تبعات نژادپرستی بر سلامت جسمی و روانی چیست؟


در دبیرستان به فنلاند مهاجرت کرد.

نژاد پرستی یا اینکه تبعیض بر اساس نژاد یا قومیت عامل مهمی در شروع بیماری است. همچنین مسئول افزایش نابرابری در سلامت جسمی و روانی در میان سیاه پوستان، بومیان و رنگین پوستان (BIPOC) است.

این مقاله برخی از راه هایی را که نژادپرستی می تواند بر سلامتی تأثیر بگذارد، مورد بحث قرار می دهد. چگونه افراد می توانند زندگی سالمی داشته باشند در حالی که با بار نژادپرستی روبرو هستند و اینکه چگونه عوامل اجتماعی-اقتصادی مرتبط با نژادپرستی می توانند بر سلامت جسمانی تأثیر بگذارند. و خطر روانی دارد

نژاد پرستی

در بزرگسالان

نژادپرستی می تواند به طرق مختلف بر سلامت افراد تأثیر بگذارد.

یک بررسی سیستماتیک در سال 2015، نتایج نزدیک به 300 مطالعه را گردآوری کرد که نشان می داد نژادپرستی چگونه بر سلامت جسمی و روانی آمریکایی های آسیایی-آمریکایی تأثیر می گذارد. آفریقایی آمریکایی و مردم آمریکای لاتین در تگزاس چگونه هستند؟

بخش‌های زیر به تفصیل نتایج این بررسی را شرح می‌دهند. و همچنین سایر نتایج مطالعه

سلامت جسمانی

بررسی سیستماتیک فوق الذکر نشان می دهد که تجارب نژادپرستی با سطوح کمتری از سلامت روانی ضعیف و سلامت جسمی ضعیف مرتبط است.

تحقیقات گسترده ای وجود دارد که نشان می دهد استرس ناشی از نژادپرستی می تواند عواقب فیزیکی طولانی مدت داشته باشد.

استرس می تواند باعث افزایش فشار خون و تضعیف سیستم ایمنی بدن شود. این امر خطر ابتلا به بیماری طولانی مدت را افزایش می دهد.

نژادپرستی با سطح استرس بالاتر و افزایش خطر ابتلا به فشار خون در افراد رنگین پوست همراه است. در حقیقت مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) گزارش می دهد که سیاه پوستان بیشتر از سایر گروه های نژادی یا قومی به فشار خون بالا مبتلا هستند.

استرس نژادپرستانه همچنین منجر به رفتارهایی می شود که ممکن است خطرات سلامت جسمی را افزایش دهد.

به عنوان مثال، یک منبع تحقیقاتی قابل اعتماد دریافت که تبعیض با میزان مصرف سیگار مرتبط است. سطوح بالای الکل، مصرف مواد مخدر و عادات غذایی ناسالم

علاوه بر این، یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که به نظر می رسد تجربیات نژادی التهاب را در آمریکایی های آفریقایی تبار افزایش می دهد. افزایش خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی و کلیوی

مطالعه دیگری نشان داد که رفتار ناعادلانه با افراد رنگین پوست تأثیر عمیقی بر خواب و عملکرد فیزیولوژیکی در میانسالی دارد.

چندین مطالعه نژادپرستی ساختاری در مراقبت های پزشکی را به عنوان عامل اصلی در سلامت جسمانی ضعیف ذکر کرده اند. ارتباطی بین درمان نادرست بیماران سیاه پوست و تصور نادرست از زیست شناسی مانند “سیاهان ضخیم تر از سفیدپوستان” هستند.

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۵ نشان داد که در مقایسه با سایر گروه‌های نژادی، کودکان سیاه‌پوست مبتلا به درد شدید ناشی از آپاندیسیت کمتر احتمال دارد داروهای ضد درد دریافت کنند. این نشان می دهد که تعصب نژادی باعث می شود متخصصان پزشکی از معیارهای متفاوت درد برای گروه های نژادی مختلف استفاده کنند. به طور تصادفی یا عمدی قبل از انجام درمان

سلامت روان

یک متاآنالیز در سال 2015 نشان داد که نژادپرستی دو برابر سلامت جسمی بر سلامت روان تأثیر می گذارد. در میان آن دسته از محققین تصادفی BIPOC که تجربه نژادپرستی را گزارش کردند، مشکلات سلامت روانی زیر را نیز تجربه کردند:

  • افسردگی
  • فشار
  • پریشانی احساسی
  • اضطراب
  • اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)
  • افکار خودکشی

یک متاآنالیز در سال 2011 از مطالعات مربوط به نژادپرستی و سلامت روان آمریکایی آسیایی نیز ارتباط معنی داری بین تبعیض نژادی و افسردگی و اضطراب پیدا کرد.

