تساوی ولز و آمریکا، دو تیم ایرانی در مرحله اول بهترین نتیجه برای تیم ملی بود.


گروه ورزشی رویال نیوز: دومین بازی گروه B جام جهانی بین انگلیس و ولز. این بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

گزارش کردن راچا نیوز; در روز دوم جام جهانی 2022 قطر، آمریکا در ورزشگاه احمد بن علی الریان قطر به مصاف ولز می رود. این بازی از گروه B امشب (دوشنبه 30 آبان ماه) ساعت 22:30 با داور قطری عبدالرحمن الجاسم آغاز می شود.

گرگ برهالتر سرمربی تیم ملی آمریکا در اولین بازی خود مقابل ولز در جام جهانی بازیکنان کلیدی این تیم را مشخص کرد، بنابراین مت ترنر (دروازه بان)، سرجیو دست، واکرز زیمرمن، تایلر آدامز، آنتونی رابینسون، یونس موزس، وستون. مک کنی. کریستین پولیسیچ، تیم ریم، تیموتی وه و جاش سرجنت در ترکیب اصلی ایالات متحده برای دیدار مقابل ولز حضور دارند.

ترکیب تیم ملی ولز برای اولین بازی جام جهانی 2022 برابر آمریکا، هنسی (دروازه بان)، مفام، رادون، بن دیویس، رابرتز، نکو ویلیامز، جردن آمپادو، آرون رمزی، دنیل جیمز نیز در نظر گرفته شده است. ویلسون و گرت بیل در ترکیب اصلی ولز برای اولین حضور خود در جام جهانی حضور دارند.

نیمه اول

در دقیقه 9 تیموتی ویآ با حرکتی تیز از سمت راست توپ را به سمت دروازه فرستاد. که نزدیک بود به جو رودن اولین گل جام را بدهد. اما واکنش هنسی مانع از وقوع این اتفاق شد.

در دقیقه 11 داور قطری پس از یک خطای شدید به سرجینو دست بازیکن تیم آمریکایی میلان کارت زرد نشان داد.

در دقیقه 13 وستون مککنی هافبک معروف آمریکایی. از پشت سر بازیکن ولزی وارد شد. و داور سریعا در محل حاضر شد و او را با کارت زرد جریمه کرد.

سارجنت توپ را از سمت چپ برگرداند. اما باز هم هنسی ضربه سر بازیکن آمریکایی را مهار کرد.

در دقیقه 15 ضربه مرگبار امپادو کمی از کنار دروازه ترنر عبور کرد.

در دقیقه 36 تیموتی وجا با ارسال کریستین پولیشیچ گل اول بازی و آمریکا را به ثمر رساند.

نیمه دوم

آمریکایی ها بازی را در نیمه دوم آغاز کردند. برای رسیدن به هدف ولزی یک حمله نیمه و نیمه را روی دروازه آمریکا ترتیب داد. اما هیچ یک از اینها تهدید جدی ایجاد نمی کند.

در دقیقه 64 بازیکنان ولز صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند که بن دیویس توپ را با ضربه سر به سمت دروازه آمریکا فرستاد. اما ترنر دروازه را از واکنش زیبای ولز محافظت کرد.

در دقیقه 65، بازیکن ولزی در ضربه اول یک ضربه کرنر ارسال کرد که ضربه مور روی دروازه ترنر با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

مصدومیت یونس موسی در دقیقه 73 و تعویض او محور اصلی بازی بود.

گرت بیل در دقیقه 80 به دلیل خطا در محوطه جریمه متوقف شد و در نهایت برای تیمش مساوی کرد. بیل چهل و یکمین گل خود را برای ولز در این بازی به ثمر رساند.

در دقیقه 89 برنان جانسون با مت ترنر تک به تک شد اما ضربه جانسون از گوشه نزدیک به راحتی توسط ترنر مهار شد.

در این بازی سرخیو دست، وستون مک‌کنی، تیم ریم و کلاین آکوستا از آمریکا و گرت بیل و کریس مفام از ولز نیز کارت زرد دریافت کردند.

در نهایت بازی آمریکا و ولز با نتیجه یک بر یک به پایان رسید و یاران ایران به تساوی رضایت دادند.

هدف بازی:

پایان پیام/