بهتر سوار اسب شوید: عملکرد سوارکاری را بهبود بخشید و از آسیب جلوگیری کنید

دور موتورهای خود را با اسب بخار بالا ببرید، یعنی! رویدادهای سوارکاری اینجا هستند! چه هک، پرش، مسابقه یا نمایش، ممکن است متوجه شوید که درد، اسپاسم عضلانی و عدم تعادل مانع از بهترین عملکرد شخصی هنگام سواری می شود. درد در ناحیه کمر، گردن، باسن، شانه‌ها، زانوها و مچ‌ها اغلب سوارکاران را به حاشیه می‌برد و می‌تواند شرکت در فعالیت‌های سوارکاری را که از آن لذت می‌برند محدود کند. تحقیقات نشان می دهد که سالانه ده ها هزار نفر در هنگام اسب سواری آسیب می بینند. اغلب، شرایط آنها نه تنها ناشی از ضربه و زمین خوردن، بلکه در نتیجه ساختار غیرطبیعی ستون فقرات است.

در ایالات متحده، تقریباً دو میلیون اسب آمریکایی و هفت میلیون سوار وجود دارد. طبق اعلام فدراسیون سوارکاری ایالات متحده، کودکان زیر 18 سال تقریباً 23 درصد اعضای آنها را تشکیل می دهند. اگرچه مسابقات اسب دوانی بیشترین تبلیغات را در این صنعت دارد، اما چهار برابر تعداد افراد در اسب سواری تفریحی درگیر هستند و سالانه سه میلیون نفر در نمایشگاه های اسب شرکت می کنند. صدمات بخشی ناخوشایند هر ورزشی است و در فعالیت های اسب بسیار رایج است. زمانی که سوار بر اسب می نشیند به طور متوسط ​​13 فوت از زمین فاصله دارد و یک اسب متوسط ​​می تواند با سرعت 40 مایل در ساعت حرکت کند. اگر اسبی دچار لغزش یا اشتباه شود، سوارکار می تواند ضربه ای را تجربه کند. تقریباً 80000 سوار هر سال به دلیل صدمات اسب سواری در اورژانس پذیرش می شوند. که اکثر آنها در سر، پشت، لگن، ساق پا و نواحی شانه رخ می دهد که اغلب منجر به شکستگی، ضربه مغزی و سایر آسیب های بافت نرم و اسکلتی عضلانی می شود.

بدن سوارکار تحت فشارهای مختلف و تغییرات ساختاری ستون فقرات قرار می‌گیرد که به دلیل فعالیت‌های متعدد اسب‌ها، مانند آب‌پاشی غرفه‌ها، جابجایی یونجه و رختخواب، نظافت، چیدن سم‌ها، نگه داشتن و هدایت اسب‌های هیجان‌زده، و هل دادن چرخ‌های چرخدار است. علاوه بر زمین خوردن، تمام این فعالیت های سنگین می تواند باعث آسیب دیدگی شانه، بازو و کمر و همچنین آسیب به زانو و پا شود. این صدمات همراه با وضعیت غیرطبیعی می تواند باعث نارسایی سواری شود. آیا تا به حال هنگام سوار شدن به اسب خود متوجه شده اید که بدون توجه به نحوه سوار شدن شما، دائماً به راست یا چپ منحرف می شود؟ یا شاید یکی از پاهای شما بیشتر از دیگری احساس درد می کند؟ یا شاید در حین پریدن، اسب شما از یک طرف پرش به طرف دیگر ترجیح می دهد. شاید هنگام سواری، اسب شما نتواند به خوبی بچرخد یا خم شود. این می تواند به دلیل ساختار غیر طبیعی ستون فقرات باشد.