مقاله ای در سال 2018 نشان داد که ترس از نژادپرستی به خودی خود مضر است و می تواند ویژگی های سلامت روان مانند انعطاف پذیری، امید و انگیزه را تضعیف کند. این مقاله همچنین تاکید می کند که آزار کلامی و فیزیکی می تواند باعث PTSD شود.

در کودکان و نوجوانان

آکادمی اطفال آمریکا (AAP) عمیقاً نگران این است که چگونه نژادپرستی بر رفاه جوانان تأثیر می گذارد. بیانیه سیاست در سال 2019 منتشر شد.

عدم رسیدگی به نژادپرستی در ایالات متحده “این به تضعیف برابری سلامت برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان در حال رشد ادامه خواهد داد. و خانواده های آنها.»

سلامت جسمانی

در حال حاضر، نژادپرستی با پیامدهای بدتر تولد، مانند مرگ و میر نوزادان مرتبط است. برای BIPOC، مطالعات نشان می دهد که مادرانی که نژادپرستی را گزارش کرده اند، بیشتر احتمال دارد که فرزندانی با وزن کم هنگام تولد داشته باشند. این ممکن است بعداً به مشکلات سلامتی اضافی برای کودک منجر شود.

مانند BIPOC قدیمی تر جوانان با استرس دائمی ناشی از زندگی با نژادپرستی و تبعیض مواجه می شوند. وقتی BIPOC ها جوان هستند، آنها نیز مانند والدین خود در معرض خطر ابتلا به بیماری های مزمن هستند.

سلامت روان

ما مجدداً تأکید می کنیم که جوانانی که تجربیات نژادپرستی را گزارش می کنند باید مرتباً از نظر وضعیت سلامت روانی خود ارزیابی شوند، از جمله:

  • طرح
  • اضطراب
  • غم و اندوه
  • افسردگی

حتی اگر کودک مستقیماً در معرض نژادپرستی قرار نگیرد. اما آنها نیز می توانند مانند کودکان نژادپرست تحت تأثیر نژادپرستی قرار گیرند.

استرس شدید و مداوم می تواند بر رشد مغز تأثیر بگذارد. این امر احساسات منفی مانند ترس را تشدید می کند و بر یادگیری و حافظه تأثیر می گذارد.

چگونه در مواجهه با نژادپرستی سالم بمانیم

BIPOC به تنهایی نباید بار مقابله با نژادپرستی را به دوش بکشد. همه باید با آسیب های ساختاری دست و پنجه نرم کنند. محرومیت اقتصادی و اجتماعی و نژادپرستی را برای کاهش تبعیض نهادینه کرد.

با این حال، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد برخی عوامل می توانند به افراد کمک کنند تا با اثرات منفی جسمی و روانی نژادپرستی کنار بیایند.

در بخش زیر این عوامل با جزئیات بیشتری مورد بحث قرار خواهند گرفت.

با دیگران در مورد تجربیاتشان در مورد نژادپرستی صحبت کنید.

چندین مطالعه نشان داده است که صحبت در مورد تجربیات نژادپرستانه به جای حذف آن می تواند به فرد کمک کند تا با احساس استرس، عصبانیت و ناامیدی مقابله کند.

به همین ترتیب درگیر شدن با نژادپرستی – به جای نادیده گرفتن – مفید خواهد بود.

تقویت حس قوی هویت نژادی

مطالعات در مورد نژادپرستی و تأثیر آن بر سلامت روان نشان می دهد که BIPOC هایی که به شدت در مورد هویت نژادی خود احساس می کنند کمتر تحت تأثیر نژادپرستی قرار می گیرند. و کمتر از اثرات جسمی یا روانی نژادپرستی رنج می برند.

