بهترین مکمل های غذایی برای کاهش وزن

حتی بدون تلاش برای کاهش وزن، دیگر در مورد اهمیت/ضرورت مصرف مکمل های ویتامین/معدنی درجه غذایی وجود ندارد. واقعیت این است که غذاهایی که قرار است همه مواد مغذی خود را از آن‌ها دریافت کنیم، مانند 30 سال پیش نیستند. غذاهای تراریخته، خاک‌های بیش از حد کشت شده و آفت‌کش‌ها محصولاتی با مواد مغذی قابل استفاده بسیار کمتری نسبت به آنچه که قبلاً برای ویتامین‌های خود به آن تکیه می‌کردیم، تولید می‌کنند. میوه ها و سبزیجات متعددی وجود دارند که اکثریت ویتامین/ مواد معدنی خود را در طی 7 تا 10 روز آخر رسیدن انگور تولید می کنند. متأسفانه، مگر اینکه در مزرعه زندگی کنید و مستقیماً بیرون از باغ غذا بخورید، محصول خود را از سوپر مارکت تهیه می کنید. برای اینکه میوه ها و سبزیجات تازه و ماندگاری کافی داشته باشند تا بتوانید آنها را از فروشگاه خریداری کنید، باید قبل از این زمان خوب چیده شوند. این بدان معناست که بسیاری از محصولاتی که از فروشگاه‌های مواد غذایی می‌خریم، فرآیند رسیدن خود را در جعبه‌های تاریک یا زیر چراغ‌های فلورسنت به پایان رسانده‌اند و هرگز مشخصات کامل مواد مغذی خود را به طور کامل توسعه نمی‌دهند. با در نظر گرفتن همه اینها، حتی اگر هر 5 وعده میوه و سبزیجات را هر روز مصرف می کنید، باز هم باید نوعی مکمل ویتامین/معدنی مصرف کنید تا شکاف هایی که ممکن است غذای شما ایجاد نمی کند را پر کنید.

در یک رژیم کم کالری، نیاز به مکمل های غذایی حتی بیشتر می شود. اگر رژیم کاهش وزن شما به درستی متعادل و به درستی برنامه ریزی شده باشد (که اکثرا اینطور نیستند)، غذا در مقادیر کمتر مصرف می شود در حالی که نیاز به ورزش به میزان قابل توجهی بیشتر است. در مقایسه با غذا خوردن معمولی (غیر رژیمی)، یک برنامه غذایی کاهش وزن خوب باید حاوی سبزیجات بسیار بیشتری باشد، زیرا کالری کمتری دارند، بدن را تمیز می کنند و قرار است مواد مغذی مناسب مورد نیاز را تامین کنند. در حالی که حجم بیشتر این غذاها باید غذاهای کمبود ویتامین را جبران کند، تقاضای بیشتر ناشی از افزایش ورزش باعث می شود بدن به مقدار بیشتری نیاز داشته باشد. مکمل‌های ویتامین/معدنی را بر اساس قیمت انتخاب نکنید و با ارزان‌ترین مکمل‌هایی که پیدا می‌کنید استفاده کنید، زیرا ممکن است این مکمل‌ها برای شما بهترین نباشند. قبل از خرید تحقیق کنید و به دنبال مکمل‌های ویتامینی باشید که بیشترین جذب را داشته باشند تا مقرون‌به‌صرفه. قابل جذب ترین مکمل های ویتامین کلوئیدی (مایع) و/یا تا حد امکان نزدیک به منابع غذایی (حداقل فرآوری) هستند.

