تصادف در قطار طبس – یزد / کشته شدن 17 هموطن / عذرخواهی وزیر راه و شهرسازی از شهروندان


گروه های اجتماعی – رجانیوز: قطار مسافربری طبس – یزد ساعت 5:30 امروز چهارشنبه 18 خرداد در کیلومتر 50 محور طبس – یزد (ایستگاه مازینو) بر اثر برخورد با بیل مکانیکی از ریل خارج شد. به گفته فرماندار طبس این حادثه 17 کشته برجای گذاشته و هلال احمر تعداد مجروحان را 50 نفر اعلام کرده است.

راه آهن جمهوری اسلامی ایران صبح امروز از برخورد قطار مسافربری طبس – یزد با بیل مکانیکی و خروج قطار از ریل خبر داد. بلافاصله پس از اعلام حادثه بلافاصله نیروهای امدادی استان های کراسان جنوبی، کراسان، رضوی، اصفهان و یزد برای نجات مجروحان به طبس اعزام شدند. قطار مسافربری مشهد به یزد 348 مسافر را جابجا کرد.

در ابتدای تصادف تعداد مجروحان 10 نفر و تلفات 10 نفر بود که با اعزام نیروهای امدادی و امدادی به 50 نفر رسید. مجروحان برای مداوا به یکی از مراکز درمانی طبس اعزام شدند. آخرین خبر حاکی از آن است که استاندار خراسان جنوبی در محل حرکت قطار مسافربری مشهد راهی یزد شد.

وزارت آموزش و پرورش از مردم در صفحات شخصی عذرخواهی می کند با اعلام اینکه به صحنه خواهد پیوست

در تماس تلفنی با فرماندار کورات جنوبی وزیر کشور خواستار ماندن در صحنه قطار مسافربری طبس شد. و فوراً امکانات لازم را برای بررسی قربانیان ارسال کند. معاون سیاسی امنیتی یزد نیز در صحنه حضور داشت. و وزیر کشور برای تسریع در روند رسیدگی به این حادثه منطقه را ترک کرده است.

به گفته سید ابوالحسن میرجلیلی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی. زیرا نمی توان شدت برخی آسیب ها و شناسایی برخی از اعضای بدن را مشخص کرد.

بر اساس اطلاعیه راه آهن جمهوری اسلامی این قطار ۱۱ واگن داشت که ۵ واگن آن در حادثه امروز از ریل خارج شد.