بنابراین، داشتن یک آگاهی قومی یا هویت نژادی به خوبی توسعه یافته ممکن است اثرات نژادپرستی را کاهش داده یا خنثی کند، اما تحقیقات در این زمینه باید ادامه یابد. زیرا کشف هنوز محدود است.

به دوستان و خانواده تکیه کنید

داشتن شبکه ای از افراد برای صحبت برای حمایت، مشاوره و راحتی می تواند به افراد کمک کند تا با نژادپرستی کنار بیایند. می تواند احساس امنیت و هویت را ارتقا دهد و افکار و احساسات منفی را کاهش دهید

برخی تحقیقات همچنین نشان داده اند که داشتن یک شبکه حمایتی قوی ممکن است با افسردگی مبارزه کند.

در مورد وضعیت اجتماعی و اقتصادی

به گفته انجمن روانشناسی آمریکا، وضعیت اجتماعی و اقتصادی می تواند به طور مستقیم بر سلامت جسمی و روانی تأثیر بگذارد. محققان وضعیت اقتصادی-اجتماعی پایین و عدم توسعه اقتصادی را به سلامت ضعیف و کاهش امید به زندگی مرتبط می‌دانند.

سلامت جسمانی

بر اساس یک تجزیه و تحلیل در سال 2017 از جمعیت 1.7 میلیون نفری، داشتن وضعیت اجتماعی-اقتصادی پایین می تواند به اندازه یک فرد برای سلامتی فرد مضر باشد. با سیگار کشیدن نوشیدن الکل زیاد یا خوردن غذای ناسالم

افرادی که از وضعیت اجتماعی-اقتصادی پایین تری برخوردار بودند نیز احتمال بیشتری داشت که از اقدامات پزشکی و بستری شدن در بیمارستان اجتناب کنند. و همچنین شرایط درمان نشده

سلامت روان

کاهش دسترسی به مسکن، اشتغال و وام مسکن به دلیل وضعیت اقتصادی-اجتماعی پایین می‌تواند بر سلامت روان تأثیر منفی بگذارد و احساس افسردگی، استرس و اضطراب را افزایش دهد.

اگرچه اسپانیایی‌ها و آمریکایی‌های آفریقایی تبار نسبت به سایر گروه‌های نژادی یا قومی در خطر ابتلا به بیماری‌های روانی کمتری هستند، افراد مبتلا به این عارضه بیشتر در معرض مشکلات سلامت روانی مزمن هستند.

با این حال، شایان ذکر است که این خطر نادرست ممکن است از نابرابری های نژادی در سیستم مراقبت های بهداشتی ناشی شود.

علاوه بر این، اگرچه بین وضعیت اجتماعی-اقتصادی و نژاد همبستگی وجود دارد، اما هیچ تطابق کاملی بین قومیت و وضعیت پایین اجتماعی-اقتصادی وجود نداشت. تأثیر نژادپرستی بر سلامت روحی و جسمی همچنان ادامه دارد.

خلاصه کردن

نژادپرستی می تواند عامل اصلی بروز مشکلات جسمی و روانی در BIPOC باشد.

تحقیقات نشان می دهد که استرس ناشی از تجربه یا مشاهده نژادپرستی می تواند اثرات طولانی مدت داشته باشد. و خطر ابتلا به بیماری های مزمن و شرایط سلامت روان مانند اضطراب و افسردگی را در کودکان و بزرگسالان افزایش می دهد.

استفاده از حمایت همتایان و جامعه ایجاد یک حس روشن از هویت نژادی و صحبت در مورد تجربیات نژادپرستی می تواند راهی موثر برای مقابله با استرس ناشی از نژادپرستی باشد.

تحقیقات نشان می دهد که وضعیت اجتماعی-اقتصادی پایین همان اثراتی را بر سلامت جسمانی دارد که سیگار کشیدن. مصرف زیاد الکل یا خوردن غذای ناسالم گروه‌های قومی با سطح بالاتری از وضعیت اجتماعی-اقتصادی پایین نیز تمایل به داشتن شرایط سلامت روانی پایدارتری داشتند.

منبع:

اخبار پزشکی امروز

تقویم فارسی اندروید