همانطور که مکمل های مولتی ویتامین/معدنی با کیفیت خوب و قابل جذب برای سلامتی شما مهم هستند، این محصولات باید پایه هر برنامه مکمل غذایی باشند. اما اگر تنها مکمل هایی باشند که مصرف می کنید، تفاوت قابل توجهی در کاهش وزن ایجاد نمی کنند. بسیاری از محصولات دیگر به طور خاص برای کمک به کاهش وزن و ساخت ماهیچه های سالم طراحی شده اند. مانند یک مولتی ویتامین خوب، اینها نیز باید با دقت انتخاب شوند تا بتوانید بهترین نتایج ممکن را با ارزان ترین قیمت دریافت کنید. هنگامی که به درستی در زمان‌های مناسب و به دلایل درست استفاده می‌شود، مکمل‌های غذایی زیادی در حال حاضر برای فروش وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند بدون توجه به سن شما، خیلی سریع به سطوح جدیدی از تناسب اندام و سلامت برسید. هنگام خرید، تعداد مکمل های مختلف موجود ذهن شما را در حال چرخش نگه می دارد. این بازار بزرگ است و شرکت های خوب زیادی وجود دارند که تعداد شگفت انگیزی از محصولات عالی را ارائه می دهند. با این حال، اگر مراقب نباشید، تعداد زیادی از محصولات ناخواسته بی اثر نیز وجود دارد. به دلایل ساده، می توانید اکثر مکمل های غذایی کاهش وزن را به سه گروه دسته بندی کنید. جایگزینی درشت مغذی ها، قرص های چربی سوز/انرژی و محصولات مبتنی بر عملکرد.

مکمل های جایگزین درشت مغذی به صورت نوشیدنی های پروتئینی و پودرهای جایگزین وعده غذایی در دسترس هستند. هدف این مکمل‌های غذایی، حمایت از رژیم غذایی شما با مواد مغذی بیشتر مانند پروتئین، کربوهیدرات و چربی‌های سالم است. پودرهای جایگزین وعده غذایی یک راه ارزان و آسان برای دریافت مواد مغذی عالی در حین حرکت به روشی بسیار راحت است، نوشیدنی که می توانید آن را با هم مخلوط کرده و به سرعت در حال حرکت پایین بیاورید. این محصولات رژیم گرفتن را بسیار راحت تر و خوشمزه تر می کنند! نوشیدنی های پروتئین آب پنیر و پودرهای جایگزین وعده غذایی شیرین، خوش طعم هستند، طعم های جالب و لذیذ زیادی دارند و برای ارضای هوس هایی که همه افراد در رژیم غذایی با آن دست و پنجه نرم می کنند، عالی هستند. برای کاهش وزن، نوشیدنی های پروتئینی و پودرهای جایگزین وعده غذایی، دریافت تمام پروتئین مورد نیاز روزانه برای جلوگیری از از دست دادن عضله را آسان تر می کند. هنگامی که مستقیماً بعد از عضله سازی یا تمرین شدید مصرف می شود، نوشیدنی های پروتئین مایع سریع ترین و بهترین راه برای دریافت مواد مغذی مورد نیاز برای رشد و ریکاوری هستند.

اگر صبحانه نمی خورید، یک نوشیدنی پروتئینی جایگزین یک وعده غذایی خوشمزه می تواند به راحتی مصرف شود و راهی عالی برای دریافت ویتامین ها با مواد مغذی متعادل و آسان برای شروع روزتان باشد. این مکمل‌ها گران نیستند، به خصوص وقتی فکر می‌کنید که جایگزین غذا می‌شوند، هرچند از نظر هزینه تقریباً برابر است. مکمل‌های جایگزین درشت مغذی‌ها را می‌توان به‌عنوان میله‌های پروتئینی با اندازه جیبی نیز یافت که بسیار راحت هستند. در حالی که این محصولات محبوب هستند، هضم آنها سخت تر است و به سرعت نوشیدنی های مایع جذب نمی شوند. همچنین یافتن یک میله جایگزین وعده غذایی پروتئینی که به اندازه کافی خوشمزه باشد که بخواهید بیش از یک بار آن را بخورید، می تواند مشکل باشد. در مقایسه با طعم و سهولت نوشیدنی های جایگزین وعده غذایی پروتئین مایع، میله ها صرفاً یک پشتیبان برای اکثر رژیم های غذایی هستند.

