بقیه عدالت متعلق به کیست؟


رجانیوز با بیان اینکه موضوع اختصاص عدالت به بازماندگان در یک دوره زمانی مطرح شده است، گفت: با این حال مراحل شناسایی کسری از عدالت در حال انجام است و مردم نیازی به مراجعه به جایی ندارند. مشخص شده

موضوع خصوصی سازی از سال 80 اما با ابتکار دولت نهم بحث برانگیز بود. این اقدام از سوی مسئولان امر جدی گرفته شد. و در آن زمان برخی از سهام شرکت های دولتی به بخش خصوصی واگذار شد.

پس از چنین حرکتی مقرر شد سهام 50 شرکت بزرگ دولتی از طریق شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر استانی بین اقشار آسیب پذیر جامعه توزیع شود. از این تعداد 36 شرکت در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده و در فرابورس معامله می شوند.

در آن زمان تصمیم گرفته شد که بخشی از عدالت برای طبقات خاص تقسیم شود. اما عدم طبقه بندی اعشاری مشکل اصلی در تخصیص سهم عادلانه به مردم است. روستاییان و بی خانمان ها به خادمان مسجد، رانندگان، بازنشستگان و سایر اقشار جامعه توجه کنید و این حادثه با اعتراض سایر اقشار همراه بود.

پس از تخصیص سهم عادلانه به گروه های ضعیف جامعه مردم خواستار آزادسازی این سهام و دستکاری آنها در این سهام شده اند. دو روش مستقیم و غیرمستقیم در اختیار مشمولان سهم منصفانه قرار گرفته است.

بقیه داوران متعلق به چه کسانی خواهند بود؟/ دست اندرکاران نیازی به ثبت نام ندارند.

افزایش قیمت سهام منصفانه ناشی از رشد شاخص بورس است.

طبق آمار بیش از 49 میلیون نفر سهامدار عدالت هستند که البته برخی در جوامع کم درآمد از این سهام مستثنی هستند و هیچ سهمی به آنها تعلق نمی گیرد.

همانطور که در دو سال گذشته، آزادسازی سهام برای عدالت گزارش شده است ارزش این شرکت های دولتی به دلیل رشد بی سابقه بازار سهام با رشد شگفت انگیزی همراه است. با توجه به تلاش مسئولان برای پاسخگویی مثبت به درخواست های باقیمانده داوران. بنابراین بازه های زمانی مختلفی برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است. در کنار معترضان برخی نمایندگان به کمبود سهام دولت، آنها هستند.

به دلیل اظهارات فوق الذکر برخی از نمایندگان مجلس اما در شهریور 1400، «محمدرضاپورابراهیمی» رئیس کمیسیون اقتصادی کنگره از موافقت رئیس جمهور (آیت الله رئیسی) با اختصاص سهام عادلانه به بازماندگان خبر داد. افزایش خوش بینی سهام باقی مانده، منصفانه، سهام شرکت های بزرگ و دولتی را در سریع ترین زمان ممکن دریافت خواهد کرد.

شورای مشورتی اسلامی در قانون بودجه سال 1401 دولت را موظف به حذف باقیمانده سهام دولتی یا شرکت‌های دولتی در بنگاه‌های قابل واگذاری در هر بازاری تحت گروه‌های (1) و (2) ماده (2) این قانون کرده است. در اجرای سیاست های کلی، شماره 4 (44) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 25 خرداد 1387 و اصلاحات و الحاقات بعدی در خصوص واگذاری سهام عدالت به مشتریان باقی مانده به تصویب رسید. مدیرکل مددجویان سازمان بهزیستی کشور، قانون

تعیین تکلیف کسری سهم منصفانه تا پایان خرداد

پس از پیگیری های بعدی مسئولان، «حسین قربان زاده» رئیس سازمان خصوصی سازی در پایان اردیبهشت ماه 1401 از تفویض مابقی سهم عادلانه تا پایان خرداد ماه سال جاری خبر داد. : “ما این ارزیابی را تا پایان خرداد خواهیم داشت.” چه کسانی نیاز به ثبت نام بازماندگان سهام عدالت دارند؟

وی گفت: بر اساس قانون بودجه امسال، دولت ها موظفند سهام عدالت را به هر کس زیر مجموعه کمیته امداد و بهزیستی که این سهام را ندارند واگذار کنند.»

قربانزاده ادامه داد: همچنین کارگروهی با معاونت رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل خواهد شد. برای ایجاد مکانیسمی برای شناسایی افراد واجد شرایط برای سهم عادلانه.”

به گفته معاون وزیر اقتصاد و دارایی ملاک شناسایی افراد مشمول در سامانه بانک اطلاعاتی بهزیستی ایران، وزارت تعاون است.

