تجزیه و تحلیل عملکرد در ورزش

همه مربیان جدی و ورزشکاران ورزشی می دانند که برنده شدن در جزئیات است. به همین دلیل است که تجزیه و تحلیل عملکرد ابزار مهمی برای ورزش در فضای باز است: مطمئناً هیچ تکنیک بهتری برای دستیابی به بینش دقیق در هر جنبه از یک بازی وجود ندارد، خواه مسابقه جوانان جامعه باشد یا فینال بزرگ برای یک تیم نخبه.

با جمع‌آوری آمار مربوط به ورزشکاران، بازی‌ها و حتی فصل‌ها و نمایش اندازه‌گیری‌های عملکرد در آمار و تصاویر به‌راحتی قابل درک، برنامه‌های تحلیل عملکرد برای ورزش‌های فضای باز به مربیان و بازیکنان این امکان را می‌دهد تا بازی خود را به سطح بالاتری برسانند.

در حال حاضر روش های مختلفی برای نظارت و جمع آوری داده ها برای تجزیه و تحلیل عملکرد ورزشی وجود دارد. برخی از ابزارهای تحلیلی اساس خود را در ویدیو قرار داده اند و از دوربین هایی در اطراف زمین برای ضبط هر لحظه از مسابقه استفاده می کنند. سپس فیلم ها برای شناسایی تکنیک ها و استراتژی های موفق تجزیه و تحلیل می شوند.

برنامه‌های مختلف دیگر به کاربران اجازه می‌دهند تا در طول مسابقه آنالیز مشاهده‌ای انجام دهند: استفاده از رابط‌های نرم‌افزار تحلیل ورزش مانند برنامه‌های iPad، ورزشکاران برچسب‌گذاری می‌شوند و حرکات آنها به صورت دستی ردیابی می‌شود. هنگامی که داده ها در نهایت جمع آوری می شوند، می توان آمارهای عمیق و همچنین گزارش های پویا ایجاد کرد.

با این حال، ابزارهای تجزیه و تحلیل عملکرد ورزشی که از فناوری‌های محلی‌سازی یا «ردیابی» استفاده می‌کنند، مانند GPS (که حداقل دقت و دقت را دارد)، COPS (سیستم دقیق فضای باز Centimetric) و سایر راه‌حل‌های موقعیت‌یابی، از پویاترین و به‌طور گسترده‌ای کاربردی در بازار هستند. در نتیجه نظارت مداوم بر موقعیت هر ورزشکار، طیف گسترده ای از اطلاعات را می توان گردآوری کرد که منجر به بینش منحصر به فرد و متنوعی در مورد پویایی بازی می شود.

اطلاعات قابل اعتماد است و اغلب تا یک سانتی متر دقیق است. معاینه را می توان در زمان واقعی انجام و ارزیابی کرد. محلی سازی به سادگی نقاط برجسته را ثبت نمی کند. ابزارهای تجزیه و تحلیل عملکرد ورزشی که از فناوری محلی سازی بسیار دقیق استفاده می کنند به طور منحصر به فردی سودمند هستند زیرا چندین KPI را برای همه ورزشکاران در کل تمرین، جلسه تمرین یا بازی پیگیری می کنند.

بسیاری از ابزارهای تجزیه و تحلیل ورزشی به طور خودکار داده ها را جمع آوری می کنند، تجزیه و تحلیل حرکت را انجام می دهند و معیارهای عملکرد کلی را به روش های مختلف کاربر پسند به وضوح ارائه می دهند. نمودارها و نمودارها به طور گسترده برای جزئیات آمارهای خاص و بررسی های کلی تیم نسبی استفاده می شود. تجزیه و تحلیل عملکرد ورزشی، همراه با تفکیک بازی به بازی، داده های تاریخی و الگوهای روند (فضایی)، به مربیان و ورزشکاران اجازه می دهد تا واقعاً بر روی مهمترین جزئیات تمرکز کنند.

در نتیجه اندازه گیری های ردیابی مانند موقعیت، سرعت، مسافت، شتاب / کاهش سرعت، ضربان قلب و

قدرت، ابزارهای تجزیه و تحلیل عملکرد مزایای متعددی را برای ورزشکاران فراهم می کند: داده های دقیق هر دو را نشان می دهد

نقاط قوت و ضعف هر ورزشکار خاص داده های موقعیتی همچنین نحوه تعامل هر ورزشکار با آن را روشن می کند

تیم با استفاده از تجزیه و تحلیل حرکت ورزشی. این اقدامات عینی خاص به ورزشکاران کمک می کند تا روی جنبه ها تمرکز کنند

که نیاز به توسعه، تمرکز بر اهداف و در نهایت بهبود عملکرد ورزشی دارند.

اما تجزیه و تحلیل عملکرد ورزشی فقط برای ورزشکاران مفید نیست: ابزارهای تجزیه و تحلیل بینشی را در اختیار مربیان قرار می دهد که آنها برای تصمیم گیری آگاهانه که منجر به تاکتیک های موفق و استراتژی های برنده می شود، مورد نیاز است. مربیان می توانند از معیارهای عملکرد استفاده کنند تا بینش خود را در هر ثانیه از بازی به دست آورند و به آنها اجازه می دهند تا استراتژی ها را قبل و بعد از هر مسابقه مرور کنند. داده‌های جمع‌آوری‌شده از طریق تجزیه و تحلیل عملکرد ورزشی، اندازه‌گیری عینی پتانسیل هر ورزشکار را در اختیار مربیان قرار می‌دهد، به طوری که آنها در بهترین موقعیت با مناسب‌ترین هم تیمی‌ها قرار می‌گیرند. حتی می تواند به جذب بازیکنان جدید با مهارت های خاص کمک کند.

تجزیه و تحلیل عملکرد ورزشی نیز برای پخش و گزارش های ورزشی بسیار ارزشمند است و می تواند بینش بی نظیری را در مورد بازی به مخاطبان مشتاق ارائه دهد! استفاده از داده‌های ورزشی جمع‌آوری‌شده، گرافیک‌های واقعی، فیدهای اینفوگرافیک و موارد دیگر می‌تواند به پخش و مرور بازی‌ها جذابیت بیشتری بدهد. آمار در محل می تواند بینش در محل را در مورد بازیکنان و تیم های مختلف ارائه دهد، و الگوهای روند می تواند به بحث در مورد مسابقات آینده کمک کند.