تاریخچه مهسا امینی: 17 مراجعه به متخصص مغز و اعصاب


گروه سیاسی رویال نیوز: هفته گذشته در جلسات کمیسیون داخلی و مجلس، پرونده مهسا امینی مورد بررسی قرار گرفت. و در این بین سابقه ملاقات او با 17 متخصص مغز و اعصاب مشاهده و تایید شد.

رجانیوز به نقل از فارس، عضو کمیته بهداشت و درمان مجلس شورا گفت: در جلسات کمیسیون داخلی و شورا، پرونده مرحوم مهسا امینی مورد بررسی قرار گرفت و ایشان در آن مدت سابقه 17 بازدید از متخصص مغز و اعصاب مشاهده و تایید شده است.

فاطمه محمدبیگی در نشست اهالی البرز با اشاره به سخنان حقوق بشری رئیس جمهور در نیویورک و در پاسخ به آنها درباره موضوع مهسا امینی، آخرین حادثه را محکوم کرد و گفت: رئیس جمهور گفت خودت را کشتی، پلیس 80 اگر حرف زدن.حقیقت مسئول آن مشکلات است چون ما در کشورمان دادگاه عدالت داریم

وی افزود: قوه قضاییه، کمیسیون کنگره 90 و کمیته حقیقت یاب و بی طرف. من کاملاً از مشکلات قانونی پیش آمده آگاه هستم.» کمیسیون داخلی و مجلس از سوی سخنگوی مجلس مأمور پیگیری پرونده مهسا امینی شدند و ما همه گزارش های پزشکی را شنیدیم. گزارشی مبنی بر مورد آزار و اذیت این زن گزارش نشده است. و 17 ویزیت وی توسط متخصص مغز و اعصاب در سامانه های تامین اجتماعی و سلامت الکترونیک ثبت شد.

نماینده قزوین، آبیک و البرز در شورای اسلامی ادامه داد: پرونده کودکی مهسا امینی از بیمارستان مربوطه گرفته و به مجلس منتقل شد و سرنشینان خودرو شهادت دادند که برای این زن اتفاقی نیفتاده است. از نیروی انتظامی ما در آن زمان گزارش‌هایی منتشر می‌کردیم و با روزنامه‌ها مصاحبه می‌کردیم، اما بی‌شرمانه به زن جوانی که خانواده‌اش غمگین بودند آسیب رساندیم. و اتفاقاتی که ترتیب داده شد باعث شد ملت برای جوانان دیگر غصه بخورد.

محمد بیگی افزود: به نمایندگی از بانوان ما اعلام می کنیم که طرفدار حجاب هستیم. ارزش های اسلامی پرچم مقدس جمهوری اسلامی لبیک یا حسین و چلو و عفت و ما به هیچکس، گروه ها، احزاب و جریان ها و برهه های ارزش های قرآنی و حجابی که بارها در قرآن درباره حجاب تاکید شده است، وابستگی نداریم. ما با رنج طولانی رفتار نمی کنیم.

وی 34 آژانس را از نظر قانونی مسئول تجرد و حجاب دانست. و خاطرنشان کرد: تاثیر بی تفاوتی و بی تفاوتی از سوی دستگاه های مختلف باعث سقوط نیروی پلیس شد و نیروهای خدماتی در برخورد با مظاهر فساد با مشکل مواجه هستند. آیا موسسات آموزشی مانند آموزش و پرورش، علوم، ارشاد و… اجازه ورود به عرصه را ندارند؟

این نماینده مجلس اذعان داشت: باید با استفاده از هنر انقلابی ترویج فرهنگ حجاب و عفاف ادامه یابد. ابزار نوآورانه و طرح های جدید؟ علاوه بر رسیدگی به آخرین مسائل حقوقی در برخورد با اغتشاشگران، همچنین از دستگاه قضایی برای جبران خسارات درخواست شد. ضرر کسب و کار و آسیب به اموال عمومی و جان و مال و ناموس مردم.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در شورای اسلامی افزود: دشمن آنطور که گواه پیشرفت و موفقیت ایران است از پا نمی ماند، امروز جوانان به سمت لبه دانش حرکت می کنند. ساخت شرکت دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان جدید. مشارکت در معاهده شانگهای باعث شد توازن اقتصاد جهانی را تغییر دهیم و ارزش دلار را کاهش دهیم. توافقات دوجانبه، سه جانبه و چندجانبه با همسایگان به دلیل دیپلماسی قوی خارجی و ملی دولت سیزدهم به جایی رسیده است که بهترین توافقات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در منطقه مورد پسند دشمن قرار نمی گیرد.