تغذیه ورزشی چیست – I.

تغذیه ورزشی نیز از اهمیت کمتری برخوردار نیست. چیزی که در مورد ورزشکارانی که در تلویزیون می بینید که در المپیک شرکت می کنند و رکوردهای جهانی را می شکنند نمی دانید این است که آنها برنامه ای دارند که به آنها امکان موفقیت می دهد.

اگر در ورزش خود موفق هستید، باید مطمئن شوید که رژیم غذایی شما اولویت دارد. آیا می دانید که چه کاری انجام دهید؟

این سوالات را از خود بپرسید:

o آیا می دانید قبل از شروع بازی چه زمانی غذا بخورید؟

o آیا می دانید اگر قبل از ورود به بازی خورده شوند چه غذاهایی به شما کمک می کند تا در نهایت برنده بازی شوید؟

o آیا واقعاً می دانید بدن شما برای تحمل هر کاری که می خواهید با بدن خود انجام دهید به چه میزان رطوبت نیاز دارد؟

o آیا می‌دانستید که با رژیم غذایی، برنامه‌ریزی و سازگاری مناسب، بدن شما می‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد، عملکرد سخت‌تری داشته باشد و احتمال موفقیت در کاری که می‌خواهید انجام دهد بیشتر است؟

تعهد مهم است

وقتی صحبت از تغذیه ورزشی به میان می آید، نیازی به این فرض نیست که همه چیز را می دانید. در واقع شما باید تشنه یادگیری باشید. ببینید چه چیزی برای بهبود عملکرد بدن شما وجود دارد. دریابید که اکنون چه کاری انجام دهید تا بیشترین استفاده را از زمان خود روی زمین ببرید. و یاد بگیرید که چگونه به درستی از خود مراقبت کنید تا از خطر آسیب جلوگیری کنید.

وقتی صحبت از این چیزها می شود، مهم ترین عنصر از خود گذشتگی است. در این کتاب خواهید آموخت که برای موفقیت در تغذیه ورزشی نیاز به تلاش و پشتکار فراوان است. همچنین هیچ میانبری وجود ندارد که ارزش استفاده از آن را داشته باشد.

دانش اولین کلید موفقیت است. شما خواهید آموخت که چگونه تغذیه ورزشی تقریباً بر هر جنبه از بازی شما تأثیر می گذارد، و چگونه غذاها، تمرینات و فرآیندهایی که بدن خود را انجام می دهید می تواند به شما در بهبود بهتر بازی کمک کند.

شما باید برای بهبود عملکرد کلی خود وقت بگذارید و از طریق این مراحل و پیشنهادات کار کنید. همانطور که قبلا ذکر شد، این کار نیاز به فداکاری زیادی دارد. پس انتظار نداشته باشید که غذای مناسب بخورید و فورا نتیجه بگیرید.

بدن شما به شما نیاز دارد تا سوخت مورد نیاز خود را برای انجام هر کاری که می خواهید انجام دهید، در اختیارش قرار دهید. با این حال، بیشتر ورزشکاران به اهداف تغذیه ورزشی خود توجه کافی ندارند. خیلی ها این اشتباه را مرتکب می شوند که معتقدند اگر فقط سخت تر کار کنند، می توانند کاری را که باید انجام شود، انجام دهند.

ابتدا با یادگیری هوشمندانه کار کنید

به عنوان یک ورزشکار، باید به تمام جنبه های بازی نگاه کنید. از این رو، این به شما بستگی دارد که مطمئن شوید بازی شما تمام سوخت و قدرت را دارد تا شما را سریع و موثر به موفقیت برساند.

برای شروع، یاد بگیرید که چه چیزی را از دست داده اید. سپس با اضافه کردن یک به یک به استفاده از این عناصر در زندگی روزمره خود ادامه دهید. باید انتظار داشته باشید که کار سختی باشد. با این حال، اگر تغییرات ذکر شده در اینجا را اعمال کنید، می توانید انتظار نتایج را داشته باشید.

توصیه می شود قبل از انجام ورزش یا ایجاد تغییرات شدید در رژیم غذایی خود حداقل برای مدتی با پزشک خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که سلامت شما در حد مطلوبی است. علاوه بر این، اگر با هر گونه چالش فیزیکی یا مصرف دارو مواجه هستید، مطمئن شوید که این توصیه ها را با خیال راحت دنبال کنید.

موفقیت زمانی حاصل می شود که به تمام زمینه های بازی خود از جمله تغذیه ورزشی نگاه کنید.