تحصیل در هراره زیمبابوه

معمولاً افرادی که به حراره سفر می کنند و خانواده هایی که به شهرهای دیگر زیمبابوه تعلق دارند فرزندان خود را در هراره آموزش می دهند زیرا این موسسات آموزش با کیفیت ارائه می دهند بنابراین این افراد به دنبال پروازهای ارزان خود به حراره هستند. برخی از موسسات آموزشی مهم به شرح زیر است.

در سطح ابتدایی دانش آموزان باید هفت سال تحصیل و شش سال برای دوره متوسطه را بگذرانند تا گواهینامه خود را دریافت کنند. اگر دانش آموز سطح O را انتخاب کند، باید برای گواهینامه خود در موضوعات زیر حضور داشته باشد.

موضوعاتی که در حال حاضر به صورت ترکیبی یا طرح مطالعاتی ارائه می‌شوند عبارتند از علوم، هنرهای آزاد، موضوعات تجاری، زبان‌ها و موضوعات عملی که به شرح زیر است.

علوم پایه:

رشته های ارائه شده در این طرح عبارتند از زیست شناسی، ریاضیات، شیمی، فیزیک، علوم تلفیقی

هنرهای لیبرال:

موضوعات ارائه شده در این طرح عبارتند از: ادبیات انگلیسی، مطالعات دینی، تاریخ، جغرافیا.

موضوعات تجاری:

موضوعات ارائه شده در این طرح عبارتند از: بازرگانی، اقتصاد، مطالعات کامپیوتری، حسابداری

زبان ها:

موضوعات ارائه شده در این طرح عبارتند از: انگلیسی، فرانسوی، Shona، Ndebele، آلمانی، لاتین

موضوعات کاربردی:

موضوعات ارائه شده در این طرح عبارتند از: چوب کاری، فلزکاری، کشاورزی، نقشه کشی فنی، مد و پارچه، غذا و تغذیه.

اکثر دانش‌آموزانی که در هراره تحصیل می‌کنند، همیشه در جستجوی پرواز به حراره زیمباوه هستند و در طول تعطیلات از خانه‌های خود باز می‌گردند. سال تحصیلی هراره مانند بسیاری از کشورهای دیگر است که از ژانویه تا دسامبر است.

با این حال، زمانی که اکثر معلمان در سال 2000 به دلیل حقوق کم دست به اعتصاب زدند، جبهه آموزش و پرورش در معرض تهدید بود و از طرف دیگر دانش آموزان نیز قادر به تمرکز بر تحصیل خود نبودند، بنابراین اکثر آنها در ابتدا به خانه های خود بازگشتند و بسیاری از آنها موسسات آموزشی تعطیل شدند، اما در سال 2002 بسیاری از مسائل حل شد و دانش آموزان پروازهای خود را به حراره زیمبابوه رزرو کردند تا تحصیلات خود را از سر بگیرند. این امر با دولت جدید امکان پذیر شد و اکنون با توجه به تورم، حقوق معلمان نیز افزایش یافته و دولت با افزایش بودجه آموزشی، بیشتر بر بخش آموزش متمرکز شده است.