تعریف سازگاری متن در روابط


در دبیرستان به فنلاند مهاجرت کرد

همانطور که احتمالاً در مورد معیارهای دوستیابی مانند جذابیت فیزیکی شنیده اید. سازگاری عاطفی و شیمی جنسی اما معیارهای جدیدی وجود دارد که در موبایل امروزی، اپلیکیشن های دیجیتال و دوستیابی اینترنتی مهم هستند: سازگاری متن.

تصور کنید در طول شام و نوشیدنی با شخصی که با او معاشرت می کنید ملاقات می کنید و ساعت ها چت می کنید. به شما خوش می گذرد قرار بعدی خود را با هم برنامه ریزی کنید. برو خونه بهش پیام بده و داشت می خواند

روز بعد، همانطور که در رسانه های اجتماعی پیمایش می کنید ویدیویی می بینید که شما را به یاد حرفی می اندازد. بنابراین شما با او به اشتراک بگذارید اما بعد از چند ساعت پاسخ برچسبی آمد. تبدیل شدی به یک خنده معمولی

دفعه بعد به یک قرار می روید و همه چیز خوب پیش می رود. هیچ پرچم قرمزی وجود نداشت و گفتگوها به آرامی و بدون اتفاقات شرم آور یا مکث های ناخوشایند پیش می رفت. می دانید که شما دو نفر شیمی عالی دارید، اما “با پیام ناسازگار هستید.”

سازگاری متن

سازگاری متن

سابرینا رومانوف، روانشناس بالینی و استاد دانشگاه یشیوا. که در مسائل روابط تخصص دارد بگوییم سازگاری با متن یعنی داشتن همان انتظار از ارسال پیام و دادن معنایی مشابه به پیامی مانند شخص دیگری.

در حالی که زوج های تازه قرار ملاقات ممکن است مشکلاتی با سازگاری متن داشته باشند. حتی زوج های طولانی مدت ممکن است لزوماً با پیام سازگار نباشند.

این مقاله به بررسی فرمت های مختلف پیام رسانی می پردازد. و راهکارهایی را برای بهبود سازگاری پیامک با شریک زندگی خود پیشنهاد دهید.

نقش ارتباط متنی در روابط

دکتر رومانوف برخی از اهدافی که ارتباط متنی می تواند در یک رابطه استفاده کند را بیان کرد:

 • معاینه کردن
 • با هم آشنا بشیم
 • یک رابطه عمیق تر ایجاد کنید
 • با هم برنامه ریزی کنید
 • مدیریت تدارکات
 • معاشقه
 • ارسال پیامک (ارسال پیام های جنسی بر اساس عکس)
 • در تماس باش
 • به اشتراک گذاری اطلاعات مرتبط

اندازه گیری سازگاری متن

آیا شما و شریک زندگیتان با پیام های هوشمند سازگار هستید؟ دکتر رومانوف گفت روش های مختلفی برای سنجش ثبات یک پیام وجود دارد، به عنوان مثال، او پیشنهاد می کند سوالات زیر را از خود بپرسد:

 • چه کسی بیشتر احتمال دارد مکالمه متنی را شروع کند؟
 • عملکرد یا هدف پیام هایی که ارسال می کنید در مقایسه با پیام هایی که شریک زندگی شما ارسال می کند چیست؟
 • چه مدت طول می کشد تا شما و همسرتان به پیام های یکدیگر پاسخ دهید؟
 • آیا طول، لحن و سبک پیام آنها با شما برابر است؟
 • آیا تا به حال شما و همسرتان پیام های یکدیگر را اشتباه تفسیر کرده اید؟
 • آیا شما و شریک زندگی تان در مورد عادت های پیامک خود بحث می کنید؟
 • آیا پیام او شما را خوشحال می کند یا مضطرب و گیج می کند؟

داشتن عادت‌ها و انتظارات پیامک مشابه با شریک زندگیتان به این معنی است که شما با پیام‌های متنی سازگار هستید. با این حال، داشتن نگرش بسیار متفاوت نسبت به پیامک ممکن است به این معنی باشد که شما و همسرتان شیک هستید. پیوست‌های مختلف و پیام‌های ناسازگار.

بر اساس یک مطالعه در سال 2021، زوج هایی که در روابط از راه دور هستند به طور منظم به یکدیگر پیامک می دهند و به پیام های یکدیگر پاسخ می دهند. بلافاصله سطوح بالاتری از رضایت از رابطه را گزارش کرد.

قالب پیوست چگونه بر رفتار پیام‌رسانی تأثیر می‌گذارد؟

سبک دلبستگی یک فرد می تواند نقش مهمی در شکل دادن به عادات پیامک در روابط داشته باشد.در زیر، دکتر رومانوف توضیح می دهد که داشتن سبک دلبستگی مضطرب یا اجتنابی می تواند بر عادات پیامک تاثیر بگذارد.و سازگاری پیامک شما با شریک زندگیتان چگونه است؟

قالب پیوست مضطرب

افراد مبتلا به اضطراب تمایل دارند از پیامک استفاده کنند تا در یک رابطه احساس امنیت کنند.

