بهبودی پس از جراحی زانو با کرایوتراپی و کمپرسون

بهبودی پس از آسیب دیدگی زانو می تواند برای بسیاری از افراد خسته کننده باشد. به خصوص هنگامی که تحرک تحت تأثیر قرار می گیرد که در مورد آسیب های زانو صدمه دیده است. منبع دیگر ناامیدی، جدول زمانی برای بهبودی است. جدول زمانی می تواند یک فرآیند طولانی باشد. برای ورزشکارانی که نیاز دارند و می خواهند به زمین بازی بازگردند، این می تواند بسیار خسته کننده باشد. برای هر روز مردم فقط می خواهند زندگی دوباره کمی عادی شود و بهبودی سریع و بازگشت تحرک می تواند حالت عادی را به زندگی بازگرداند.

این سوال پیش می‌آید که چگونه بهبودی سریع یا سریع بعد از جراحی زانو را تسهیل کنیم؟

برای پاسخ به این سوال، درک آسیب‌های رایج زانو، مراحلی که برای بهبود سریع باید دنبال کرد، زمان عادی یا معمولی که برای بهبودی نیاز است و اینکه چگونه استفاده از کرایوتراپی و فشرده‌سازی می‌تواند بهبودی سریع را تسهیل کند، مهم است.

آسیب های شایع زانو:

ACL پاره شده

ACL مخفف Anterior Cruciate Ligament است. ACL نواری از بافت همبند است که استخوان درشت نی را از وسط مفصل زانو به استخوان ران متصل می کند. ACL یک رباط مهم است که ثبات را برای چرخش یا کاشت فراهم می کند. این نوع آسیب زانو می تواند بدون تماس و هنگام کاشت یا چرخاندن پا به روش خاصی رخ دهد. ورزشکارانی که از این نوع آسیب زانو رنج می برند اغلب به جراحی ترمیمی نیاز دارند زیرا ACL برای تثبیت زانو چقدر مهم است.

MCL پاره شده

MCL مخفف Medial Collateral Ligament است. مانند ACL این رباط زانو ثبات زانو را فراهم می کند. این رباط در امتداد قسمت داخلی مفصل زانو قرار دارد. برخلاف ACL، آسیب MCL اغلب زمانی رخ می دهد که تماس فیزیکی یا ضربه ای به زانو وارد می شود.

منیسک پاره شده

منیسک زانو بافت غضروفی است که به مفصل زانو بالشتک می بخشد و اصطکاک بین استخوان درشت نی و استخوان ران را کاهش می دهد. مفصل زانو دارای دو منیسک است. منیسک پاره شده می تواند در اثر ضربه یا چرخش در زوایای خاص ایجاد شود.

ممکن است در تصادف هر سه این آسیب دیدگی زانو داشته باشید. داشتن هر سه مورد در ورزشکاران رایج است

چه هر سه آسیب را به طور همزمان تجربه کنید یا فقط یکی از آسیب های ذکر شده را تجربه کنید، روند بهبودی برای هر آسیب مشابه است.

ریکاوری جراحی زانو

پس از عمل جراحی زانو، شما می خواهید که در سریع ترین زمان ممکن روی پاهای خود قرار بگیرید. برای انجام این کار مهم است که از توصیه ها و توصیه های پزشک خود پیروی کنید. در صحبت با پزشک خود در مورد موارد زیر تردید نکنید.

باقی مانده

برای التیام بدن ما نیاز به استراحت داریم. حتی پس از اینکه بعد از جراحی شروع به بازیابی دامنه حرکتی خود کردید، باز هم استراحت دادن به زانوی ترمیم شده با جراحی مهم است. پزشک و فیزیوتراپیست شما در مورد میزان فعال بودن شما در طول روند بهبودی توصیه می کنند. نه تنها استراحت در ساعات بیداری مهم است، بلکه خواب کافی در شب نیز تنها به روند بهبودی کمک می کند.

سیروتراپی

کلمه کرایوتراپی از دو کلمه یونانی گرفته شده است. «کریو» به معنای سرماخوردگی و «تراپی» به معنای شفا دادن. کرایوتراپی عبارت است از اعمال دماهای سرد برای آسیب به منظور کاهش التهاب، تورم، درد و تجمع مایع اضافی (ادم). اعمال دمای سرد بر روی صدمات یا بافت آسیب دیده، متابولیسم سلولی را کند می کند، که منجر به کاهش تقاضا برای اکسیژنی می شود که بافت آسیب دیده به طور معمول به آن نیاز دارد.

فشرده سازی

تجمع بیش از حد مایعات در داخل و اطراف زانو پس از جراحی معمول است. این می تواند روند بهبود را کند کند. فشرده سازی می تواند از تجمع این مایع اضافی جلوگیری کرده و همزمان التهاب را کاهش دهد. فشرده سازی فعال زمانی است که فشرده سازی مانند یک پمپ خاموش و روشن می شود. این نوع فشرده سازی سودمندتر از فشرده سازی استاتیک است. فشرده سازی فعال جریان خون اکسیژن دار را به بافت آسیب دیده تسهیل می کند و از ادم جلوگیری می کند. این نتیجه یک جدول زمانی بهبود سریعتر برای زانوی شماست.

زندگی سالم

تغذیه خوب و خواب زیاد به بدن شما این امکان را می دهد که از انرژی مورد نیاز خود برای بهبودی استفاده کند. مطمئن شوید که این کار را انجام دهید، این کار ضرری ندارد، بلکه فقط به بدن شما کمک می کند.

در نتیجه بهبودی پس از جراحی زانو می تواند یک فرآیند طولانی باشد. برای کوتاه کردن این فرآیند، پیروی از دستورالعمل های پزشک مهم است که ممکن است شامل استراحت، سرما درمانی، فشرده سازی و زندگی سالم باشد.