تسخیر نویسنده مرتد نیویورکی/سرنوشت سلمان رشدی پس از سی سال زندگی فلاکت بار در هاله ای از ابهام + عکاسی و فیلمبرداری.


گروه بین الملل رجانیوز: نویسنده کتاب افترا «آیه شیطانی» که به پیامبر اسلام (ص) توهین کرد و امام خمینی (ره) دستور ارتداد را صادر کرد، پس از سی سال زندگی نکبت بار و دهشتناک مورد حمله قرار گرفت.

سلمان رشدی عصر دیروز مورد حمله یک مرد جوان قرار گرفت. در حالی که او می خواست در مرکز Chautauqua در غرب نیویورک سخنرانی کند. 24 ساله با نام “هادی مطر” او به شدت مجروح شد.

گزارش کردن رجا نیوز; عصر جمعه زمانی که سلمان رشدی قصد داشت در مرکز Chautauqua در غرب نیویورک سخنرانی کند، روی صحنه مورد حمله قرار گرفت.

خبرنگار آسوشیتدپرس با اعلام این خبر گفت: زمانی که یک سخنران در موسسه چاوتاکوا سلمان رشدی را معرفی کرد، مردی به صحنه حمله کرد و سلمان رشدی را با مشت یا چاقو زد.

یکی از شاهدان عینی درباره مشاهده خود از حمله سلمان رشدی به آسوشیتدپرس گفت: ضارب به سرعت روی سکو ایستاد و شروع به ضرب و شتم سلمان رشدی کرد، او حدود 20 ثانیه از سکته مغزی عقب بود.

دیلی میل در اخبار عصر جمعه ادعا کرد که رشدی 10 یا 15 ضربه چاقو خورده است.

پلیس نیویورک صبح شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که سلمان رشدی حداقل یک بار از ناحیه گردن و یک بار از ناحیه شکم مورد اصابت چاقو قرار گرفته است.

به گفته پلیس نیویورک، مردی که به سلمان رشدی، نویسنده مرتد حمله کرد و به پیامبر اسلام (ص) توهین کرد و او را مجروح کرد، جوانی 24 ساله به نام هادی مطر ساکن نیویورک، جرسی بود. دستگیر شده و در حال حاضر در بازداشت است.

تصویر هادی مطر ضارب سلمان رشدی.

در همین حال پلیس ملیت مظنون یا داشتن سابقه کیفری را مشخص نکرد. پلیس نیویورک همچنین اعلام کرد که هیچ نشانه ای از انگیزه این حمله ندارد. اما آنها با FBI در تماس هستند و در حال بررسی اتهامات علیه او هستند.

سرگرد یوجین جی استانیشفسکی گفت: “در حال حاضر هیچ نشانه ای از انگیزه نداریم.” به خبرنگاران گفت پلیس معتقد است که ماتر این کار را به تنهایی انجام داده است.

تصویر هادی مطر ضارب سلمان رشدی.

سلمان رشدی با اصابت چاقو به گردنش با بالگرد به بیمارستان منتقل شد. و وضعیت او مشخص نیست. نویسنده رمان «آیات شیطانی» موهان از ناحیه گردن و شکم مورد اصابت چاقو قرار گرفت.

لحظه انتقال سلمان رشدی به بیمارستان.

پس از انتشار رمان «آیات شیطانی» موهان در سال ۱۳۶۷، سلمان رشدی خشم مسلمانان را برانگیخت. با شرایط سخت ایمنی پس از انتشار این کتاب امام خمینی (ره) در مورد ارتداد ایشان فتوا دادند.

گفته می شود که در ماه اول پس از انتشار «آیات شیطان» و مخالفت مسلمانان با مطالب ضد دینی، سلمان رشدی بیش از پانزده بار در یک ماه محل سکونت خود را تغییر داد. «آیه انجیل» وظیفه حفاظت از جان او را با صرف پول زیاد بر عهده داشت.

سلمان رشدی قبل از این حمله در آمریکا زندگی می کرد و مدت زیادی تحت حفاظت بود.