راه رفتن سواره و راه رفتن اسب

بسیاری از سوارکاران به دلیل افتادن، فعالیت های پر زحمت و بلند کردن اجسام سنگین، راه رفتن غیرعادی دارند. وقتی در آینه نگاه می کنید، متوجه می شوید که یک شانه بالاتر از دیگری است؟ یا شاید سر شما به یک جهت کج می شود یا باسن شما پیچ خورده است؟ شاید متوجه شده اید که یکی از باسن شما بالاتر از دیگری است؟ این به احتمال زیاد به دلیل تراز غیرطبیعی ستون فقرات است که می تواند باعث شود شما سواری بی اثر کنید. ناهماهنگی در ستون فقرات و لگن نیز می تواند باعث ایجاد درد در ناحیه کمر، زانو و پا شود. هنگامی که ستون فقرات نامرتب باشد، وضعیت بدنی از تعادل خارج می شود، دردها و دردهای ناشی از آن معمولاً فرد را از مسابقه یا شرکت در یک ورزش باز می دارد. اغلب اوقات، این به این دلیل است که ساختار غیرطبیعی ستون فقرات می تواند باعث شود سوارکار ناآگاهانه بدن خود را جبران کند و باعث تحمل وزن نامتعادل اسب شود. در نهایت، این می تواند منجر به درد کمر و لگن شود. آیا تا به حال احساس کرده اید که استخوان های صندلی شما از هم تراز نیستند؟ این می تواند باعث شود که اسب یک سربند را راحت تر از دیگری بردارد و باعث ایجاد مشکل آموزشی و ناامیدی برای سوار و اسب شود. اگر یک سوارکار ساختار ستون فقرات کج داشته باشد، می تواند باعث شود اسب با راه رفتن چوب پنبه ای راه برود. هنگامی که بدن سوارکار صاف و به درستی در امتداد قرار گرفته باشد، صاف نگه داشتن اسب بسیار آسان تر است و سوارکار را قادر می سازد به سمت جلو حرکت کند و به درستی در اطراف دایره ها خم شود. سوارکاری با باسن یکنواخت می تواند پای خود را پایین بیاورد و راحت تر اسب را “دور” کند. سوارکاران تمایل دارند اسب خود را به دلیل عدم تعادل و عدم تقارن سرزنش کنند، در حالی که در بیشتر موارد; این سوارکار واقعی است که به تعادل ستون فقرات و مراقبت های ساختاری کایروپراکتیک نیاز دارد.

مراقبت های ساختاری ستون فقرات اصلاحی

تمرین کایروپراکتیک ما مملو از اسب‌هایی است که با انواع بیماری‌ها مواجه می‌شوند. آنها تصمیم می‌گیرند وضعیت اولیه بیومکانیک غیرطبیعی خود را با اصلاح ستون فقرات و اندام‌ها بررسی کنند. بسیاری از سوارکاران متوجه می شوند که اسب های آنها به دلیل اصلاح ستون فقرات خود عملکرد بهتری دارند. هنگامی که به مطب خود مراجعه می کنیم، یک معاینه کامل شامل تجزیه و تحلیل دامنه حرکت، بررسی ساختار ستون فقرات و انواع تست های ارتوپدی و عصبی انجام می دهیم. سپس از ستون فقرات رادیوگرافی می گیریم که می تواند به طور قطعی نشان دهد که چه اقدامات اصلاحی خاصی باید انجام شود. سپس از یک سری تنظیمات ستون فقرات و تجهیزات تخصصی ترمیمی استفاده می کنیم تا ستون فقرات را به آرامی قالب گیری کرده و به موقعیت طبیعی خود برگردانیم.

چه شرکت در درساژ، پرش، مسابقه، یا هر فعالیت سوارکاری دیگر، آمادگی قبل از فعالیت بدنی سخت، زمانی است که برای جلوگیری از صدمات غیرضروری و همچنین کمک به سلامت کلی بدن صرف می شود. کایروپراکتیک یک حرفه رو به رشد است که نه تنها از سواران مراقبت می کند، بلکه برای اسب ها نیز مراقبت می کند. در یکی از رقابتی ترین و شدیدترین ورزش ها، با اصلاح بیومکانیک ستون فقرات خود، در رقابت خود برتری پیدا کنید.