تاثیر کیتوزان بر مزایای کاهش وزن قرص کیتوزان | مشکلات و دوز مکمل کیتوزان


مکمل های کیتوزان به طور گسترده ای برای کاهش وزن تبلیغ می شوند. این مقاله به بررسی اثرات قرص کیتوزان با دوز کم و تأثیر آنها می پردازد.

صدف ها به دلیل محتوای بالای چربی های سالم ، از جمله اسیدهای چرب امگا 3 و مواد مغذی مانند ویتامین B12 و روی ، افزودنی خوبی برای رژیم های کاهش وزن (اگر در کره ذوب نشده سرخ نشوند) هستند.

اما س theال این است که آیا گاو سالم است؟

پوسته صدف خوراکی نیست ، اما کیتوزان از یک مکمل از همان پوسته خارجی استخراج می شود.

مکمل های کیتوزان دارای علائم بالقوه کاهش وزن و کاهش وزن هستند.

ارزش بازار جهانی کیتوزان 6.8 میلیارد دلار در سال 2019 است و انتظار می رود تا سال 2027 حدود 25 درصد رشد کند.

به گفته برخی تولیدکنندگان زیرساخت ، کیتوزان در کاهش وزن و کاهش سطح کلسترول مثر است.

اما آیا این ادعاها شواهد علمی دارد؟

این مقاله زیرساخت های کیتوزان ، اثرات کاهش وزن آنها ، و اثرات و دوز آنها را بررسی می کند.

همچنین بخوانید:

روشهای کاهش وزن (کلیک کنید)

کیتوزان چیست؟

کیتوزان از ساختمانی به نام کیتین ساخته می شود. کیتین یک سد تیز است که معمولاً در ساختار بیرونی پوسته و همچنین دیواره سلولی برخی قارچ ها یافت می شود.

با استفاده از واکنشهای آنزیمی ، کیتین به شکل مناسب (یعنی کیتوزان) برای مکمل تبدیل می شود.

کیتوزان فاسد شدنی است و برای تولید پوشش های ضد عفونی کننده روی بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود.

کیتوزان همچنین به دلیل قابلیت تشکیل ژل برای پانسمان زخم استفاده می شود. این ماده در حال حاضر برای بررسی استفاده از کیتوزان در پزشکی و مهندسی سلول در حال مطالعه است.

بیشتر کیتوزان موجود در بازار از خرچنگ و صدف های دیگر تهیه می شود.

زیرساخت کیتوزان چگونه کار می کند

اکثر زیرساخت های کیتوزان عملکردی راکد دارند.

به نظر می رسد کیتوزان به ژل معده تبدیل شده است و بنابراین در این امر کمک می کند. برخی افراد ادعا می کنند که این تزریق از معده به روده منتقل می شود ، چربی ها و کلسترول گیر کرده است.

این بدان معناست که کیتوزان با حذف چربی و کلسترول از بدن از جذب چربی جلوگیری می کند ، بنابراین به کاهش وزن کمک می کند.

به همین دلیل ، برچسب تعادل کیتوزان ، به مصرف کنندگان توصیه می شود قبل از غذا از آن استفاده کنند. در غیر این صورت هیچ چیزی در روده متصل به کیتوزان وجود ندارد.

با این حال ، شواهد موجود این ادعاها را تایید نمی کند.

طبق آزمایشات بالینی در دهه اول 2000 ، کیتوزان باعث افزایش حرکات روده نمی شود. کیتوزان نوعی فیبر است که در بدن ژل تولید می کند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر اتصال آن به چربی وجود ندارد.

مزایای اضافی کیتوزان

قرص ها و مکمل های کیتوزان به کاهش وزن و کاهش کلسترول کمک کرده اند ، اما بسیاری از مطالعات که از این ادعا حمایت می کنند کیفیت پایینی دارند. با این حال ، به نظر می رسد کیتوزان تأثیر کمی در کاهش وزن دارد.

کاهش وزن

در تحقیقی در سال 2018 ، محققان داده های 14 مطالعه را که شامل 1101 شرکت کننده چاق یا چاق بود ، تجزیه و تحلیل کردند. آنها نتایج کاهش وزن و کاهش وزن را در افرادی که از کیتوزان و دارونما استفاده می کردند مقایسه کردند.

بر اساس نتایج این مطالعه ، ترکیب مکمل کیتوزان با رژیم غذایی محدود و کالری کم و فعالیت بدنی منجر به کاهش اندکی در وزن و شاخص توده بدنی (BMI) شد.

این نتایج از نتایج یک مطالعه قدیمی مشابه پشتیبانی می کند که نشان می دهد استفاده از زیرساخت های کیتوزان به عنوان بخشی از یک برنامه کوتاه مدت برای از بین بردن وزن و چاقی م thanثرتر از مصرف دارونما است.