شاید یکی از مهم ترین مکمل ها برای کاهش وزن، چربی سوزها باشد. اینها قرص ها و/یا مخلوط های نوشیدنی پودری هستند که به طور خاص برای کمک به سرعت بخشیدن به متابولیسم و ​​هدف قرار دادن چربی سوزی طراحی شده اند. آنها به خوبی کار می کنند، اما باید همراه با ورزش شدید استفاده شوند. در واقع بیشتر این محصولات زمانی بهترین عملکرد را دارند که مستقیماً قبل از آن مصرف شوند. مکمل های نوع چربی سوز نیز برای افزودن انرژی به روز شما عالی هستند. این محصولات اغلب دارای کافئین یا مواد طبیعی مانند گیاهان هستند که باعث ایجاد اثر تحریکی می شوند. در حالی که مکمل‌های جایگزین درشت مغذی‌ها برای اکثر مردم بسیار بی‌خطر تلقی می‌شوند، اما اگر سابقه بیماری‌های خاصی مانند مشکلات قلبی و غیره دارید، باید به چربی‌سوزها کمی دقیق‌تر نگاه کرد. بهتر است قبل از مصرف مکمل چربی سوز با پزشک خود مشورت کنید. با توجه به این نکته، اگر خود ورزشکار نیستند، مراقب باشید که از پزشک در مورد مکمل های غذایی، ورزش یا توصیه های تغذیه ای سوال کنید. به طور کلی، چربی سوزها برای کاهش وزن مفید هستند، اما به میزان ورزش و میزان تغذیه خوب شما بسیار مهم است. اگر به سختی ورزش می کنید و رژیم غذایی شما برای کاهش وزن تنظیم نشده است، چربی سوزها کار زیادی برای شما انجام نمی دهند. اگر برنامه شما خوب است و به سختی و به طور منظم ورزش می کنید، چربی سوزها می توانند تفاوت زیادی ایجاد کنند.

علاوه بر پودرهای جایگزین وعده غذایی و نوشیدنی های پروتئینی، مکمل های غذایی بعدی که بیشترین کاربرد را دارند، مبتنی بر عملکرد هستند. این محصولات مخلوط نوشیدنی های پودری هستند که به تمرینات شما کمک می کنند. مکمل‌های عملکردی شامل نوشیدنی‌های انرژی‌زای قبل از تمرین هستند که به شما انرژی بیشتری برای تمرین می‌دهند، اما همچنین حاوی موادی هستند که به جنبه‌های دیگر کمک می‌کنند. به عنوان مثال، برخی از نوشیدنی‌های قبل از تمرین نیز به عضلات شما کمک می‌کنند تا پمپ بهتری داشته باشند و به بزرگ‌تر شدن آن‌ها کمک می‌کنند تا شما را بزرگ‌تر کنند. برخی از مکمل های قبل از تمرین با چربی سوزها و همچنین موادی برای انرژی طولانی مدت ترکیب می شوند که بهترین استفاده را برای ورزش های استقامتی دارند. مکمل‌های عملکردی همچنین شامل نوشیدنی‌هایی هستند که برای مصرف در حین و بعد از تمرین طراحی شده‌اند. مکمل‌های حین تمرین برای تامین مواد مغذی و اسیدهای آمینه عضلات در حین تمرین عالی هستند. اینها نه تنها عملکرد را در طول تمرین بهبود می بخشند، بلکه به شما کمک می کنند تا برای ست بعدی سریعتر ریکاوری کنید. نوشیدنی‌های بعد از تمرین عمدتاً برای کمک به ریکاوری طراحی شده‌اند و شاید از همه ارزشمندتر باشند. این محصولات بهتر است مستقیماً بعد از تمرین یا درست قبل از خواب مصرف شوند و به بدن در بهبود سریع‌تر و کامل‌تر کمک می‌کنند.