تغذیه با شیر مادر و ناشتا برای زنان باردار و مادران شیرده


تغذیه با شیر مادر بهترین راه برای رشد نوزاد است ، با توجه به اهمیت شیر ​​مادر برای نوزادان به ویژه در شش ماهگی اوایل زندگی (جایی که نوزاد منحصراً از شیر مادر تغذیه می کند) و اضطراب مادر شیردهی در ماه رمضان بر تأثیر روزه بر کمیت و کیفیت شیر آنها باعث نگرانی روزه داری می شود.

در اینجا چند س commonال رایج برای پاسخگویی وجود دارد:

آیا می توانیم روزه بگیریم؟

به گفته کارشناسان ؛ روزه گرفتن برای مادر سالم با فرزند سالم اگر در ساعات بسون غذا و مایعات کافی دریافت می کنید صبحانه تا سحر مشکلی ندارد.
اگر مادر یا نوزاد بیماری یا مشکل خاصی دارند ، باید با پزشک مشورت کنند تصمیم شما در مورد روزه گرفتن
اگر مادر دچار کمبود وزن ، کم خونی ، کلسیم کم ، ضعف دائمی یا بیماری خاصی (به ویژه دیابت) دارد ؛ کودکی که ضعیف یا کم وزن یا بیمار است دارد ؛ اگر مادر در دوران بارداری دچار کم خونی باشد و نوزادش هنوز در ذخایر آهن کم ، ابتدا باید به سلامت خود و نوزادش فکر کند بهتر است روزه نگیریم. به خصوص در 6 ماه اول زندگی نوزاد شیردهی کامل.
اگر تغذیه مادر ناقص و نامطلوب باشد ، بدن مادر از ذخیره سازی به دست می آید او می توانست ترکیب شیر را تکمیل کند ، می توانست باعث پوسیدگی دندان ، ریزش مو و آسیب به مادر و ستون فقرات می شود اگر این الگو کاهش یابد و مادر روزه بگیرد ، مادر قطعاً صدمه دیده است.

** به طور خلاصه ، اگر مادر می تواند در طول روز بدون آسیب رساندن به سلامتی خود مقدار لازم شیر را به خود نوزاد بدهید ، روزه گرفتن نقص است مایا مادران شیرده می توانند با تغذیه مناسب مایعات کافی دریافت کنند ،فعالیت بدنی را در ساعات روزه داری کاهش دهید و به جای آن تلاش کنید به نوزاد خود شیر دهید ، شب بین افطار و سحر ، شما روزه هستید آنها به راحتی همپوشانی خواهند داشت.

آیا کیفیت و حجم شیر تغییر می کند؟
نمی توان نظر کلی درباره همه مادران داد زیرا این یک نوع مسئله است تغذیه و میزان ذخیره فیزیکی در مادر برمی گردد. شما تحقیقاتی انجام داده اید درک اجزای اصلی شیر ناشتا می تواند بینایی را به شدت تغییر دهد او نمی تواند.
تغییر حجم شیر برای مادران مختلف متفاوت است اما معمولاً اندک است آنها حجم تولید شیر را کاهش می دهند. این امر در مورد مواد مغذی و مایعات نیز صدق می کند استفاده و فعالیتهای روزانه مادر برمی گردد.

آیا سن کودک مهم است؟

نوزاد فقط 4 تا 6 ماه و بیشتر از آن از شیر مادر تغذیه می کند او به ندرت رژیم کامل می گیرد. توصیه اکثر متخصصان این است وقتی کودک غذای کافی دریافت نمی کند روزه نگیرید. زیرا امکان پذیر است شما نمی توانید شیر مورد نیاز نوزاد را بدهید.
تعیین اینکه آیا مادر باید از 6 تا 12 ماهگی روزه بگیرد یا نه وضعیت و رشد نوزاد بستگی به وضعیت مادر و حجم شیر دارد. اگر مادر باید وزن خود را افزایش دهد و خوب رشد کند و خوب غذا بخورد روزه گرفتن مشکلی ندارد.
از یک سال به بعد ، جزء اصلی تغذیه نوزاد ، غذا و شیر مادر است کمتر از قبل غذا بخورید ، به اندازه کافی از غذای سالم استفاده کنید به سادگی سریع.
به طور کلی ، مادرانی که در حال تغذیه با شیر مادر هستند تغذیه مناسبی دریافت می کنند ، مایعات کافی دریافت می کنند ، فعالیت بدنی را در طول روز کاهش دهید و سعی کنید شب ها به جای روز بخوابید در فاصله افطار تا سحر به نوزاد خود شیر بدهید ، روزه گرفتن راحت تر است.

آیا وزن نوزاد و مادر برای روزه داری مهم است؟

وزن نوزاد هنگام تولد و زمانی که مادر تصمیم می گیرد روزه بگیرد یک عامل م inثر در تصمیم گیری اگر وزن کودک کمتر از میزان دلخواه است این که آیا سن است یا منحنی رشد نشان دهنده سوء تغذیه است ، این این مسئله باید به عنوان یک شاخص مهم در تعیین روزه در نظر گرفته شود در نظر گرفته شود. در چنین مواردی حتی اگر کودک در سال باشد دوم تغذیه است ، روزه گرفتن برای مادر خوب نیست. گاهی مثل یک خانم او می آید و می گوید بچه من 8 ماهه است و تازه شیر می دهد او غذا نمی خورد و این وضعیت نشان می دهد که نوزاد ضعیف و ضعیف است از نظر وزن ، در اینجا مادر مجبور نیست روزه بگیرد یا عاشق شود در همین حال ، عجله کنید. یا مثلاً اگر مادر ضعیف و دارای اضافه وزن باشداو بسیار جوان است و یک نوزاد 8 ماهه دارد ، باز هم توصیه می شود روزه بگیرید گریه نکن.

آیا ساعات روزه داری و زمان رمضان است؟ آیا مهم است؟

می توانید بله بگویید ؛ زیرا تابستان علاوه بر ساعت های زیاد گرسنه و تشنه می مانید ، گرما همچنین باعث تبخیر مقدار زیادی آب بدن می شود او مادر می شود. بنابراین ، باید مراقب ساعات بین افطار و صحرا باشید نیازهای بدن خود را برآورده کنید ، در غیر این صورت شما نمی توانید شیر کافی برای نوزاد خود تهیه کنید شما نخواهید بود
اکنون که بهار هستیم و شما حدود 15 ساعت روزه می گیرید ، اگر می خواهید روزه بگیرید ، مطمئن شوید که مایعات کافی دریافت می کنید. بهترین و مهمترین این مایعات آب است. سعی کنید تشنگی خود را آرام کنید از شیرینی های خانگی و کمی شکر استفاده کنید. نوشیدنی های سرد را امتحان کنید نمونه هایی از انواع مختلف تعریق (واژینال ، بینی و …) با زرده تخم مرغ و خاکشیر غذا بخورید ، پر از نمک های مختلف.

آخرین کلمه:

با پزشک خود مشورت کنید. اگر نمی توانید روزه بگیرید ، ناراحت نشوید زیرا خدا برای شما و نوزاد شما روزه می گیرد
ترجیح داده شده (آیات 183 و 184 سوره بقره). ناراحتی و استرس ناشی از آن برتون از روزه نگرفتن رنج می برد ، می تواند باعث ترشح شود شیر می دهد یا باعث بی اشتهایی می شود.

برات آرزوی خوشبختی و سلامتی دارم

دیدگاهتان را بنویسید