آن‌ها ممکن است از پیام‌های متنی به عنوان راهی برای ایجاد یک پیوست امن‌تر با ارائه مداوم ارتباط از طریق پیام متنی در طول روز استفاده کنند. برای آنها، ارسال پیامک راهی برای جمع‌آوری شواهدی است که نشان می‌دهد رابطه‌شان امن است. این به آنها شواهد ملموسی می دهد که نشان می دهد برای شریک زندگی خود مهم هستند.

این افراد ممکن است احساس طرد شدن کنند یا تعجب کنند که اگر شریک زندگی آنها به پیام های آنها پاسخ نمی داد، رابطه آنها چگونه خواهد بود. آنها ممکن است بر این باور باشند که در حال رها شدن هستند یا اینکه شریک زندگیشان از آنها ناراضی است. عدم دریافت پاسخ به موقع از طرف شریک زندگی آنها می تواند برای آنها استرس زا و دلسرد کننده باشد.

از فرمت های پیوست خودداری کنید

کسانی که سبک های دلبستگی اجتنابی دارند، تفاوت های بیشتری دارند. این بدان معناست که آنها برای استقلال خود ارزش قائل هستند. آنها نمی خواهند همیشه با عزیزان خود در تماس باشند و ترجیح می دهند زندگی، هویت و روابط خود را از روابط عاشقانه جدا نگه دارند.

آنها ممکن است اعمال یکدیگر را منسجم و وابسته به یکدیگر تفسیر کنند و احساس تنگی نفس کنند. سازگاری متنی به میزان ادغام یا تمایز شرکا در رابطه خود بستگی دارد.

چگونه سازگاری متن را بهبود بخشیم

سازگاری متن با همسرتان می تواند استرس را کاهش دهد. با این حال، اگر شما و همسرتان سبک های پیام رسانی متفاوتی دارید، دکتر رومانوف مراحلی را پیشنهاد می کند که می تواند به شما در بهبود رابطه کمک کند. سازگار در پیام رسانی

تنظیمات خود را به اشتراک بگذارید

اگر شما و شریک زندگیتان روش های متفاوتی برای ارسال پیامک دارید. برقراری ارتباط و توضیح ترجیحات خود در مورد این موضوع مفید است.

شرکایی که در مورد سبک‌های ارتباطی ناسازگار صحبت می‌کنند معمولاً با فاصله‌ای مواجه می‌شوند که یکی از طرفین با ارسال پیامک بیشتر و بیشتر، طرف دیگر را دنبال می‌کند و دیگری کناره‌گیری می‌کند و تلاش کمتری می‌کند. او انجام میدهد

افراد ابطال شده اغلب به دلیل اینکه احساس می کنند کنترل و قضاوت می شوند، عقب نشینی می شوند. و ارتباط بیشتر می تواند باعث شود که آنها احساس فریبکاری کنند. از سوی دیگر، زوج هایی که خواهان ارتباط بیشتر هستند ممکن است زمانی که شریک زندگی آنها آماده نیست به انتقاد یا عصبانیت روی بیاورند. که باعث شد بیشتر بخواهند و این چرخه معیوب را ادامه دهند.

برای شرکا مهم است که در هنگام ارسال پیام نیازهای خود را مشخص کنند. که اغلب ناسازگار است و سپس نقطه میانی را پیدا کنید برای جلوگیری از هرگونه سوء تفاهم بهتر است حضوری با هم صحبت کنید.

به مرزها احترام بگذارند

هنگام ارسال پیامک، سعی کنید به ترجیحات و مرزهای شریک زندگی خود احترام بگذارید. در این مدت از ارسال پیامک به آنها خودداری کنید.

با پیامک مکالمات سختی نداشته باشید.

از متن برای صحبت در مورد مشکلات استفاده نکنید. با شریک زندگی خود بحث کنید یا از موضوعات دشوار اجتناب کنید

اگر می خواهید با معشوق خود گفتگوی مهمی داشته باشید. زمانی که هر دوی شما کاملاً حواس تان باشد و بتوانید لحن صدا و زبان بدن یکدیگر را بفهمید، گفتگوی رو در رو داشته باشید. پیام های شما بیشتر احتمال دارد که متن را اشتباه تفسیر کنند.

آخرین کلمه

سازگاری متن معیاری است که نشان می دهد شما و شریک زندگی تان چقدر خوب کنار می آیید. بودن با زوجی که زیاد پیامک می‌فرستند می‌تواند آزاردهنده باشد. در حالی که بودن با کسی که خیلی کم پیامک می‌فرستد می‌تواند دلهره‌آور باشد، صحبت کردن در مورد ترجیحات پیامک شما می‌تواند به شما و شریک زندگیتان کمک کند تا در برقراری ارتباط راحت‌تر احساس کنید.

منبع:

خیلی خوب

تقویم اندروید فارسی