با این حال ، هر دو مطالعه علائم بهبود سطح کلسترول و فشار خون را نشان دادند.

با این حال ، به گفته محققان ، بسیاری از مطالعات روی مکمل های کیتوزان کیفیت پایینی دارند و تفاوت زیادی بین نتایج آنها وجود دارد. در همین حال ، طبق مطالعات با کیفیت بالا ، کیتوزان تأثیر کمی بر کاهش وزن و وزن بدن دارد.

یک کارآزمایی بالینی محدود در سال 2014 نشان داد که مصرف روزانه 3 گرم کیتوزان به علاوه 2 گرم اسید اسکوربیک (نوعی ویتامین C) برای کاهش وزن بسیار مثر است.

همچنین بخوانید:

10 برنامه رژیم لاغری (کلیک کنید)

کلسترول پایین

کیتوزان تاثیری بیشتر از کاهش وزن بر کلسترول دارد. بر اساس یک مطالعه در سال 2018 که داده های مربوط به سطح کلسترول را در بیش از 1000 نفر جمع آوری کرد ، مکمل های کیتوزان در کاهش کلسترول تام و LDL (کلسترول بد) م effectiveثر هستند.

اگرچه این مکمل ها نمی توانند بر HDL (کلسترول خوب) تأثیر بگذارند ، اما مصرف کیتوزان را می توان بخشی از یک برنامه مدیریت کلسترول موثر در نظر گرفت.

با این حال ، سایر داروهای طبیعی کاهش دهنده کلسترول م moreثرتر (نسبت به کیتوزان) نشان داده شده است.

همچنین بخوانید:

راههای کاهش کلسترول (کلیک کنید)

برآورد و ایمنی

با توجه به کمیسیون ایمنی غذا ، تغذیه و آلرژی ، حداکثر دوز توصیه شده روزانه کیتوزان 3 گرم است. با این حال ، در حال حاضر ، حداکثر دوز این مکمل در ایالات متحده توصیه نمی شود.

مطالعات نشان داده است که مکمل های کیتوزان برای بزرگسالان بی خطر است ، اما باید توجه داشت که دوزهای مورد استفاده در این مطالعه بین 0.34 تا 3.4 گرم در روز متغیر بود.

بنابراین ، هیچ نتیجه ای در مورد موثرترین دوز کیتوزان وجود ندارد. البته به گفته مقامات امنیتی اروپا ، خوردن حداکثر 3 گرم در روز انتخاب بهتری است.

با توجه به این موارد ، بهتر است قبل از استفاده برچسب مکمل در مورد مصرف روزانه کیتوزان و میزان غذا را بررسی کنید. به این ترتیب ، حد توصیه شده روزانه باید همیشه در نظر گرفته شود.

همچنین ایده خوبی است که هنگام خرید مکمل ها توسط آزمایشگاه شخص ثالث آزمایش شوند. این می تواند سطوح خلوص و قدرت بسترها را نشان دهد.

همچنین بررسی مهرهای شرکت روی بسته محصول ، شاخص خوبی برای بررسی کیفیت مکمل ها است.

مشکلات زیرساخت کیتوزان

مکمل های کیتوزان می توانند عوارضی مانند یبوست ، حالت تهوع و ناراحتی معده ایجاد کنند.

اگر به صدف یا قارچ حساسیت دارید ، باید از مصرف مکمل های کیتوزان خودداری کنید.

کیتوزان همچنین در جذب ویتامین های چرب از جمله ویتامین A ، D ، E و K و همچنین کلسیم و منیزیم تداخل ایجاد می کند. بنابراین ، برای برچسب تراز کیتوزان ، توصیه می شود از مصرف سایر داروها خودداری کنید.

اگر از هر دارویی از جمله داروهای ضد انعقاد خون استفاده می کنید ، قبل از مصرف کیتوزان باید با پزشک خود مشورت کنید. کیتوزان با این داروها از جمله وارفارین تداخل دارد.

همچنین بخوانید:

داروهای رقیق کننده خون (کلیک کنید)

اخرین حرف

قرص کیتوزان به طور گسترده ای برای کاهش وزن تبلیغ می شود. برخی تحقیقات تأثیر رژیم کم کالری را تأیید می کنند ، اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

شما همیشه باید در مورد شروع یک مکمل جدید مراقب باشید. همچنین باید در نظر داشت که مزایای مکمل هایی مانند کیتوزان بیشتر از عوارض جانبی احتمالی است.

در نهایت ، توجه داشته باشید که اثر نازک شدن قرص های کیتوزان نامشخص است.

برای مشاهده و خرید زیرساخت ها و محصولات مراقبت در داروخانه Oiro Online گوجی

دیدگاهتان را بنویسید