ترامپ در انتخابات 2024 رقابتی فرضی را با بایدن پیش می برد.


یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که دونالد ترامپ ۴۴ درصد از حمایت ۳۹ درصدی جو بایدن در رقابت فرضی ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ را به دست خواهد آورد.

رجانیوز به نقل از فارس در نظرسنجی جدید کالج امرسون، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، پشت سر جو بایدن، رئیس کنونی کاخ سفید در رقابتی فرضی برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ قرار دارد.

به گزارش هیل، نظرسنجی‌های ملی نشان می‌دهد ترامپ در رقابت رودررو با 44 درصد نسبت به 39 درصد از بایدن پیشتاز است، در حالی که 12 درصد دیگر از رای‌دهندگان گفتند که قصد دارند به شخص دیگری رای دهند.

حمایت ترامپ از ماه مه بدون تغییر باقی مانده است. وقتی همان نظرسنجی نشان داد که او در سال 2024 با 44 درصد با بایدن رقابت می کرد، حمایت او از بایدن تا حدودی کاهش یافت و از 42 درصد در ماه می به 39 درصد در پایان ژوئن کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، اینکه آیا رقابت جدیدی بین این دو در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 تحقق خواهد یافت یا خیر، همچنان محل تردید است. در حالی که بایدن گفته است که قصد دارد برای دور دوم نامزد شود، برخی از دموکرات‌ها در این فکر هستند که آیا او دوباره نامزد خواهد شد یا خیر.

در همین حال ترامپ اشاره کرده است چندین بار این احتمال ممکن است در سال 2024 به وجود بیاید، اگرچه او هنوز بر سر کمپین دیگری به توافق نرسیده است. و برخی از جمهوری خواهان در مورد قصد او برای بازگشت به میدان ابراز تردید کرده اند.

با این حال، اگر او در نهایت تصمیم به رقابت بگیرد گزینه اصلی پیروزی به عنوان نامزد جمهوری خواهان است. 55 درصد از رای دهندگان گفتند که از ترامپ در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان در سال 2024 حمایت خواهند کرد، در حالی که این رقم برای ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، ستاره نوظهور حزب، 20 درصد است که به یکی از مدعیان ریاست جمهوری تبدیل شد.

هیچ جمهوری خواه دیگری در رقابت های مقدماتی فرضی از حمایت دو رقمی برخوردار نمی شد. معاون رئیس جمهور سابق مایک پنس 9 درصد حمایت دریافت کرد، در حالی که سایر متقاضیان امکان پشتیبانی نشد 5% از نظرسنجی.

در دموکراسی 64 درصد از رای دهندگان گفتند بایدن باید در سال 2024 نامزد حزب شود، در حالی که 36 درصد گفتند که او نباید نامزد حزب باشد.

به گزارش وب سایت هیل نیوز کنگره ایالات متحده. اما در شرایطی که هنوز یک سال و نیم تا انتخابات مقدماتی و اول حزبی در چرخه انتخابات 2024 ایالات متحده باقی مانده است، تعداد کمی از دموکرات ها پیشنهاد داده اند. پتانسیل انتخاباتی کاخ سفید در مقایسه با حزب جمهوری خواه دارد.

نظرسنجی ملی کالج امرسون با 1271 رای دهنده ثبت نام شده در سراسر ایالات متحده در 28 و 29 ژوئن انجام شد.