تغذیه بهینه – نیاز به ویتامین های تغذیه

موضوع تغذیه گسترده و عمیق است. نظریه ها و مطالعات زیادی وجود دارد و بنابراین تعداد زیادی اظهارات متناقض نیز وجود دارد. حتی کارشناسان در مورد تأثیر ویتامین های تغذیه بر فرآیندهای بدن و عملکرد ذهنی انسان نظرات متفاوتی دارند. یکی از حقایق شناخته شده این است که هر فردی بدن منحصر به فردی دارد و تأثیر چیزهای مختلف برای هر یک از آنها متفاوت است. حتما تا به حال به مقالات زیادی برخورد کرده اید که چیزهای متفاوت یا گاهی متضاد می گویند. آموزش قبل از پیروی از هر پیشنهاد یا رژیمی بسیار مهم است و این هدف اصلی وب سایت تغذیه بهینه است.

همیشه به یاد داشته باشید که ما مثل هم نیستیم. علاوه بر بدن فرد، فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که تعیین می کند او به چه میزان ویتامین های تغذیه ای اضافی نیاز دارد. سبک زندگی، ظرفیت جذب بدن شما، میزان تغذیه در رژیم غذایی روزانه و بسیاری از جنبه های این چنینی قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد نیاز بهینه تغذیه هر فرد مورد توجه قرار می گیرد. برای مثال اگر مشروب می‌نوشید یا سیگار می‌کشید، حتی اگر مانند دیگران غذای مغذی مصرف کنید، نیاز غذایی شما بیشتر خواهد بود. به طور مشابه، اگر باردار هستید، از هرگونه آلرژی، نوعی بیماری معمولی، استرس عاطفی یا ضعف ارثی رنج می برید، نیاز غذایی شما در مقایسه با یک فرد عادی بیشتر خواهد بود.

فرمول تغذیه ای بهینه این است که بدن شما مقدار مناسبی از ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین کند. همه ما می دانیم که ویتامین ها و مواد معدنی برای عملکرد صحیح بدن ما بسیار ضروری هستند. هر دوی این عناصر با هم کار می کنند و بنابراین پیشنهاد می شود که آنها نیز با هم گرفته شوند. بهترین راه برای کمک به بدن برای داشتن حداکثر مزیت از طریق غذاهای طبیعی و سالم است.

شکی نیست که یک رژیم غذایی عالی که دارای تغذیه کامل باشد راه زیادی را در پی خواهد داشت. از سوی دیگر، افرادی که نیاز به تغذیه اضافی دارند باید مکمل های غذایی دریافت کنند. اگر می خواهید بدانید که آیا به مواد مغذی اضافی نیاز دارید یا خیر، با پزشک خود مشورت کنید. همیشه بهتر است قبل از هر گونه تغییر در رژیم غذایی خود از مشاوره حرفه ای استفاده کنید.