بقیه داوران متعلق به چه کسانی خواهند بود؟/ دست اندرکاران نیازی به ثبت نام ندارند.

ضایعات سهام منصفانه را از 2 موسسه حمایتی شناسایی کنید

از چنین مشاهداتی در این مدت کوتاه اقدامات مربوط به تعیین تکلیف قضات کسری در سریع ترین زمان ممکن انجام شد. و رئیس سازمان خصوصی سازی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: یک میلیون و 337 هزار نفر، 875 نفر از کمیته امداد و 2 میلیون و 25 هزار و 825 ​​نفر از سازمان های بهزیستی هستند. یکی از صاحبان سهم عادلانه است که از دریافت این سهام کوتاهی می کند.

وی افزود: در مجموع 3 میلیون و 363 هزار و 700 نفر از این دو نهاد وکالت بی انصاف هستند. و باید به اینها سهم داد.»

قربان زاده گفت: در مرحله بعد از کسانی که تحت پوشش نهادهای حامی نیستند سهم عادلانه ای را به آنها اختصاص خواهیم داد. اما در دو دسی بل اول است و برای این سهام واجد شرایط است.

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: از تیرماه 1401 روند اعطای عدالت به این افراد آغاز می شود.

بازماندگان خزانه داری عدالت نیازی به ثبت نام ندارند.

این اطلاعیه رئیس سازمان خصوصی سازی فرصت مغتنمی را برای بازار سوء استفاده کنندگانی فراهم می کند که برخی از آنها توسط این افراد حقوق می گیرند تا با تبلیغات ثبت نام کنند و بارها و بارها از بازماندگان دعوت کنند تا سهم عادلانه خود را ثبت کنند. رئیس سازمان خصوصی سازی تاکید کرد: عدالت در شرایط فعلی باقی مانده است هیچ اقدامی لازم نیست. و هیچ هزینه ای را متحمل نمی شوند در ثبت نام

وی گفت: علاوه بر این، کسانی که تازه وارد سهم عادلانه شده اند باید توجه داشته باشند که ثبت نام لازم نیست. بازمانده اولیه یکی از دو موسسه حمایتی است که توسط وزارت تعاون تعیین و تایید شده است.

3.5 میلیون باقی مانده از سرمایه را مشخص کنید.

حسین قربان زاده رئیس سازمان خصوصی سازی در گفت و گوی تلویزیونی با توجه به اقدامات انجام شده برای تعیین تکلیف بقیه دستگاه های قضایی در اسرع وقت گفت: واگذاری سهام به بازماندگان انجام شد.

وی افزود: جلساتی با سازمان های بهزیستی و کمیته امداد برگزار شد. فهرست مشمولان اما بدون سهم عادلانه کشیده شده است، حدود 3.5 میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد و سازمان های بهزیستی هستند اما سهمی ندارند.

قربان زاده ادامه داد: برای این مشمولان باید 50 درصد تخفیف در نظر گرفته شود و 50 درصد سود در سال های بعد تعلق می گیرد، بنابراین مشمولان تحت پوشش هیئت مدیره و مزایا نباید حتی یک ریال برای گرفتن سهم عادلانه پرداخت کنند و خیر. باید ثبت نام کرد، نه

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت. برای بقیه مردم دو دسی بل اول باقی مانده در مرحله 2 و در فاز سه هستند. مردم چهار دسی بل بعدی هستند که وزارت اقتصاد و رفاه باید داشته باشد. مکانیسم های شناسایی یک فرد.»

وی افزود: منابع دولتی روی سهام هایی که در بورس ارزش گذاری می شوند حدود 280 میلیارد تومان است که تقریبا 120 میلیارد تومان آن وثیقه است و برای سبد سهام که شامل خلیج فارس، هلدینگ و 3 بانک می شود، فقط سهام بدون وثیقه قابل واگذاری تسویه می شود.

قربان زاده همچنین در گفت و گو با سایر رای دهندگان گفت: بر اساس تبصره 3 ماده 34 اجرای سیاست اصل 44 با همکاری وزارت رفاه و با توجه به ساز و کار وزارت رفاه، “جلسات جداگانه ای برای تعیین سایر رای دهندگان تشکیل شده است”. پایگاه بهزیستی ایران افراد واجد شرایط باید بر اساس امتناع شناسایی شوند.

رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: بر این اساس گام بعدی دو دسی بل اول است که باید تا پایان سال سهم عادلانه را تخصیص دهد.

بنابراین هیچکسی که به عدالت نرسیده مجبور به ثبت نام در جایی نیست. فرآیند شناسایی بازماندگان توسط وزارت تعاون انجام می شود. کار و رفاه اجتماعی و سازمان های پردازش