی تولید می شوند. آنها 3 تا 6 ماه از زمان کاشت محصول می دهند.

2 تفاوت اصلی از منظر آشپزی عبارتند از:

اندازه دانه ها

دانه های آمارانت کمی کوچکتر از دانه های کینوا هستند. آنها در همان رنگ های سفید، کرم، قرمز یا مشکی هستند، اگرچه باید بگویم که من فقط سفید و کرم موجود در مغازه ها را دیده ام. احتمالاً باید خودتان را رشد دهید تا دیگران را بدست آورید. آنها برای غلیظ کردن سوپ ها و کاسرول ها بهتر هستند تا اینکه در زمان پخت طولانی تقریباً ناپدید شوند. ظاهر هر دو دانه مشابه است و هر دو پس از پختن، «دم» آشنا را دارند. (امتحان کنید و ببینید)

ساپونین ها

کینوا دارای پوششی از ساپونین است که طعم تلخی دارد. اینها باید قبل از پختن شسته شوند. آمارانت این ساپونین ها را ندارد و بنابراین نیازی به همان سطح آماده سازی ندارد. پوشش این ساپونین ها مشکلی برای رساندن کینوا به بشقاب شام دنیای غرب بوده است. در 3 یا 4 سال گذشته سازندگان کینوا را پیش شست و شو می کردند به طوری که در حال حاضر شما معمولاً نیازی به پیش شستن کینوا ندارید.

به طور خلاصه، هر دو این غلات دارای پروفایل های تغذیه ای تقریبا یکسانی هستند. اندازه کوچکتر دانه تاج خروس خود را به انواع سوپ، کاری و انواع کاسرول می رساند. دانه کینوا همیشه برای سالادها و غذاهای سرخ کردنی که در آن کینوا هنوز هم دیده می شود و هم می توان خورد، بهتر است.